گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:2975
تاریخ :1397/02/22 ساعت 09:47:42
تعداد بازدید: 44
«سه روز با سینمای آوانگارد ایران» در بندرعباس
email pdf word plus minus reset color
کارگاه سه روزه ی سینمای آوانگارد ایران در هرمزگان برگزار شد.

عکس اصلی خبر

ندای هرمزگان- «هفته فیلم آوانگارد ایران» سومین دوره از برنامه های سراسری خود را در شهر بندرعباس و جزیره ی هرمز برگزار نمود. 

در این دوره ی که به همت «انجمن سینماگران هرمزگان»، شرکت هرمز پودر (به عنوان حامی مالی برنامه) و با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان برگزار شد، بیش از 20 فیلمساز از شهرهای مختلف ایران حضور داشتند.

در این سه روز برنامه های مختلفی از جمله نمایش آثار، تحلیل و بررسی، گفت و گو در خصوص سینمای تجربی و درسگفتار«شعرِ سینما» توسط محمدرضا اصلانی صورت پذیرفت.

در این دوره بیش از 20 فیلم از سینمای آوانگارد ایران به نمایش در آمد.

فیلمهای د هند آف گاد(احسان و ایمان رضایی) یک تماس از دست رفته(شهاب آب روشن) آیا وقتی می میریم چیزی از ما به جایی می رود یا نه؟ (محمد نریمانی) سخت نگیر (مهرداد امیر زاده) نوشته ها ای به سود حلاج(میثم مختارپور) فیلم(محمدرضا رکن الدینی) از سینمای هرمزگان در این دوره امکان نمایش یافتند.

نمایش ویژه به فیلم «شیشه» ساخته ی برت هانسترا فیلمساز مهم سینمای هلند اختصاص داشت. این فیلم به رای محمدرضا اصلانی و در ارتباط با درسگفتار «شعرِ سینما» انتخاب شده بود.

روز سوم کارگاه سینمای آوانگارد ایران در جزیره هرمز و در قلعه ی پرتغالی ها ادامه یافت.

اتفاق ویژه در این دوره، تجلیل از استاد محمدرضا اصلانی بود. این مهم با حضور علیرضا درویش نژاد مدیر کل اداره فرهنگ هرمزگان ، عبدالله خداکریمی(از اساتید سینمای هرمزگان)، سید محمد علی حسینی(تهیه کننده مستقل) فیلمسازان جوان ایران و به کوشش بنفشه ابراهیمی(تهیه کننده و سرمایه گذار بخش خصوصی) برگزار گردید.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 2975
تاریخ :1397/02/22 ساعت 09:47:42
تعداد بازدید: 44
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی