گروه: ورزشی
شماره روزنامه:3450
تاریخ :1399/05/11 ساعت 11:36:09
تعداد بازدید: 149
مسئولان برای مرمت پیست تختی آستین ها را بالا بزنند
email pdf word plus minus reset color
سال هاست که پیگیر یک اتاق فکر برای هیات دوومیدانی استان هستیم ولی ظاهرا بعضی از عزیزان تمایلی به همفکری ندارند و خودشان را تافته جدابافته می دانند

عکس اصلی خبر

شهناز خوش - ندای هرمزگان

 لطفا خودتان را به طور کامل معرفی کنید ؟

رضا بام شاد هستم متولد سی شهریور ۱۳۵۹ بندرعباس محله سرا برق لیسانس تربیت بدنی متاهل دارای دو فرزند بنام مریم و علیرضا هستم که هر دو ورزشکار هستند .

 از سوابق ورزشی خود بگوبید ؟

از نوجوانی به دلیل این که دایی ام یکی از دونده های خوب استان و کشور بود من هم به دو و میدانی علاقمند شدم

 چه عناوینی را در مسابقات قهرمانی کشور و مسابقات برون مرزی کسب کرده اید ؛ ضمنا مربیان خود را هم در مقاطع مختلف نام ببرید ؟

مقام دوم دانشجویان کشور ؛ مقام دوم و سوم کارگران کشور را در کارنامه ورزشی ام دارم ضمنا مربیانم آقای منصور روشن قیاس و مرحوم عبدالرضا جعفری بودند که زحمات زیادی را برای رشد من در این رشته متحمل شدند .

 آیا در کلاس های مربیگری و داوری شرکت کرده اید ؟

بله ؛ دارای مدرک مربیگری و داوری درجه 3 هستم دو و میدانی می باشم .

 دو و میدانی کاران  زیر مجموعه شما چه عناوینی در استان و کشور کسب کرده اند ؟

فرشید شبانی یکی از شاگردان من است که  ۲۰ مدال رنگارنگ را در کشور کسب نمود که باید به مدال طلا ۱۵۰۰ متر و ۸۰۰ متر نونهالان کشور و نقره ۸۰۰ متر نوجوانان و مدال طلا ۴ در ۴۰۰ متر امیدهای کشور اشاره ای داشته باشم ؛ امید جعفری مدال طلا رله تیمی نوجوانان کشور و مقام دوم ۸۰۰ و ۱۵۰۰  متر نونهالان کشور را کسب کرد و محمدامین ادزه گر مقام سوم جوانان کشور در رشته ۴ در ۴۰۰متر را به خود اختصاص داد .

 در حال حاضر وضعیت هیات دو و میدانی شهرستان بندر عباس در چه سطحی است ؟

دو و میدانی بندرعباس در سطح استان در جایگاه دوم بعد از شهرستان رودان قرار دارد و دلیل عمده آن عدم تمام خانواده ها برای حضور فرزندان شان در این رشته و همچنین دوری استادیوم خلیج فارس از مناطقی که استعدادها در آن جا حضور دارند و همچنین غیر قابل استفاده بودن پیست تختی که روزگاری جولانگاه قهرمانان زیادی بود می باشد .

 در باره پیست تارتان خلیج فارس توضیح دهید ؟

هیات دو و میدانی شهرستان بندرعباس پیست استاندارد در اختیار دارد و‌ آن هم پیست تارتان خلیج فارس می باشد که روزهای زوج در اختیار بانوان و روزهای فرد در اختیار آقایان است .

 در حال حاضر هیات دو و میدانی بندر عباس چند نفر قهرمان کشور و چه تعداد قهرمان برون مرزی دارد؟

در حال حاضر امید جعفری مدال طلای نونهالان و نوجوانان کشور را در کارنامه ورزشی اش دارد و فیض الله صالحی مقدم نیز مدال برنز نونهالان کشور را بر گردن آویخته است .

  شما خود مربی این رشته پایه هستید اگر جواب مثبت است  بگویید در چه رده سنی ؟

من مربی گروه های سنی نونهالان و نوجوانان هستم باید بگویم این رده های سنی استقبال خوبی از این رشته دارند .

 هیات دو و میدانی بندر عباس چه کمبود هایی دارد ، آیا وسایل کمک آموزشی به اندازه کافی در اختیار هیات می باشد ؟    

*قطعا یک سری کاستی هایی وجود دارد مثلا نداشتن دفتر مستقل،  تخته استارت ، نبود حتی یک آب سردکن و رختکن در محل تمرین .

  نظر تان در باره مربیان هیات دو و میدانی شهرستان بندر عباس  چیست ؟

مربیان هیات از مربیان خوب و با دانش و از قهرمانان کشور هستند که اگر با علم و  برنامه روز پیش بروند با مربیانی چون عبدالرسول حسین پور و محسن حقیقت نژاذ که از مربیان خوب شهرستان بندر عباس می باشند قطعا می توانند دو و میدانی بندرعباس را  دوباره به دوران طلایی خودش بازگردانند .

 لطفا در باره احداث خانه دو و میدانی  توضیح دهید و بگویید این خانه  تا چه حد می تواند به پیشرفت دو و میدانی  کمک کند ؟   

 قطعا احداث خانه دو و میدانی می تواند کمک شایانی به مربیان و دو و میدانی کاران بنماید و هنر جویان زود تر برنامه های مربیان را به مرحله اجرا در آورند .

 ورزش استان در سال 98 چگونه بود ، شما به عنوان یکی از دست اندر کاران به عملکرد مدیر کل ورزش استان و رییس اداره ورزش  شهرستان از 1 تا 20 چه نمره ای را می دهید ؟   

ورزش شهرستان بندر عباس علیر غم کاستی های زیاد در سال 98 با زحمات آقای امین رییسی رییس این اداره برنامه هایش را به نحو احسن اجرا کرد از این رو من به عملکرد ورزش اداره ورزش و جوانان شهرستان بندر عباس نمره 18 را می دهم .

 به نظر شما اطاق فکر تا چه اندازه ای می تواند در پیشرفت برنامه های تدوینی هیات راه گشا باشد ؟  

سال هاست که پیگیر یک اتاق فکر برای هیات دو و میدانی استان هستیم که با استقبال رییس هیات مواجه شده است ولی ظاهرا بعضی از عزیزان تمایلی به همفکری ندارند و خودشان را تافته جدابافته می دانند .

 از مسوولین چه انتظاری دارید ؟

انتظار ما این است که مسوولین آستین ها را بالا بزنند و پیست مجموعه ورزشی تختی را مرمت کنند و قهرمانان رو تحت پوشش قرار بدهند ؛ علاقه مندان مستحضر هستند که اگر به این رشته نگاهی مثبت بنمایند ورزش دو و میدانی استان هرمزگان افتخارات بی شماری را برای این خطه به ارمغان می آورد .

 سخن پایانی ؟ ّ

از مسوولین ورزش شهرستان بندر عباس و مربیان دو و میدانی به خصوص عبدالرسول حسین پور ؛ محسن حقیقت نژاد و جلیل ساکت ؛ پیشکسوتان عزیز ؛ هوشنگ کریمی ؛ منصور پزشک که مشوق من  هستند و واقعا برای رشد این رشته ورزشی تلاش زیادی می کنند کمال تشکر را دارم ضمن این که از مسوولین روزنامه ندای هرمزگان و گروه ورزشی این نشریه نیز که همواره جهت پیشرفت ورزش هرمزگان تلاش می نمایند نیز سپاسگزارم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: ورزشی
شماره روزنامه: 3450
تاریخ :1399/05/11 ساعت 11:36:09
تعداد بازدید: 149
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی