گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3155
تاریخ :1397/12/18 ساعت 08:49:00
تعداد بازدید: 1261
بازديد يک ميليوني گردشگران از جزيره هرمز
email pdf word plus minus reset color
بخشدار هرمز گفت: يک ميليون گردشگر از جاذبه هاي گردشگري جزيره هرمز ديدن کردند.

عکس اصلی خبر

سيد مجدالدين حسيني در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد تسهيلات سفر نوروزي در جزيره هرمز بيان داشت: موج اول سفرهاي نوروزي از 25 اسفند در سراسر کشور آغاز ميشود که جزيره هرمز هم با عنايت به وجود جاذبههاي گردشگري فراواني که در خود جاي دارد نظير قلعه قديمي هرمز، مکتب خانهها، قصر صورت، برج گلک، برج تير انداز، قدمگاه خضرنبي (س)، بازار زعفرانيه محل ساخت فرش خاکي، دره رنگين کمانها، غارهاي نمکي، جاذبههاي دشت آهوان، ساحل پرندگان و دهها جاذبه ديگر هر ساله ميزبان تعداد زيادي از مسافران و گردشگران از اقصي نقاط ايران و جهان است. بخشدار هرمز با اعلام اينکه در طول سال قريب به يک ميليون گردشگر از جاذبههاي گردشگري جزيره هرمز ديدن کردند، عنوان کرد: از آغاز فصل گردشگري جزيره هرمز که از مهر ماه آغاز ميشود تا کنون بيش از 480 هزار گردشگر و مسافر به جزيره هرمز مسافرت کردند که در مقايسه با سال گذشته 45 درصد رشد چشمگيري داشت.

نماينده دولت در هرمز با اشاره به استقبال چشمگير هموطنان از جزيره رنگين کماني خليج فارس اظهارداشت: گفت: طي شش روز پاياني دهه مبارک فجر (18 تا 22 بهمن) بيش از 28 هزار 700 نفر مسافر از طريق بنادر شهيد حقاني و ذاکري قشم به جزيره هرمز تردد داشته و از جاذبههاي گردشگري اين جزيره ديدن کردند.

رئيس ستاد هماهنگي خدمات سفر جزيره هرمز بيان داشت: اکنون 5 هزار مسافر به جزيره زيباي هرمز تردد ميکنند و از جاذبه ه اي ديدني اين جزيره بازديد ميکنند. حسيني اظهارداشت: قريب به 4 هزار و 300 توريست خارجي از کشورهاي ژاپن، استراليا، فرانسه، اسپانيا، چک، اکراين و آلمان از از جاذبههاي طبيعي و گردشگري جزيره هرمز بازديد کرده که رشد خوبي در جذب گردشگر خارجي داشته است.

بخشدار هرمز بيان داشت: قلعه پرتقالي هاي هرمز به عنوان بزرگترين قلعه پرتقاليها در جنوب کشور و در سطح استان پهناور هرمزگان طي اين مدت مورد بازديد علاقه مندان قرار گرفته است.

رئيس ستاد هماهنگي خدمات سفر جزيره هرمز اظهارداشت: صنعت گردشگري به عنوان يکي از محورها و پايههاي اساسي بحث اقتصاد مقاومتي مطرح است و ما چارهاي جز جدا شدن از اقتصاد نفتي نداريم و يکي از راهها، اقتصاد گردشگري براي ارزآوري مناسب است. بخشدار هرمز اظهارداشت: با توجه به اينکه جزيره هرمز در حوزه گردشگري خوب عمل وجايگاه خودش در بين گردشگران و هموطنان پيدا کرده ولي درکنار آن برخي براين هستند که چهره هرمز را تخريب کند واين صنعت درحال توسعه اين جزيره را به حاشيه ببرند. رئيس ستاد هماهنگي خدمات سفر جزيره هرمز گفت: طي چند سال گذشته با پهن کردن فرش خاکي توانسته جزيره هرمز را به عنوان يکي از زيباترين جزاير خليج فارس بشناسند. حسيني اظهارداشت: جزيره هرمز با وجود بيش از 90 طيف خاک رنگي يک جزيره زيبا و منحصر به فرد در جهان ميباشد که اميد واريم مسئولان در خصوص راه اندازي دانشکده زمين شناسي زمينه حضور دانشجوياني ببيشتري در اين جزيره را فراهم سازند. رئيس ستاد هماهنگي خدمات سفر جزيره هرمز گفت: در کنار طبيعت زيباي هرمز سواحل آب شيرينکن، محيط زيست، معدن، ساحل با طلوع و غروب فوق العاده زيباي خورشيد بر فراز دريا که طلوع آن از درياي عمان و تنگه هرمز و غروب آن بر خليج فارس است موقعيتي استثنايي را براي جذب گردشگران و طعبيت گردان فراهم ساخته است.

حسيني گفت: جاذبه گردشگري مانند قلعه قديمي هرمز، مکتب خانه، قصر صورت، برج گلک، برج تير انداز، قدمگاه خضرنبي (س)، بازار زعفرانيه، محل ساخت فرش خاکي، دره رنگين کمانها، غارهاي نمکي، جاذبههاي دشت آهوان و ساحل پرندگان و دهها جاذبه ديگر ميتواند مقصدي براي بازديد گردشگران در جزيره هرمز باشد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3155
تاریخ :1397/12/18 ساعت 08:49:00
تعداد بازدید: 1261
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی