گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3432
تاریخ :1399/04/16 ساعت 14:08:38
تعداد بازدید: 351
بخش مراقبت‌های ویژه کووید ۱۹ بیمارستان خمیر هفته دولت راه اندازی می‌شود
email pdf word plus minus reset color
فرماندار خمیر گفت: بخش مراقبت‌های ویژه کووید ۱۹ بیمارستان نیاپور این شهرستان با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی درحال تکمیل است وتا پایان هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

عکس اصلی خبر

میرهاشم خواستار عصر شنبه در حاشیه بازدید از این ساختمان افزود: تاکنون بیش از ۱۵ میلیارد ریال برای ساخت این طرح هزینه شده و برای تکمیل آن نیازمند حدود پنج میلیارد ریال است .
وی بیان داشت:بخش مراقبت های ویژه بندرخمیر دارای۶۸۷ مترمربع زیربنا است که در مجموع با ۲۴ تخت بستری، به عنوان بخش کووید١٩ و آی سی یو بخش مراقبت‌های ویژه این مرکز اختصاص می‌یابد .
فرماندار خمیر همچنین اظهار داشت: در این بازدید مقرر شد خیران بندرخمیر در ایجاد تاسیسات برق و لوازم سرمایشی این بخش همکاری کنند .
وی گفت: همچنین با رایزنی با دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان تمامی تجهیزات پزشکی این بخش پس از تکمیل، تجهیز خواهد شد .
ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و به بیشتر کشورها سرایت کرده است .
کرونا مانند سایر ویروس‌های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری‌های خود ایمنی می‌تواند خطرناک و مرگ‌ آفرین باشد .
این ویروس که از شهر ووهان چین شیوع یافته یک ویروس ناشناخته است و تنها راه مقابله با آن رعایت بهداشت فردی و حاضر نشدن در اجتماعات و محافل عمومی است .
طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در ماه اخیر کم توجهی به الزام های بهداشتی و جدی نگرفتن هشدارها از سوی مردم، شیب ابتلا به ویروس کرونا را در استان بسیار تند کرده و موجی از نگرانی را در میان مسوولان، مردم و دوستداران سلامت ایجاد کرده است .
شهرستان خمیر با ۵۶ هزار نفر جمعیت در ۷۵ کیلومتری غرب هرمزگان واقع شده است .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3432
تاریخ :1399/04/16 ساعت 14:08:38
تعداد بازدید: 351
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی