گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2993
تاریخ :1397/03/21 ساعت 09:19:45
تعداد بازدید: 55
رئیس اتاق اصناف هرمزگان: ساماندهی صنوف ناسازگار با محیط زیست مستلزم حمایت دولت است
email pdf word plus minus reset color
رئیس اتاق اصناف مرکز هرمزگان با انتقاد از تاخیر در اجرای طرح ساماندهی صنوف ناسازگار با محیط زیست گفت:ساماندهی این صنوف مستلزم حمایت وپشتیبانی دولت است.

عکس اصلی خبر

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس عبدالمجید جلالی بعد از ظهر امروز در کارگروه تخصصی امور اقتصادی استان هرمزگان با اشاره به ضرورت توجه  مدیران متولی به جامعه اصناف اظهار داشت: بیش از 20 سال است که طرح جابجایی صنوف ناسازگار با محیط زیست از شهر بندرعباس به دلایل مختلف معطل مانده و به طول انجامیده است .

وی در ادامه با اشاره به تاریخچه اجرای این طرح افزود: حدود 20 سال پیش در آغاز اجرای این طرح، مبلغ 3 میلیون ریال از هر نفر از صاحبان صنوف ناسازگار با محیط زیست برای آماده سازی مکانی برای استقرار این صنوف توسط فرمانداری وقت دریافت شد اما با گذشت بیش از 20 سال هیچ اقدامی در زمینه عملیاتی شدن این طرح انجام نشده و از مبالغ اخذ شده در آن زمان هیچ خبری هم نیست .

رئیس اتاق اصناف مرکز هرمزگان در ادامه ضمن تاکید بر این که انتظار برای ساماندهی صنوف ناسازگار با محیط زیست شهر بندرعباس ادامه داشت تا این که این مطالبه  توسط اتاق اصناف بندرعباس از رئیس جمهور دولت دهم پیگیری و با دستور رئیس جمهور وقت و مصوبه هیات وزیران این ماموریت به شهرک‌های صنعتی واگذار شد، اما این مصوبه هم عملیاتی نشد تا در نهایت با رای دیوان باطل گردید .

جلالی با اشاره به اعلام آمادگی و امکانات شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان ادامه داد: مهم ترین خواسته اصناف توجه به مالکیت واحدهای درنظر گرفته شده در اجرای این طرح است چرا که اجاره‌نشینی بر مشکلات صنوف اضافه خواهد کرد .

وی از معافیت‌های مالیاتی موجود برای واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی به عنوان دیگر مزیت ساماندهی صنوف ناسازگار با محیط زیست شهر بندرعباس توسط این شرکت یاد کرد و بیان داشت: حمایت دولت در این بخش می‌تواند به توانمندسازی فعالان امور صنفی کمک کند .

نماینده هرمزگان در اتاق اصناف ایران  با اشاره به مشکلات صنوف ناسازگار با محیط زیست شهر بندرعباس با شهرداری افزود: متاسفانه مجموعه شهرداری با تهدید و تعطیلی این واحدها در بلوار خلیج‌فارس بیش از آن که به دنبال ساماندهی باشد در پی رفع مشکلات مالی خود است .

جلالی در ادامه با بیان این که بایستی تکلیف فعالان این صنوف را هرچه  سریعتر معین کرد، بیان داشت: پیشنهاد می‌شود یا با توجه به توان شرکت شهرک‌های صنعتی در زمینه فراهم‌سازی زیرساخت‌های مورد نیاز استقرار واحدهای صنفی اقدام شود و یا این که با واگذاری زمین، البته با حمایت‌ همه جانبه دولت، اقدام به احداث چند مجتمع در نقاط مختلف شهر بندرعباس کرد .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2993
تاریخ :1397/03/21 ساعت 09:19:45
تعداد بازدید: 55
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی