گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2960
تاریخ :1397/01/27 ساعت 08:58:18
تعداد بازدید: 166
عضو هیئت رییسه کمیسیون قضایی مجلس: مجازات اسید پاشی باید تشدید شود
email pdf word plus minus reset color
" با توجه به شرایط فعلی جامعه و عمق فجایع دراسید پاشی خلاء قانونی برای مبارزه با این جرم وجود دارد؛ لذا تشدید مجازات اسید پاشی ضروری است".

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

یحیی کمالی پور ضمن اشاره به این موضوع و با اشاره به این که درگذشته قانون مناسبی برای مبارزه با اسیدپاشی به تصویب رسیده است، گفت: واقعیت این است که تبعات ناشی از اسیدپاشی برای قربانی حادثه با هیچ مجازات فیزیکی مانند زندان، حبس و شلاق جبران شدنی نیست؛ بنابراین برای مقابله با اسیدپاشی باید مجازات بازدارنده درنظرگرفت، زیرا فرد تا پایان عمر مشکلات بسیاری درزندگی شخصی و اجتماعی خود دارد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طرح مبارزه با اسیدپاشی و تشدید مجازات فرد مجرم توسط برخی ازنمایندگان مجلس تدوین شده است، افزود: بررسی این طرح قطعا با اولویت دردستورکار کمیسیون قضایی قرارخواهد گرفت، متاسفانه اقدامات انجام شده تاکنون دربحث مبارزه با اسیدپاشی بازدارنده نبوده است؛ طبق ماده 614 قانون مجازات اسلامی فردی که اقدام به ضرب و جرح کرده که منتهی به ازبین رفتن عضوی ازبدن فرد دیگر می شود باید مدتی را درحبس بگذراند.

وی با تاکید براینکه با توجه به شرایط فعلی جامعه و عمق فجایع دراسید پاشی خلاء قانونی برای مبارزه با این جرم وجود دارد، تصریح کرد: باید هرچه سریعتر قانون جامع و کاملی را دراین خصوص تصویب کرد، به طورحتم مجازات اسیدپاشی باید درحد اعدام باشد؛ زیرا حرکت بسیارخشنی است که تمام زندگی و آینده فرد را دچارمشکل می کند؛ می توان مجازاتی درحد مفسد فی الارض و عناوین دیگری برای اجرای مجازات اعدام برای فرد اسیدپاش درنظرگرفت.

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه برخوردهای قاطعانه و استفاده از مجازات بازدارنده درکاهش این جرم موثراست، گفت: در حال حاضر به غیراز مجازات حبس از هیچ مجازات دیگری استفاده نمی شود، طبق قانون اگرفردی به صورت تعمدی جرحی به کسی وارد کند؛ ازمجازات قصاص استفاده می شود که باید رعایت تناسب درآن انجام شود؛ اما عملا امکان رعایت تناسب و شروط دیگر وجود ندارد، بنابراین امکان قصاص وجود نداشته و تنها می توان دیه دریافت کرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2960
تاریخ :1397/01/27 ساعت 08:58:18
تعداد بازدید: 166
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی