گروه: شهرستان
شماره روزنامه:2940
تاریخ :1396/11/25 ساعت 07:47:43
تعداد بازدید: 28
بازدید 4 هزار و 508 گردشگر از مکان های تاریخی قشم
email pdf word plus minus reset color
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در روزهای 18 تا 22 بهمن امسال هزار و 508 گردشگر ایرانی و خارجی از مکان های تاریخی قلعه پرتغالی ها و غارهای خوربس در شهر قشم بازدید کردند.

عکس اصلی خبر

به گزارش ایرنا، سید محمد امین جعفری حسینی در جمع خبرنگاران قشم گفت: در دوره مشابه سال گذشته یک هزار و 230 نفر از این 2 محل دیدن کردند که این امر از افزایش 266 درصدی بازدیدها در نیمه دوم دهه فجر امسال نشان دارد.

وی ادامه داد: در 5 روز اخر دهه فجر امسال همچنین 28 هزار و 518 گردشگر جزیره از پنج اسکله تفریحی در روستاهای سُهیلی، طَبل، گَوَرزین، شیب دراز و کَندآلو برای دیدن زیبایی های جزیره قشم استفاده کردند.

جعفری حسینی تصریح کرد: تعداد بازدیدکننده از اسکله های تفریحی یاد شده درمدت مشابه پارسال 13 هزار و 63 بازدیدکننده بود که امسال 118 درصد افزایش یافت.

وی اظهار داشت: در این روزها ظرفیت تمام کاشانه - مهمان ها در روستاهای جزیره قشم تکمیل بود و هتل های شهرهای قشم و درگهان نیز به حداکثر ضریب اشغال خود در ایام غیر از تعطیلات نوروزی رسیدند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت افزود: با توجه به ایجاد شرایط مناسب در مکان های گردشگری قشم در سال های اخیر پیشبینی می شود نوروز 1397 برای قشم متفاوت از گذشته باشد.

وی ادامه داد: همه دست اندرکاران سفر در جزیره قشم از هم اینک آماده اند به مهمانان این جزیره به ویژه در ایام تعطیلات پایان سال و نوروز سال آتی خدمات شایسته ارائه کنند.

در5 روز آخر دهه مبارک فجر (18 تا 22 بهمن) امسال 120 هزار و 761 مسافر از سه مسیر زمینی، دریایی و هوایی وارد جزیره قشم شدند.

جزیره قشم به وسعت یکهزار و 500 کیلومتر مربع، دارای جاذبه های مختلف گردشگری از جمله غارهای خوربس، غار نمکی، جنگل های دریایی حَرّا، جزایر ناز، خلیج دلفین ها، دره ستاره ها، تنگه و دره چاهکوه و بام قشم است.

همچنین سواحل زیبا، قلعه پرتغالی ها، موزه ژئوپارک، سایت تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی، چاه های تلا، موزه لنج سازان روستای گوران و بادگیرهای بندر تاریخی لافت از دیگر جاذبه های گردشگری جزیره قشم است.

69 کاشانه-مهمان در روستاهای جزیره قشم مشغول به فعالیت هستند که ظرفیت مناسبی برای بومگردی فراهم شده است.

آب و هوای بهاری درنیمه دوم سال، باشگاه های غواصی، ورزش های هیجانی در دریا، هوا و زمین، انواع غذاهای دریایی و اداب و سنت های مردم بومی قشم، این جزیره را به یکی از مقاصد گردشگری جنوب ایران تبدیل کرده است.

شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 2940
تاریخ :1396/11/25 ساعت 07:47:43
تعداد بازدید: 28
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی