گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3076
تاریخ :1397/08/12 ساعت 09:01:37
تعداد بازدید: 69
4300 حلقه چاه غيرمجاز در هرمزگان وجود دارد
email pdf word plus minus reset color
مديرعامل شرکت آب منطقه اي هرمزگان با اشاره به تاثير سوء حفر چاه هاي غيرمجاز بر منابع آبي گفت: در حال حاضر 4هزار و300 حلقه چاه غيرمجاز در استان وجود دارد که برخي از آنها تعيين تکليف شده اند.

عکس اصلی خبر

هوشنگ ملايي در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: از اين شمار براي سه هزار و 203 حلقه چاه رأي صادر شده و 956 چاه تعيين تکليف شده است.

وي افزود: همچنين پرونده يک هزار و 311 حلقه چاه غيرمجاز به کميسيون آبهاي زير زميني رفته که 957 رأي در اين خصوص صادر شده است.

ملايي بيان داشت: حفر چاه هاي غيرمجاز در استان موجب نابودي دشت هاي آبي و ايجاد فروچاله ها کاهش آبدهي چاههاي عميق و نيمه عميق ، هدر رفتن مقدار زيادي آب کشاورزي ، از بين رفتن پوشش گياهي و ورود آبهاي شور يا آلوده به داخل سفره هاي آب شيرين مي شود.

وي با اشاره به وجود بحران کم آبي در هرمزگان، تاکيد کرد: با توجه به شرايط حاکم و تاثير چاه هاي غيرمجاز در تشديد اين بحران، انسداد آنها برابر حکم قضايي در اولويت کاري اين شرکت قرار دارد.

اين مقام مسوول تصريح کرد: در همين راستا اکيپ هاي گشت و بازرسي براي نظارت بر چاه هاي مجاز و جلوگيري از حفر چاه هاي غير مجاز به طور شبانه روز دشت ها را کنترل مي کنند.

وي ضمن تاکيد به شهروندان در خصوص جدي گرفتن هشدارهاي بحران کم آبي در هرمزگان بيان داشت: شهروندان بايد به منظور پيشگيري از هر گونه جيره بندي آب، توجه ويژه اي نسبت به صرفه جويي در مصرف آب داشته باشند.

بيش از 20 سال خشکسالي و کم آبي در هرمزگان موجب خشک شدن 365حلقه چاه آب آشاميدني، 18 دهنه چشمه و قنات، 100 حلقه چاه و کاهش آب 135 حلقه چاه بين 30 تا 70 درصد شده است.

از مجموع 84 دشت موجود در هرمزگان، 35 دشت ممنوعه و چهار دشت نيز ممنوعه بحراني هستند.

تعداد چاه هاي مجاز در هرمزگان حدود 17 هزار حلقه است.

هم اکنون تنها 43 حلقه چاه در هرمزگان در وضعيت قابل قبولي قرار دارند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3076
تاریخ :1397/08/12 ساعت 09:01:37
تعداد بازدید: 69
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی