گروه: تاریخی
شماره روزنامه:2808
تاریخ :1396/05/26 ساعت 11:26:31
تعداد بازدید: 3502
مرمت و بازسازی بناهای تاریخی نیازمند ۴ میلیارد تومان اعتبار است
email pdf word plus minus reset color
معاون میراث فرهنگی هرمزگان گفت: برای مرمت و بازسازی بناهای تاریخی به ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان نیاز داریم.

عکس اصلی خبر

به گزارش میراث فرهنگی و گردشگری هرمزگان، اشکان مختاری بیان داشت۵۰ اثر فرهنگی، تاریخی و ناملموس در هرمزگان طی سال جاری ثبت ملی شد .

وی با اشاره به اینکه ۳۳۶ اثر در هرمزگان ثبت ملی شده است، افزود: مهم‌ترین این آثار ساختمان صداوسیمای مرکز خلیج‌فارس، قنات کهورستان، زیارت حضرت خضر نبی، خانه یونسی کنگ، سنگ‌نوشته‌های دهتل بستک، آرامگاه بی باشه ۱ و ۲، پل آب بر سر چاهان حاجی‌آباد، ساختمان تاریخی گمرک خمیر، گلابتون دوزی و ... است .

وی خاطرنشان کرد: در کنار ثبت ملی آثار مرمت و بازسازی و تملک خانه‌های تاریخی نیز در دستور کار است .

مختاری اضافه کرد: امسال ۲۰۰ میلیون تومان برای تملک خانه‌های تاریخی در هرمزگان اختصاص‌یافته است که این اعتبار برای خرید دوخانه تاریخی در بندرکنگ هزینه می‌شود .

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان با اشاره به کسری بودجه در تملک خانه‌های تاریخی، تصریح کرد: بسیاری از خانه‌های تاریخی بندرعباس به علت تملک شخصی و خارج شدن از آثار ثبت ملی از بین رفته‌اند .

مختاری با اشاره به مرمت و بازسازی بناهای تاریخی در هرمزگان نسبت به سال گذشته، اظهار کرد: بودجه امسال برای مرمت و بازسازی ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۴ برابر است .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: تاریخی
شماره روزنامه: 2808
تاریخ :1396/05/26 ساعت 11:26:31
تعداد بازدید: 3502
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی