گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3143
تاریخ :1397/12/01 ساعت 09:43:40
تعداد بازدید: 78
تصويب اجراي 12 طرح با اعتبار حدود6 هزارميليارد ريال
email pdf word plus minus reset color
در دومين روز از سومين سفر دولت دوازدهم به هرمزگان ،رييس محترم جمهور و هيئت همراه پس از بازديد از اتاق کنترل شرکت نفت ستاره خليج فارس، شرکت در مراسم آيين بهره برداري از فاز سوم نفت ستاره خليج فارس و بهره برداري از پروژه بهبود کيفيت بنزين و نفت و گاز ،ظهر دوشنبه در محل پاويون فرودگاه بندر عباس در جمع خبرنگاران حاضر شد و در اين نشست خبري به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت:حجت الاسلام حسن روحاني در ابتدا از مردم شهرستان بندر لنگه ،پارسيان ،بستک و بندرخمير بدليل حضور گرمشان تقدير کرد و افزود: در اين سفرچند طرح بسيار مهم در بخش هاي کشاورزي، نيرو ، راه ،توسعه ي فرودگاه ، توسعه ي بنادر منطقه افتتاح و برخي هم فعاليت اجرايي آنها آغاز شد . وي افتتاح مرحله سوم پالايشگاه نفت ستاره خليج فارس و طرح جديد در پالايشگاه بندرعباس و به آب انداختن زيردريايي فاتح را مهمترين طرح هاي بهره برداري شده قلمداد کرد ، که اين سه طرح اهميت خاصي براي کشور و استان داشت.

عکس اصلی خبر

زينب نورالديني - نداي هرمزگان:

رييس جمهوري تصريح کرد: بسيار خوشحالم که در دولت دوازدهم توفيق  سومين دور سفر به هرمزگان  را داشتم  تا خدمت مردم برسيم ، هر چند اين سفر تحت عنوان سفر استاني نبوده و بيشتر براي افتتاح چند طرح بود اما ديدار با مردم غرب هرمزگان براي ما بسيار محترم بود و مايه ي افتخار بود، در دولت يازدهم نيز ديدار با مردم شرق اين استان داشتيم.

حجت الاسلام روحاني تصميم گيري براي 12 پروژه جديد با اعتبار 595 ميليارد تومان را از ديگر دستاوردهاي اين سفر برشمرد و در ادامه ي اين نشست به سوالات مطروحه خبرنگاران پاسخ گفت:هرمزگان در زمينه گردشگري با داشتن جزايز قشم و کيش ،هرمز و ديگر جزاير  جاذبه هاي بسيار دارد و مي توان بسياري از جزاير اين استان را به مراکز گردشگري تبديل کرد و  بيش از اين نيز مي تواند جاذبه گردشگري داشته باشد

وي به وجود مناطق ساحلي استان اشاره کرد وافزود: با آماده سازي ساحل بندر عباس هم مي تواند يک مرکز گردشگري باشد جزيره ها، سواحل و بندرها را بايد فعال تر کرد

رييس جمهوري با اشاره به اين که هرمزگان داراي جاذبه خاص گردشگري است، گفت: مي طلبد که براي توسعه گردشگري هم جزيره ها و هم سواحل و بندرها اين استان را فعال تر کنيم.

رييس جمهوري ياد آورشد: در بازديدهايي که از ساحل بندرعباس داشتيم، شاهد اقدام هاي بسيار خوب در زمينه توسعه و آماده سازي ساحل بوديم و در سمت شرق هرمزگان نيز مي تواند فضاي گردشگري کنار ساحل را داشته باشد. وي اضافه کرد: داشتن نعمت دريا نيز ويژگي خاص خودش را دارد که مي تواند بسياري از تحرکات تفريحي مردم، رفت و آمد در جزاير و بازي ها و ورزش هاي آبي ساحلي در آب باشد که مي توان اين جاذبه ها را بيشتر کرد.

400 هزار واحد مسکوني جديد در کشور ساخته مي شود

رييس جمهوري همچنين با اشاره به مساله بافت هاي فرسوده در هرمزگان گفت: وزير مسکن قول داده است در سال هاي 98 و99 در مجموع 400 هزار واحد مسکوني جديد بسازد که بخشي از آن ها مربوط به بافت هاي فرسوده است. وي تصريح کرد : 50 درصد ساخت و سازهاي جديد با وام 6 درصد  براي خانه اولي ها مي باشد  وي با اشاره به اين که هرمزگان در زمينه بافتهاي فرسوده پيشتاز ديگر استانهاست خاطر نشان کرد:  يکي از طرح هاي مهم دولت دوازدهم که از سال گذشته آغاز شده است  به محله هاي فرسوده در کشور تسهيلات ويژه اي پرداخت مي شود و دولت زمين رايگان براي ساخت و ساز جديد واگذار مي کند.

روحاني اضافه کرد: در اين راستا به استانداران کشور اعلام شده است اگر زميني آمادگي براي ساخت و ساز دارد و مربوط به دولت است، آن را به صورت رايگان واگذار مي کنيم و از نيروهاي مسلح نيز خواستاريم که زمين هايي بدون استفاده را براي اجراي اين طرح اختصاص دهند. رييس جمهوري ادامه داد: اين امر موجب افزايش ايمني خانه هاي مردم و از حاشيه نشيني جلوگيري مي شود.روحاني با اشاره به وجود 14 محله ي بافت فرسوده با جمعيت 18 هزار نفر، در شهر بندرعباس ،به  بازديدي که از بافت فرسوده محله چاهستاني هاي بندرعباس داشتند، اشاره کرد و افزود : اين مکان نياز به يک بازسازي بزرگ دارد.امسال وزارت مسکن فعالتر شده است و به همه ي محله هاي فرسوده ي کشور تسهيلات ويژه اي اختصاص يافته است

وي ابرازداشت: اميدواريم با توجه به انگيزه اي که در استاندار هرمزگان و کمک مسوولان شهري اين استان است، اين استان به عنوان پيشتاز در امر بازآفريني بافت هاي فرسوده قرار گيرد. رييس جمهوري ادامه داد: بااين اقدام هم زندگي مردم بهتر مي شود و هم ارزش خانه هاي مردم افزوده شود و از اين وضعيت نامناسب بافت فرسوده که هر لحظه امکان تخريب در اثر زلزله و بارندگي است، درمي آيند. روحاني گفت: براي اجراي طرح هاي گردشگري و بازآفريني طرح هاي فرسوده در هرمزگان کمک هاي لاز م از سوي دولت دوازدهم صورت مي گيرد و از مسوولان استاني نيز مي خواهيم که در اين زمينه فعال تر شود.

رييس جمهوري در ادامه با اشاره به نقش استراتژيک هرمزگان و برخورداري اين استان از بزرگترين پالايشگاه هاي منطقه و جهان ابراز داشت: بندرشهيد رجايي به عنوان بزرگترين بندر ترانزيتي و تجاري کشور در اين استان قرار گرفته و اين موضوع اهميت استراتژيک و اقتصاد هرمزگان را دوچندان مي کند.

روحاني با بيان اين که هرمزگان قطب مهم دفاعي و استراتژيک براي کشور محسوب مي شود، گفت: اين استان علاوه بر جايگاه حمل و نقل جاده اي از استان هاي مهم و قطب فولاد کشور نيز به شمار مي رود.

وي در خصوص عوارض آلايندگي صنايع و پالايشگاه هاي نفت لاوان، سيريک و قشم ابراز داشت: اين سوال يک حرف منطقي است، زيرا در هر استاني فعاليت هاي بزرگ اقتصادي در سطح ملي انجام مي شود که به تبع مردم همان استان بايد از آن طرح ها بهره مند شوند. رييس جمهوري گفت: اينکه بخشي از درآمد و ماليات و عوارض آن به استان اختصاص يابد نيازمند لايحه و موافقت اصولي مجلس است که مي توان در اين طرح نيز فکر کرد و در پيش بيني بودجه سال آينده رقمي را بايد مشخص کرد.

روحاني در خصوص بحث رفع مشکلات صادرات و واردات و طرح هاي تشويقي به فعالان اقتصادي نيز بيان داشت: استان هرمزگان فرصت هاي خوبي براي سرمايه گذاري دارد که فعالان اقتصادي مي توانند بخشي از ارز را به سامانه «نيما» برگردانند و بخشي از آن را از طريق صرافي ها در بازار آزاد بفروشند.

وي با بيان اينکه در بحث واردات يکسري مشکلات هنوز وجود دارد و آنهم به موضوع کم بودن نقدينگي ها برمي گردد، گفت: در اين بخش نيز تصميم هايي مبني بر پرداخت 400 هزار ميليارد ريال اعتبار و تسهيلات بانکي براي بخش توليد گرفته شده است.

رييس جمهوري عنوان کرد: در مناطق آزاد نيز در بحث واردات مواد اوليه تسهيلاتي درنظرگرفته شده و از سال آينده نيز تسهيلات بيشتري در اختيار بخش توليد قرار مي گيرد.

گفتني است رياست محترم  جمهوري  پس از اين نشست بندرعباس را به مقصد تهران ترک کرد.up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3143
تاریخ :1397/12/01 ساعت 09:43:40
تعداد بازدید: 78
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی