گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3077
تاریخ :1397/08/13 ساعت 09:05:10
تعداد بازدید: 54
بهره مندي 40 دستگاه اجرايي از کارگاه آموزشي جامع حدنگار
email pdf word plus minus reset color
مديرکل ثبت اسناد و املاک هرمزگان از برگزاري کارگاه آموزشي قانون جامع حد نگار و اجراي شبکه شميم با حضور کارشناسان قريب به 40 دستگاه اجرايي خبر داد.

عکس اصلی خبر

زينب نورالديني ـ نداي هرمزگان:

سيد مهدي هاشمي در گفت و گو با نداي هرمزگان گفت :به منظور آشنايي همه دستگاه هاي اجرايي با قانون حدنگار ،مستند سازي اموال دولتي و چگونگي تهيه ي نقشه هاي رقومي با استفاده از شبکه ي شميم ثبت اسناد و املاک کشور و همچنين به منظور پيشگيري از تجاوز اشخاص به اراضي ملي و دولتي ،کارگاه آموزشي يک روزه برگزار شد.

وي با اشاره به « طبق قانون تبصره ي 3 ماده ي حد نگار همه ي دستگاه هاي اجرايي مکلفند که اطلاعات مالکيتي و اراضي تحت اولويت خود را از لحاظ اطلاعات توصيفي و کاربري ،نقشه هاي املاک خود را در اختيار سازمان ثبت اسناد و املاک قرار دهند» و بر اساس ماده ي يک اين قانون که در سال 1394 اجرايي شده است ،دستگاه ها ملکف هستند تمامي اراضي و املاک موجود در جغرافياي کشور اعم از کوه ها ، درياها و ... را سند دار کرده و اطلاعات را در اختيار بانک اطلاعاتي قرار بدهند.

مدير کل ثبت اسناد و املاک هرمزگان تصريح کرد: از مجموع اراضي ملي استان که 6 ميليون و 855 هزار هکتار است 6 ميليون و 843 هکتارش را سند دفترچه اي صادر کرديم که با اجراي قانون جامع حدنگار تاکنون بيش از 850 هزار هکتار از اراضي ملي اصلاح و بازنگري شده و نسبت به صدور سند تک برگ اقدام شده است

وي خاطر نشان کرد: در زمينه ي اراضي زراعي بيش از 9 هزار و 909 قطعه به مساحت 40 هزار و 724 هکتار از اراضي زراعي را وارد بانک جامع اطلاعات کرديم  به گفته ي وي ؛ از مجموع 92هزار و 124 هکتار مساحت روستايي که 18 هزار و59 هکتار آن بافت مسکوني است وارد بانک جامع اطلاعاتي اداره کل ثبت اسناد و املاک شده است .up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3077
تاریخ :1397/08/13 ساعت 09:05:10
تعداد بازدید: 54
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی