گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3079
تاریخ :1397/08/15 ساعت 08:56:10
تعداد بازدید: 88
مديرکل راه و شهرسازي: 40 درصد از ساختمان هاي هرمزگان در معرض خطر قرار دارند
email pdf word plus minus reset color
همايش پدافند غيرعامل با تاکيد بر رعايت اصول پدافند غيرعامل در بخشهاي راه، ساختمان و شهرسازي در بندرعباس برگزار شد.

عکس اصلی خبر

به گزارش ايسنا، مديرکل راه و شهرسازي هرمزگان در اين همايش گفت: پدافند غيرعامل، همان دفاع بدون سلاح است که اصول اين پدافند بايد در طراحي و ساخت بناها و شهرها مورد توجه قرار گيرد.

غلامحسين شيري افزود: براي پدافند غير عامل در استان برنامههايي تدارک ديده شده است که بازنگري در مبحث 21 مقررات ملي ساختمان از مهمترين اين برنامهها است.

وي اظهار کرد: در مبحث 21 مقررات ملي ساختمان، ساختمانهاي کشور به پنج طبقه از بسيار ويژه مانند ساختمانهاي دولتي و حياتي تا ساختمانهاي داراي اهميت کمتر مانند ساختمانهاي داراي کمتر از 20 نفر ساکن تقسيم شده اند.

شيري خاطرنشان کرد: ساخت هر ساختمان بايد با توجه به درجه اهميت و کارکرد و با محاسبات و طراحيهاي دقيق مهندسان و سرمايه گذاران باشد.

مديرکل راه و شهرسازي هرمزگان بيان کرد: با توجه به اينکه بيشتر ساخت و سازهاي هرمزگان مربوط به بعد از انقلاب است، استان وضعيت مناسبي در زمينه رعايت اصول پدافند غيرعامل دارد، اما اين وضعيت ايده آل نيست.

شيري اضافه کرد: تقريبا 40 درصد از ساختمان هاي استان در معرض خطر قرار دارند به طوري که يا در بافت ناکارآمد شهري يا در بافت فرسوده قرار دارند و در مواقع بحراني مانند زلزله قطعا با خطر جدي مواجه ميشوند.

وي با بيان اينکه ساختمانهاي ناايمن در استان به تدريج احيا و بازسازي ميشوند، ابراز کرد: آگاه سازي، آموزش و اينکه نسل جديد با مفاهيم پدافند غيرعامل آشنا شوند و بدانند در برابر عوامل طبيعي مانند سيل، طوفان چگونه آماده شوند از اهداف برگزاري اين همايش
 بود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3079
تاریخ :1397/08/15 ساعت 08:56:10
تعداد بازدید: 88
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی