گروه: شهرستان
شماره روزنامه:2959
تاریخ :1397/01/26 ساعت 07:59:15
تعداد بازدید: 13
3500تن گوجه فرنگی ازکشاورزان میناب خریداری شد
email pdf word plus minus reset color
مدیر جهاد کشاورزی میناب گفت : در راستای حمایت از بهره برداران ازابتدای فروردین ماه جاری تاکنون 3 هزارو 500تن گوجه فرنگی در قالب طرح حمایتی از گوجه کاران این شهرستان خریداری شده است.

عکس اصلی خبر

محمد سالاری درگفت وگو با ایرنا اظهار کرد: طرح ‹ خرید حمایتی گوجه فرنگی› در این شهرستان از قرار هر کیلوگرم 3 هزارو 700ریال با همکاری اداره تعاون روستایی درحال انجام است .

مدیر جهاد کشاورزی میناب با بیان اینکه بیشترین مقدارگوجه فرنگی ازکشاورزان بخش توکهور- هشتبندی خریداری شده ابراز داشت: 2 هزار و700 تن آن به بخش هشتبندی و نزدیک به 800 تن نیز به دهستان کریان ازتوابع این شهرستان اختصاص دارد .

سالاری با اعلام اینکه طرح ‹ خرید حمایتی گوجه فرنگی ‹ تا پایان فروردین ماه جاری ادامه دارد ابراز داشت: گوجه فرنگی خریداری شده به مقصد یکی از کارخانه های تولید رب گوجه فرنگی در استان اصفهان حمل می شود .

شهرستان 259هزارنفری میناب به عنوان یکی از مهم ترین قطب های کشاورزی هرمزگان در 90کیلومتری شرق بندرعباس مرکز این استان قرار دارد .

سال گذشته به دلیل افزایش تولید و عرضه زیاد گوجه کاران میناب، بندرعباس بخشی از تولید خود را در حاشیه جاده های مواصلاتی این استان رها کردند .

در اطلاعات منتشره وزارت جهاد کشاورزی وسعت مزارع گوجه فرنگی هرمزگان 14هزار هکتار با تولید سالانه 440هزارتن (رتبه سوم کشور) اعلام شده که بخش زیادی از آن به میناب اختصاص دارد .

دراین اطلاعات وسعت مزارع گوجه فرنگی کشور 152هزار هکتار با تولید 6 میلیون 13هزار تن اعلام شده است .

محصولات سبزی و صیفی خارج از فصل هرمزگان نقش بسزایی در تنظیم بازار این محصولات در فصل پاییز و زمستان دارد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 2959
تاریخ :1397/01/26 ساعت 07:59:15
تعداد بازدید: 13
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی