گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2979
تاریخ :1397/02/27 ساعت 09:19:36
تعداد بازدید: 99
واحد 3 نیروگاه گازی خلیج فارس به شبکه سراسری برق متصل شد
email pdf word plus minus reset color
مدیرعامل نیروگاه گازی خلیج فارس گفت: واحد 3 این نیروگاه با ظرفیت 165 مگاوات ساعت بعد از انجام تعمیرات اساسی، مجدد به شبکه سراسری برق متصل شد.

عکس اصلی خبر

احمد سایانی اظهار داشت: تعمیر اساسی این نوع واحدها توسط نیروهای پیمانکار داخلی و با نظارت و تلاش کارکنان و متخصصان نیروگاه خلیج فارس انجام گرفت. وی در ادامه بیان داشت: در طول تعمیرات اساسی که هر 24 هزار ساعت کارکرد انجام می شود، اقدام های اساسی در بخش های تعویض پره های ثابت و متحرک توربین، بازدید و تعویض قطعات محفظه احتراق، بازدید و تعویض قطعات ضروری ژنراتور انجام گرفت.

مدیرعامل نیروگاه گازی خلیج فارس ابراز کرد: با توجه به درپیش بودن فصل تابستان شش واحد این نیروگاه در طول ماه های آینده به صورت تمام وقت برای تامین برق مطمئن و پایدار در مدار تولید قرار دارند.  وی عنوان کرد: تولید برق در نیروگاه گازی خلیج فارس با شش واحد 165.1 مگاوات در سال گذشته به ظرفیت 990 مگاوات ساعت به میزان پنج میلیون و 120 هزار و 611 مگاوات ساعت رسید و این تولید با توجه به شرایط گرم آب و هوایی تابستان گذشته کم نظیر است.

سایانی گفت: نیروگاه گازی خلیج فارس به عنوان حامی محیط زیست در تولید انرژی پاک سال 87 با ظرفیت 6 واحد گازی بهره برداری شده و بیشتر از یک سوم تولید برق استان را بر عهده دارد.

نیروگاه گازی خلیج فارس در فاصله 45 کیلومتری شمال شرقی بندرعباس و 11 کیلومتری میدان گازی سرخون، دارای ظرفیت تولید 990 مگاوات است که شامل 6 واحد گازی 165 مگاواتی در زمینی به مساحت 10 هکتار ساخته شده است.

سوخت اصلی این نیروگاه گاز طبیعی و سوخت پشتیبان نفت گاز (گازوئیل) است که گاز مورد نیاز آن از طریق یک خط لوله 16 اینچی از پالایشگاه گاز سرخون و قشم تامین می شود و گازوییل آن نیز از طریق تانکرهای حامل سوخت در 2 مخزن با ظرفیت 20 هزار مترمکعب ذخیره می شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2979
تاریخ :1397/02/27 ساعت 09:19:36
تعداد بازدید: 99
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی