گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3075
تاریخ :1397/08/10 ساعت 08:55:39
تعداد بازدید: 24
اجراي طرح آزمايشي تفکيک زباله بندرعباس در قبال بيمه و کارت هاي تشويقي
email pdf word plus minus reset color
\اهالي محلات نايبند، اوزي ها و نخل ناخدا در قبال تحويل زباله هاي بازيافتي به کاميون هاي مخصوص اين طرح، بيمه نامه آتش سوزي منزل َ، کارت خريد رايگان فروشگاه و کارت مجاني کارواش دريافت مي کنند.

عکس اصلی خبر

کاظم گلخني ـ نداي هرمزگان

يک ماه از اجراي آزمايشي آموزش تفکيک زباله در 3 محله بندرعباس مي گذرد در همين ارتباط اسماعيل موحدي نژاد معاون خدمات شهري بندرعباس در گفتگو با خبرنگار روزنامه نداي هرمزگان بيان داشت: قرار بود در اجراي اين طرح مربيان آموزش دهنده ضمن يادگيري، با اجراي نظر سنجي و استفاده از نظرات کاربردي طرح را به صورت اصولي و عملگرا اجرا کنند، به همين خاطر تغييراتي ضمن اجرا صورت گرفته است .

معاون شهردار گفت: طرح آموزش تفکيک زباله هم اکنون در 3 محله نخل ناخدا، نايبند و اورزي ها در حال اجرا مي باشد و به جاي نصب ايستگاه تحويل مواد بازيافتي، از چند دستگاه کاميون استفاده مي شود.

موحدي نژاد افزود: در طرح آزمايشي تفکيک زباله، کاميون هاي مخصوص دريافت مواد بازيافتي راس ساعت مقرر با پخش يک موزيک خاص وارد محله مي شوند و اهالي با شنيدن اين موزيک متوجه شده و مواد بازيافتي را تحويل ماموران بازيافت مي دهند و در ازاي آن کارت هاي امتيازي دريافت ميکنند.

وي در ادامه به تشريح کارت هاي امتيازي پرداخت و بيان داشت: اهالي اين محلات به ميزان جمع آوري و تحويل زباله بازيافتي کارت هاي مخصوصي تحويل مي گيرند که وقتي اين امتيازات به نسبت خاصي برسد، تسيهلات مناسبي نظير بيمه آتش سوزي منزل دريافت مي کنند، ضمن اينکه در اجراي اين طرح و براي تشويق اهالي محلات مورد نظر تسهيلات متنوع ديگري نظير کارت رايگان کارواش، کارت خريد خشکبار و خوراکي از فروشگاه نيز در نظر گرفته شده و به شهرونداني که در اين طرح مشارکت نمايند تحويل مي شود.

موحدي نژاد در پايان با ابراز اميدواري از استقبال مردم بيان داشت: اگر پيمانکاران طرح بتوانند کاميون هاي تحويل بازيافت را راس ساعت مقرر به محلات اعزام کنند به طور حتم اين طرح با استقبال مردم مواجه خواهد شد و در ادامه نيز علاوه بر تسري طرح به ديگر محلات شهر ميزان تسهيلات تشويقي نيز متنوع تر خواهد شد.up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3075
تاریخ :1397/08/10 ساعت 08:55:39
تعداد بازدید: 24
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی