گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3451
تاریخ :1399/05/12 ساعت 10:56:16
تعداد بازدید: 77
13 بيمار بندرعباسي از مرگ حتمي بدليل ابتلا به کوويد 19 نجات يافتند
email pdf word plus minus reset color
طي يک ماه تعداد 13 بيمار با حال عمومي بسيار وخيم بدليل ابتلا به کوويد 19 در بيمارستان شهيد محمدي بندرعباس از مرگ حتمي نجات يافتند.

عکس اصلی خبر

فوق تخصص ريه مجتمع آموزشي، پژوهشي و درماني پيامبر اعظم بندرعباس گفت: در تيرماه سال جاري تعداد 809 بيمار در بخش هاي کوويد 19 مجتمع آموزشي، پژوهشي و درماني پيامبر اعظم (ص) بندرعباس بستري شدند که از اين تعداد، 715 نفر با حال عمومي خوب مرخص شدند.

دکتر احسان رمضانيان نيک در گفت و گو با ايسنا، افزود: تعداد 13 تن از اين بيماران حال بسيار وخيم و درگيري وسيع ريه داشتند و با سطح اکسيژن خون پايين در بخش هاي ويژه کوويد بستري بودند که پس از پشت سر گذاشتن شرايط بسيار سخت و اهتمام و تلاش کادر پزشکي و پرستاري، از مرگ حتمي نجات يافته و با حال عمومي خوب
مرخص شدند.

دکتر رمضانيان نيک در ادامه با عنوان اينکه اين بيماران در محدوده سني 26 سال تا 81 سال بودند، گفت: در حال حاضر براي درمان بيماران کوويد 19، علاوه بر انجام پروتکل هاي درماني حسب نياز بيماران پلاسمافرز، پلاسما درماني، هموپرفيوژن و ساير درمانهاي نوين
 انجام مي شود.

اين پزشک فوق تخصص ريه در خاتمه تذکر داد: بطور قطع بهترين روش براي کنترل اين بيماري، پيشگيري از ابتلاي موارد جديد مي باشد. لذا بايد تمامي افراد خود را مسئول بدانند و با رعايت پروتکل هاي بهداشتي به ويژه استفاده از ماسک در اماکن عمومي و حفظ فاصله اجتماعي حداقل 2 متر با يکديگر، در قطع زنجيره انتقال و حفظ سلامت خود و ديگران کوشا باشند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3451
تاریخ :1399/05/12 ساعت 10:56:16
تعداد بازدید: 77
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی