گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:2940
تاریخ :1396/11/25 ساعت 07:43:57
تعداد بازدید: 40
فروش کیلویی کتب مذهبی خیانت است
email pdf word plus minus reset color
بعد از اختتامیه نمایشگاه کتاب بندرعباس برخی از ناشران و نمایندگان فروش کتاب نسبت به میزبانی و نحوه عرضه غرفه ها ابراز گلایه کردند.

عکس اصلی خبر

کاظم گلخنی

در همین ارتباط فاطمه شریفی از انتشارات قدر ولایت در گفتگو با خبرنگار ندای هرمزگان بیان داشت: با این که در چندین نمایشگاه کتاب شرکت کردم اما تا الان ندیدم به  ناشران بگویند خودتان بروید غرفه پیدا کنید!

وی در ادامه افزود: به عنوان یک زن ایجاد غرفه و چیدمان کتاب ها برایم امر سختی نیست اما وقتی به مدیریت نمایشگاه عنوان کردم که اینجانب خانم هستم لطفا همکاری کنید و غرفه مناسبی در اختیارم قرار دهید ,گفتند خانم که به نمایشگاه نمیاد این کار مردانه هست. مردها خودشان میروند غرفه پیدا می کنند!

 فاطمه شریفی که از سوی کانون مساجد نیز در  نمایشگاه شرکت کرده بود با ذکر اینکه خیلی از ناشران از نحوه گرفتن غرفه ها اعتراض داشتند, افزود: وقتی همراه ناشران از نحوه غرفه دهی اعتراض کردیم گفتند ما که به زور دعوتتان نکردیم خیلی ناراضی هستید برگردید. شریفی سپس به افزایش هزینه های غرفه داران  در برپایی نمایشگاه کتاب اشاره کرد و بیان داشت: در بیشتر نمایشگاههای کتاب که شرکت کردم برای اسکان و پذیرایی غرفه داران کتاب اقدام می کردند اما در بندرعباس فکری برای اسکان بانوان ناشر نشده بود.  این بانوی کرمانی که از عرضه کنندگان کتب ارزشی و  مذهبی است در ادامه با اشاره به شرایط نامساعد غرفه های  کتب مذهبی, بیان داشت: بطور کلی حضور ناشران و عرضه کتب متفاوت و ایجاد نمایشگاه برای بسیاری از شهرها امری ایده آل است و خیلی ها می توانند کتاب های مورد نظر خود را با تخفیف های مناسب از نمایشگاه خریداری نمایند اما آنچه برای اینجانب جای گلایه گذاشته از نحوه ایجاد و چیدمان

غرفه های کتب مذهبی در معابر فرعی و پرت نمایشگاههای کتاب است و واقعا برایم جای تردید است که آیا این اقدامات به عمد صورت می گیرد یا خیر. شریفی که مبدع طرح همپای یار مهربان است و   در زمینه عرضه کتب ارزشی و مذهبی به روستاها فعالیت میکند با اعتراض به وضعیت عرضه  کتب مذهبی بیان داشت: ناشران و نویسندگانی که به صورت کیلویی و عمده آثار ارزشمند اسلامی را به ادارات می فروشند به این امر مقدس و  ارزشمند خیانت کرده اند. جای کتاب ارزشی و مذهبی در نمایشگاه کتاب است. کسی که آثار مذهبی منتشر می کند وظیفه دارد برای یافتن خواننده و دوستداران کتابش زحمت بکشد و در همه ی نمایشگاههای استانی شرکت کند وگرنه فروش کیلویی خیانت است.

وی در ادامه بیان داشت: متاسفانه میزان مطالعه کتب مذهبی به سبب فروش عمده  این کتب به ادارات و نهادها با کاهش زیادی مواجه شده است.  این عرضه کننده کتب مذهبی در ادامه افزود: ناشران مذهبی دلخوش هستند که عمده آثار و کتب  مذهبی را  به صورت کلی به کتابخانه ها ادارات دانشگاهها و نهادها می فروشند اما عملا اکثر این کتب در بوفه های مراکز دولتی و نهادها خاک می خورد و همین ضعف باعث شده تا میزان مطالعه کتب مذهبی کاهش زیادی داشته باشد .

شریفی با اشاره به حاشیه رفتن کتب ارزشی نظیر آثار مربوط به  دفاع مقدس و شهدا  بیان داشت: متاسفانه فضای نمایشگاههای کتاب رنگ و بوی جناحی و حزبی گرفته است و امروزه در اکثر غرفه های ناشران اثری از کتب مربوط دفاع مقدس و شهدا مشاهده نمی کنید.

وی در خاتمه بیان داشت: با آثار علمی و پژوهشی نویسندگان غربی حتی با خیلی از رمان های آموزنده غربی عرضه شده در

غرفه ها مشکلی ندارم اما با اثری که بخواهد با دیدگاه و فرهنگ مردم کشورم ستیزه جویی کند مخالفم. با کتابی که بخواهد خواننده را فقط سرگرم کند و جیبش را خالی کند مخالفم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 2940
تاریخ :1396/11/25 ساعت 07:43:57
تعداد بازدید: 40
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی