گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:2960
تاریخ :1397/01/27 ساعت 09:07:09
تعداد بازدید: 35
اسرار خوراکی ها
email pdf word plus minus reset color
از قدیم بین برخی جماعت مُغرض و فریب خورده مرسوم بوده تا پای صنعت غذایی به میان آمده با هزار جور تهمت سعی در بدنامی تولیدات وطنی داشته اند.

عکس اصلی خبر

 کاظم گلخنی

این حالی است که سرویس های مخفی کشورهای بیگانه مدتهاست  تلاش می کنند تا از مواد اصلی تشکیل دهنده برخی از تولیدات صنعت غذایی ما سر در آورده و به سرقت ببرند. نظیر شخصیت پلانگتون کارتون باب اسفنجی که جهت ربودن فرمول همبرگر رستوران خرچنگ تلاش می کند. جدا از ناکامی دشمن در حوزه جاسوسی اقتصادی،  باید در ابتدا به ابداعات بزرگ تولیدات داخلی در بخش بسته بندی اشاره کنیم . اصولا در این بخش تولید کننده با مصرف کننده ندار هست!!!

خلاصه  بی تعارف و خودمونی هر چی تو هر چی چپونده ، خوردیم. اینکه عزیزان تولید کننده  در قسمت درج قیمت، تاریخ انقضا و یا وزن خوراکی ارقامی چاپ می کنند که تا ده سال دیگه هم تَه انبار بماند نرخش و زمان مصرفش همچنان معتبر خواهد ماند.

 حالا این وسط فوقش ده نفری هم محض مصرف فلان کنسرو تاریخ گذشته راهی دیار باقی بشه ، مگه چیه؟

اول که مرگ حقه دوم، مهم حمایت از  تولید داخلی هست و سوم مجددا مرگ حقه و همه یک روزی می میرند.

باور کنید یا خیر

در صنعت تولید خوراکی بدون شک در جهان بی نظیر هستیم بخصوص در زمینه درج معرفی محصول مثلا روی برچسب فلان کنسرو ماهی نوشته قیمت برای مصرف کننده ۶۵۰۰ تومان اما در کمال سخاوت فروشنده به قیمت ۶۰۰۰ تومان به ما می فروشد!!!

اینکه چرا و چطور کارخانه  روی جنس خود قیمت گران تری میزند  از بامبول های تجارت در ایران هست و اقتصاددانان هنوز موفق به کشف این بامبولک بازی نشده اند.

نکته دیگر اینکه

 دقیقا معلوم نیست چرا در این مملکت لیموترش هر کیلویی ۱۵ هزار تومن هست اما یک و نیم لیتر آب لیمو فقط ۵ هزار تومن ارزش دارد . البته در این زمینه جاسوسان غربی مدعی کشف رموز تولید آب لیمو شده اند.  در گزارش یکی از ماموران MI 6 آمده ؛ ایرانیان در این صنعت بسیار پیشرفت کرده  به حدی که با کمی اسانس، رنگ شیمیایی و مقداری کاه موفق به تولید آب لیموی طبیعی شده اند.

کالباس معمولی

از دیگر افتخارات صنایع غذایی است

در این زمینه  شیمی دان های غربی مدتهاست  تلاش می کنند تا از مواد تشکیل دهنده کالباس ایرانی سر در بیاورند البته با شناخت عناصری نظیر نون خشک ، روده بز ، دنبه گاو و  پیاز به پیشرفت های دست یافته اند اما تا شناخت کامل این خوراکی راه زیادی پیش رو دارند و هنوز ناگفته های زیادی در این زمینه وجود دارد.

در پایان و

خوشبختانه به دلایل انسانی تولیدات ذکر شده صادر نمی شود و مهمتر اینکه با رشد بی رویه جمعیت زیر خط فقر ، صنعت تولید خوراک بامبول دار  رونق زیادی داشته و در این زمینه شکر خدا بی رقیب مانده
 است .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 2960
تاریخ :1397/01/27 ساعت 09:07:09
تعداد بازدید: 35
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی