گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3002
تاریخ :1397/04/09 ساعت 10:54:01
تعداد بازدید: 49
هنر و تجربه میزبان پنج فیلم سهراب شهیدثالث
email pdf word plus minus reset color
هنر و تجربه: چهار اثر آلمانی زبان سهراب شهید ثالث برای اولین بار در قالب یک هفته فیلم در سینماهای گروه هنروتجربه اکران میشود.

عکس اصلی خبر

همزمان با اکران مستند سینمایی «سفر سهراب» ساخته امید عبدالهی قرار است برای نخستین بار چهار اثر آلمانی زبان و شاخص سهراب شهیدثالث با نامهای «درخت بید»، «آخرین تابستان گرابه»، «فرزند خوانده ویرانگر» و «هانس، جوانی از آلمان» با زیرنویس فارسی به همراه فیلم به یادماندنی «یک اتفاق ساده » در قالب هفتههای فیلم در تهران و تعدادی از شهرهای کشور در گروه سینمایی هنروتجربه روی پرده رود.

شهرهای تهران، شیراز، مشهد، کرمان، اصفهان، بابل و تبریز میزبان این هفته فیلم هستند. در پایان هر یک از هفتههای نمایش فیلم نیز نشست نقد و بررسی با حضور کارشناسان و منتقدان سینمایی برپا می شود. سهراب شهیدثالث یکی از آغازگران موج نو سینمای ایران است. شهید ثالث در دوران اقامتش در ایران دو فیلم «یک اتفاق ساده» (۱۳۵۲) و «طبیعت بیجان» (1352)  را ساخت که هر دو به خاطر نگاه واقعگرایانه اجتماعی و سبک سینمایی نوآور و تجربهگرایانه برنده جوایز معتبر بینالمللی شدند. با اقامت در آلمان از سال ۱۳۵۳ او شروع به تولید مستندهایی برای رسانههای آلمانی کرد که این فیلمها برایش شهرت بینالمللی بیشتری به ارمغان آورد. شهید ثالث فیلمهای
«در غربت» (
۱۳۵۴)، «زمان بلوغ» (۱۳۵۵)، «آخرین تابستان گرابه » (1359) «یک زندگی، چخوف» (۱۳۶۰) و … را در زمان اقامتش در آلمان ساخت.

هفته فیلم سهراب شهید ثالث در هنر و تجربه، از دوشنبه ۲۲ تیرماه در پردیس هویزه مشهد با نمایش فیلم «یک اتفاق ساده» آغاز می‏ شود و پس از آن به ترتیب تهران،کرمان، شیراز، اصفهان، تبریز و بابل میزبان این رویداد هستند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3002
تاریخ :1397/04/09 ساعت 10:54:01
تعداد بازدید: 49
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی