گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3449
تاریخ :1399/05/09 ساعت 09:09:22
تعداد بازدید: 27
نظارت ۲۸ گروه بازرسی هرمزگان بر ذبح سالم و شرعی دام زنده در روز عید قربان
email pdf word plus minus reset color
مدیرکل دامپزشکی هرمزگان گفت: ۲۸ گروه بازرسی ثابت و سیار در روز عید قربان کار نظارت بر ذبح سالم و شرعی دام زنده در کشتارگاه‌های استان هرمزگان را برعهده دارند.

عکس اصلی خبر

محمد جانباز اظهار کرد: در روز عید قربان ۲۸ گروه بازرسی ثابت و سیار شامل ۱۵ دامپزشک، ۲۷ بازرس بهداشت و ۱۶ نفر ناظر ذبح شرعی کار نظارت بر ذبح سالم و شرعی دام زنده در کشتارگاه‌های استان هرمزگان را برعهده خواهند داشت .

وی افزود: حفظ سلامت عمومی جامعه، جلوگیری از انتقال بیماری بین دام و انسان و ذبح سالم و شرعی دام از اهداف تشکیل تیم‌های ویژه بازرسی اداره کل دامپزشکی هرمزگان است .

جانباز تصریح کرد: در روز عید قربان تیم‌های بازرسی سیار در مناطق مختلف شهر گشت زنی و بر ذبح دام‌های مردمی نظارت می‌کنند .

مدیرکل دامپزشکی هرمزگان  در گفت و گو با ایسنا، بیان کرد: برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا مردم دام زنده و گوشت مورد نیاز خود را از کشتارگاه‌ها تهیه و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند .

وی با اشاره به فصل تابستان و گرمای هوا، عنوان کرد: تب کریمه کنگو یک بیماری حاد خونریزی دهنده است که از دام زنده به انسان منتقل می‌شود .

جانباز عنوان کرد: این بیماری خطرناک در دام زنده علائم خاصی ندارد و تنها در انسان با سردرد، حالت تهوع، اسهال و استفراغ و خونریزی زیرپوستی تشخیص داده می‌شود. مدیرکل دامپزشکی هرمزگان گفت: برای از بین رفتن هرگونه آلودگی احتمالی، مردم گوشت گرم ذبح شده را ابتدا ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری و سپس مصرف کنند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3449
تاریخ :1399/05/09 ساعت 09:09:22
تعداد بازدید: 27
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی