گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3481
تاریخ :1399/06/25 ساعت 10:15:36
تعداد بازدید: 130
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان: فریب تبلیغات نمک‌های غیر استاندارد را نخورید
email pdf word plus minus reset color
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: کمبود ید و بروز بیماری گواتر یکی از مشکلات تغذیه ای عمده در کشور بوده است.

عکس اصلی خبر

دکتر فریده فخار در گفت و گو با ایسنا، افزود: کمبود ید و بروز بیماری گواتر یکی از مشکلات تغذیه ای عمده درکشور بوده است که با اجرای برنامه پیشگیری و کنترل کمبود ید و یددار کردن نمک های خوراکی کاهش قابل ملاحظه ای می توان در شیوع گواتر رخ داد .

وی تاکید بر نظارت و پایش مستمر فعالیت های اجرایی واحدهای بهداشتی به ویژه واحد تغذیه، محیط و غذا و دارو تا حصول اطمینان از نتیجه مطلوب و کاهش اختلالات ناشی از کمبود ید، بیان کرد: همکاری‌های درون بخشی و برون بخشی در زمینه بازدید و نظارت و کنترل نمک های خوراکی از جمله مهم ترین اقدامات در راستای کنترل و پیشگیری از اختلالات ناشی از کمبود ید در استان خواهد بود .

همچنین سرپرست گروه بهبود تغدیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفت و گو با ایسنا، گفت: پایش میزان یددار نمک های خوراکی مهم ترین بخش پایش برنامه حذف اختلالات ناشی از کمبود ید است و هدف اصلی پایش درسطح تولید حصول اطمینان از میزان ید نمک، درجه خلوص و سایر ویژگی نمک ید دار و روند اجرای برنامه در حینتولید است .

رویا اتحاد افزود: برخی مسائل از جمله تبلیغات گسترده نمک‌های غیر استاندارد به ویژه نمک دریا، سنگ نمک و غیره تهدید جدی برای افت شاخص های این برنامه است.وی بیان کرد: بهداشت محیط  در بازدیدهای خود از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و رستوران ها و فست فودها نسبت به معدوم کردن نمک غیر از نمک دریا اقدام و با متخلفین از راه قانونی برخورد و به منظور حساس سازی در خصوص مصرف نمک تصفیه شده یددار جلسات آموزشی برگزار شود .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3481
تاریخ :1399/06/25 ساعت 10:15:36
تعداد بازدید: 130
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی