گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3079
تاریخ :1397/08/15 ساعت 08:52:46
تعداد بازدید: 56
عدم پرداخت مطالبات توسط بيمه ها خدمات دهي پزشکي را به فرهنگيان به چالش کشيده است
email pdf word plus minus reset color
مديرعامل درمانگاه فرهنگيان هرمزگان در جمع خبرنگاران گفت: عدم پرداخت مطالبات توسط بيمه ها خدمات دهي پزشکي به فرهنگيان را به چالش کشيده است به گونه اي که در برخي موارد توان تامين تجهيزات پزشکي، آزمايشگاهي و حتي هزينه هاي جاري را هم از ما گرفته است.

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

حسين ابول پور همايي  افزود: وزارت بهداشت و آموزش و پروش طي يک تفاهم نامه براي ارائه خدمات پزشکي بهتر و با کيفيت با ايجاد مراکز درماني در سراسر کشور موافقت کردند و به دنبال آن مرکز درماني فرهنگيان استان هرمزگان نيز تاسيس شد که خدماتي نظير دندانپزشکي، آزمايشگاهي و ساير خدمات پزشکي ارائه مي دهد. وي افزود :خدماتي که نام برده شد تنها مختص فرهنگيان نمي باشد بلکه براي همه مراجعه کنندگان اين خدمات ارائه مي گردد و تفاوتي بين فرهنگيان و مردم عادي وجود ندارد. ابول پور همايي اظهار داشت: درمانگاه فرهنگيان يک مرکز درآمد هزينه مي باشد لذا تا زماني که درآمدي کسب نکند نمي تواند هزينه اي هم داشته باشد و اگر شرکت هاي بيمه همکاري لازم را با اين مرکز که تنها مرکز درماني ويژه فرهنگيان است نداشته باشند مرکز با چالش هايي روبه رو خواهد بود و خدمات رساني به فرهنگيان را به چالش مي کشد.

مديرعامل درمانگاه فرهنگيان گفت:در برخي موارد حتي درتامين مواد و تجهيزات پزشکي با مشکل روبه رو شده ايم و شرکت هاي دارويي و شرکت هاي توزيع کننده تجهيزات پزشکي قيمت هاي خود را بالا برده و تنها بصورت نقدي با ما همکاري مي کنند در اين برهه زماني هم بيمه همکاري لازم را با ما ندارد، اگر تجهيزات بروز رساني نشود جان مردم به خطر مي افتد.

ابول پور افزود: در حال حاضر سعي داريم بخش فيزيوتراپي و سونوگرافي را در اين مرکز راه اندازي کنيم که متاسفانه با نداشتن نقدينگي و عدم همکاري شرکت هاي تجهيزات پزشکي و بيمه اي رو به رو هستيم. از اين رو تنها راه همکاري رسانه ها براي رساندن صداي ما به گوش مسئولان است.

وي عنوان کرد: از خيرين سلامت نيز درخواست داريم که به اين درمانگاه و فرهنگيان توجه داشته باشند و با  قدم هاي خيرشان همراه ما باشند.

ابول پور همايي اظهار داشت: در صدر شرکت هاي  بدهکار بيمه اي تامين اجتماعي قرار دارد.

دکتر ملک شاهي مسئول فني آزمايشگاه مرکز درماني فرهنگيان نيز اظهار داشت: ما در جهت اعطلاي مقام معلم قدم برميداريم و معتقد هستيم تکريم معلم يک وظيفه است برگردن ما.

ملک شاهي تصريح کرد: پرداخت هاي بيمه اي قريب به يک سال است به تعويق افتاده و مسئولان بايد فکري به حال اين درمانگاه نيمه جان کنند.

اين مقام مسئول گفت: بخش زيادي از پزشکان با وجود عدم پرداخت مطالباتشان تنها به دليل علاقه قلبي که به فرهنگيان دارند در حال خدمات رساني هستند. وي گفت ما از نظر نيروي متخصص و تجهيزات با ساير آزمايشگاه هاي سطح استان رقابت مي کنيم و لازم است نگاه ويژه اي حداقل براي رفاه بيشتر فرهنگيان به اين مجموعه شود.up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3079
تاریخ :1397/08/15 ساعت 08:52:46
تعداد بازدید: 56
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی