گروه: تاریخی
شماره روزنامه:2893
تاریخ :1396/09/14 ساعت 10:01:45
تعداد بازدید: 303
برگزاری سلسله دوره های اصول و سبک زندگی اسلامی در دانشگاه پیام نور بندرخمیر
email pdf word plus minus reset color
به همت امورفرهنگی سلسله دوره هایی با موضوع سبک زندگی اسلامی – ایرانی توسط حجت الاسلام بیرانوند کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی در دو جلسه دردانشگاه پیام نور برگزار شد.

عکس اصلی خبر

احمد زاهری ریاست دانشگاه پیام نور بندرخمیر با اشاره به فرمایشات متعالی و ژرف‌اندیشانه مقام معظم رهبری مدظله‌العالی در مورد سبک زندگی، هدف برگزاری سلسله دوره های سبک زندگی اسلامی را تبیین مبانی و اصول سبک زندگی اسلام، ذکر اهمیت روش‌ها و سبک‌های تمدن اسلامی در رشد و تعالی انسان‌ها، نقد و بررسی و آسیب‌شناسی سبک زندگی ایرانیان و جوامع غربی، بیان ظرفیت‌های نهفته در سبک زندگی اسلامی و مفهوم سبک زندگی، مولفه‌ها و ویژگی‌های آن دانست.

حجت الاسلام بیرانوند کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بندرخمیر افزود: رسالت انقلاب اسلامی تحقق تمدن اسلامی با همه لوازم آن از جمله سبک زندگی آن تمدن است. سبکی که در واقع مجموعه هایی از طرز تلقی ها، ارزش ها، شیوه های رفتاری، حالت ها و سلیقه هایی ست که امور زندگی را در بر می گیرد.

وی در ادامه بیان کرد: اعتقادات دینی و مذهبی در هر جامعه ای به طور مستقیم بر فرهنگ حاكم بر عامه مردم تأثیرگذاری عمیق دارد. در همین راستا اگر به سبك زندگی و نوع رفتارها و افعالی كه توسط جوامع و ملل مختلف ساكن در كره زمین نیم نگاهی داشته باشیم در خواهیم یافت كه بسیاری از رفتارهای زندگی تا اندازه زیادی متاثر از آموزه های دینی و اعتقادی آنان می باشد؛ چرا كه تمامی ادیان آسمانی و حتی غیر آسمانی نیز در خصوص چگونگی و سبك و سیاق زندگی دارای رهنمود و پیام هستند و هیچ دین، مذهب، كیش و آیینی را نمی توان یافت كه در این امور مهم حیات بشری و سبك زندگی پیروان و مریدانش مسائل و مباحثی را مطرح نكرده باشد.

در پایان شاخص های سبک زندگی اسلامی و ایرانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و به سوالات مختلف دانشجویان در این خصوص پاسخ داده شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: تاریخی
شماره روزنامه: 2893
تاریخ :1396/09/14 ساعت 10:01:45
تعداد بازدید: 303
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی