گروه: خانواده
شماره روزنامه:2927
تاریخ :1396/11/04 ساعت 09:40:22
تعداد بازدید: 10130
ماساژکودک
email pdf word plus minus reset color
اولین راه ارتباط برقرار کردن نوزاد با جهان پیرامون از طریق لمس کردن است وماساژ کودک در واقع برای کودک تاثیری فراتر از انچه بر افراد بزرگسال دارد می گذارد .

عکس اصلی خبر

فواید ماساژ کودکان

1)آرامش :

تحقیقات نشان داده است که کودک از زمان تولد هرگاه مورد نوازش والدین قرار می گیرد هورمونهایی در بدن او ترشح می شود که موجب ارامش او شده وباعث شادابی او می شود ودر ماساژ کودک بدلیل لمس بدن کودک همراه با مهربانی ومحبت والدین ، ارام شدن کودک بعد از ماساژ به وضوح احساس می شود .

2)خواب راحت :

همراه با ماساژکودک وایجاد آرامش در او کودک خواب راحتتری را تجربه می کند به همین منظور توصیه می شود برای کودکانی که مشکلات خواب رفتن دارند از ماساژ استفاده شود .

3) بهتر شدن گردش خون :

همراه با ماساژ کودک گردش خون در پوست بهتر شده ومواد زائد از بدن کودک خارج می شود

4)افزایش قدرت ایمنی بدن :

ماساژ کودک با تقویت گردش خون وسیستم لنفاوی بدن موجب بالا رفتن سیستم ایمنی بدن می شود

5) بهتر شدن روابط اجتماعی:

اولین راه ارتباطی کودک با جهان پیرامونش از طریق لمس شدن است ماساژ کودک موجب می شود که کودک تجربه ای لذت بخش از اولین روابط اجتماعی اش داشته باشد وموجب بالا رفتن اعتماد به نفس کودک و رشد اجتماعی بیشتری در اینده کودک می شود .

نویسنده فاطمه اسا کارشناس ارشد مشاوره خانواده

مرکز مشاوره آرامش فرماندهی  انتظامی استان هرمزگان آماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه های خانوادگی، روانشناختی، ازدواج، تربیتی، اعتیاد، به عموم شهروندان عزیز به صورت رایگان

می باشد. نشانی- چهار راه مطهری – بلوار ناصر، خیابان وحدت، ضلع شمالی مصلی قدس مرکز مشاوره آرامش شماره تماس 33340624-21821642


up email pdf word plus minus reset color
گروه: خانواده
شماره روزنامه: 2927
تاریخ :1396/11/04 ساعت 09:40:22
تعداد بازدید: 10130
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی