گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:2976
تاریخ :1397/02/24 ساعت 09:11:30
تعداد بازدید: 33
سهیل نفیسی پس از سه سال در بندرعباس به روی صحنه رفت
email pdf word plus minus reset color
سهیل نفیسی خواننده و آهنگساز مطرح کشورمان، پس از گذشت سه سال در کنسرتی با عنوان «شبی با سهیل نفیسی» در تالار شهید آوینی شهر بندرعباس به روی صحنه رفت.

عکس اصلی خبر

سهیل نفیسی از ساعت ۲۰:۳۰ شب گذشته(21اردیبهشت ماه) بعد از سه سال در بندرعباس به روی صحنه رفت.

نفیسی در این کنسرت که به همت موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» با همکاری موسسه «هنرمندان خاک جنوب» برگزار میشود، برخی از ترانههای ابراهیم منصفی را برای علاقهمندان اجرا کرد.

نفیسی هنرمند خودآموختهای است که به سبب سالها زندگی در جنوب ایران، با موسیقی این منطقه آشنایی زیادی دارد و مانند همیشه به اجرای قطعاتی از ابراهیم منصفی، خواننده و ترانهسرای اهل بندرعباس پرداخت که با گویش محلی یا فارسی سروده شده بودند.

ملودیهای ساده و موسیقی آرام نفیسی، که چیزی بر خلاف موج پرهیاهوی موسیقی این روزها است طرفداران مشتاق خود را دارد. عدم وجود بروشور یکی از ویژگیهای کنسرتهای نفیسی است اما تماشاگرانی که در طول 10 سال گذشته با موسیقی او همراه بودند، در طول اجرای برنامه بارها نام قطعات مورد علاقه خود را فریاد زدند و خواستار اجرای آنها شدند. این حرکت آنها انرژی بیشتری به نفیسی میداد تا با شوق بیشتری به اجرای قطعات عاشقانه خود بپردازد.

شیوه خوانندگی سهیل نفیسی را میتوان نوعی روایت گری دانست، بدین معنا که او شعر را به گونهای اجرا می کند که گویی در حال قصه گفتن برای شنوندگان است. لحن خاص او در خواندن آثاری عاشقانه، آرام و ساده باعث شده است طیف خاصی از مخاطبان ارتباط خوبی با آثار او برقرار کنند و او را به عنوان هنرمندی متفاوت در عرصه موسیقی بشناسند. نفیسی در این کنسرت اشعاری عاشقانه را با همراهی گیتار خود روایت کرد تا به سادگی احساس خود را به مخاطبانش انتقال دهد.

سهیل نفیسی در این کنسرت نیز منتخبی از چهار آلبوم منتشر شده خود «ریرا»، «ترانههای جنوب»، «چنگ و سرود» و «طرح نو» را برای علاقه مندان اجرا کرد.

وی در گفت و گوی کوتاهی با خبرنگار ایسنا، افزود: همواره بندرعباس را شهر خودم و به نوعی خود را بندرعباسی می دانم و از اینکه در این شهر بار دیگر به روی صحنه رفتم و دوستانم را پس از سال ها دیدم، بسیار خوشحالم و اجرای امشب برایم لذت بخش بود.

«طرح نو»، «ریرا»، «ترانههای جنوب» و «چنگ و سرود» چهار آلبومی است که نفیسی را به بازار عرضه کرده و مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 2976
تاریخ :1397/02/24 ساعت 09:11:30
تعداد بازدید: 33
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی