گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3016
تاریخ :1397/05/06 ساعت 09:45:02
تعداد بازدید: 53
هرمزگانيها در جشنواره ملي آيينهاي نمايشي رضوي درخشيدند
email pdf word plus minus reset color
هفتمين جشنواره ملي آيينهاي نمايشي رضوي ياسوج با معرفي نفرات برتر به پايان رسيد و تنها نماينده هرمزگان در اين جشنواره با دستپر به خانه بازگشت.

عکس اصلی خبر

هفتمين جشنواره آيينهاي نمايشي در فرهنگ رضوي، از 29 تيرماه تا 1 مردادماه 97، به مدت سه شب در ياسوج مرکز استان کهگيلويه و بويراحمد برگزار شد و نمايش «بالهاي اهورا » به کارگرداني حبيب اله ناصري و باقر رمضان زاده از گروه صدف شهرستان ميناب يکي از برگزيدگان اين جشنواره ملي بود.با راي هيئتداوران، محمدحسين ناصر بخت، اردشير صالح پور و هوشنگ جاويد  سه اثر نمايشي، به ترتيب مقام اول تا سوم را به دست آوردند: نمايش «شابريون» استان خوزستان، نمايش «بالهاي اهورا» استان هرمزگان و نمايش «وصال يار» استان کردستان  و يک اثر نقالي با عنوان  «نقل سلسله الذهب» به نقالي «محمد رفيع شيخي» از استان البرز برگزيده شدند.

تئاتر «بالهاي اهورا» سرگذشت دختري را روايت ميکند که با اعتقادات قلبي خود به حضرت امام رضا (ع) تمسک ميجويد و با حضورش در حرم تجربههاي تازهاي کسب ميکند.

در اين نمايش محمد اختياري، عبدالکريم حمزوي،  طاهره آزادي،  زينب رسولي،  بتول رمضان زاده و طهورا حمزوي ايفاي نقش کردند؛ جواد ذاکري و موسي قلعه مينابي طراحي و اجراي موسيقي نمايش را بر عهده داشتند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3016
تاریخ :1397/05/06 ساعت 09:45:02
تعداد بازدید: 53
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی