گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:2946
تاریخ :1396/12/08 ساعت 07:53:29
تعداد بازدید: 126
«جنبل» با هنرنمایی خالق نوای جهله به نمایش در می آید
email pdf word plus minus reset color
فیلم جنبل با نقش آفرینی خالق نوای جهله با الهام گیری از باورهای مردم جنوب و سواحل نشین در فصل بهار از سینمای هنر و تجربه پخش خواهد شد.

عکس اصلی خبر

کارگردان فیلم جنبل بیان کرد: مراحل ساخت فیلم جنبل را هفت سال پیش آغاز کردیم و خانم مینا بزرگمهر و بنده مشترکاً کارگردانی، تهیه کنندگی، فیلم برداری و تدوین گری این فیلم را عهده دار بوده ایم که در تهیه کنندگی این فیلم علی مصفا نیز همکار ما بودهاست .

هادی کمالی مقدم ادامه داد: داستان فیلم جنبل که از ترکیب ویدئو آرت، پرفورمنس آرت و مستند است در خصوص باورهای مردم جنوب و سواحل نشین است که این باورها در این فیلم بازسازی نشده اند بلکه به یک قصه جدیدی تبدیل شده است که نویسنده آن را با تأسی از باورهای مردم جنوب نوشته است .

وی افزود: شخصیت اصلی این فیلم را موسی کمالی بازی می کند و فیلم در خصوص هنرمند بومی جنوبی است که از طریق تابلوهای جادویی اش، وارد دنیایی از جنس خیال می‌شود و آنجا با دختر دریا ملاقات می‌کند که موسی در طلب عشق دختر دریا، پای به قصه ای افسانه ای میگذارد، بی آنکه راه بیرون آمدن از هزارتوی خیال را بداند .

 کمالی مقدم خاطرنشان کرد: در بخش های مختلف فیلم فعالیت های موسی کمالی را می بینیم داستان فیلم را پیش می برد و با کارهای هنری که صورت می دهد وارد داستان اصلی فیلم می شویم .

این کارگردان اضافه کرد: اولین اکران جهانی این فیلم در جشنواره مستند کپنهاگ دانمارک بوده و یک بار هم در مونیخ اکران شده است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 2946
تاریخ :1396/12/08 ساعت 07:53:29
تعداد بازدید: 126
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی