گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3134
تاریخ :1397/11/14 ساعت 08:54:31
تعداد بازدید: 1722
آغاز سي و هفتمين جشنواره بين المللي فيلم فجر در بندرعباس
email pdf word plus minus reset color
سي و هفتمين جشنواره بين المللي فيلم فجر با حضور مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان ، معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع و سرپرست معاونت سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار و جمعي از مسئولان و اهالي فرهنگ و هنر شروع بکار کرد .

عکس اصلی خبر

رضا کمالي زرکاني، مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان ضمن گراميداشت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي گفت: تاثير انقلاب بر سينماي ايران آنچنان عميق بود که باعث تغيير جريان اين هنر به سمت هنر مردمي و مفاهيم انقلابي و اسلامي شد.

 وي جشنواره فيلم فجر را عصاره سينماي انقلاب دانست و افزود: سينماي ايران هم اکنون به بزرگترين صنعت انتقال هنر اسلامي و انقلابي تبديل شده است و توانسته مرزها را درنوردد و صداي انقلاب را به اقصي نقاط جهان برساند.

وي به اهميت و نقش سينما در جامعه پرداخت و بيان کرد : سينما هنري است که از طريق آن مي توان بسياري از وقايع و تجربيات را بازسازي کرد و بر همين اساس است که بيشترين تاثير را بر مخاطب مي گذارد.

مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان در ادامه بيان کرد : قدرت سينما از قدرت نظامي بيشتر است و معاون تبليغات هيتلر معتقد بود : قبل از اينکه نيروي نظامي ما وارد يک کشور شود بايد سينماي ما وارد شود و فرهنگ آن کشور را فتح نمايد.

کمالي زرکاني حضور هنرمندان و اهالي فرهنگ و هنر را در رويدادهاي مهم فرهنگي ضروري دانست و گفت : وقتي هنرمندان در برنامه ها حضوري گسترده داشته باشند قدرت مطالبه گري حوزه فرهنک افزايش مي يابد و با پشتوانه هنرمندان مي توان متوليان را قانع کرد که توجه بيشتري به اين عرصه داشته باشند.

گفتني است : پس از مراسم افتتاحيه سي و هفتمين جشنواره بين المللي فيلم فجر در بندرعباس فيلم « سال دوم دانشکده من» اثر رسول صدر عاملي اکران شد.

با انقلاب اسلامي ظرفيت هاي فرهنگي و هنري شکوفا شد

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع و سرپرست معاونت سياسي و امنيتي و اجتماعي استاندار در مراسم افتتاحيه جشنواره بين المللي فيلم فجر در بندرعباس گفت : انقلاب اسلامي باعث شکوفا شدن ظرفيت هاي فرهنگي و هنري شد.

ايرج حيدري چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي را نقطه عطف تاريخ ايران اسلامي دانست و افزود: فرهنگ و هنر قدرتمندترين ابزار براي انتقال دستاوردهاي نظام و به ويژه چهلمين سالگرد انقلاب مي باشد.

وي به تاثير هنر سينما اشاره کرد و بيان داشت: رسيدن به سينماي فاخر و ارزشي نتيجه تاثير انقلاب بر سينما بوده است و امروز سينماي ايران اسلامي توانسته به موفقيت هاي بسياري در سطح بين المللي و جهاني دست يابد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان به نقش سينما در معرفي ظرفيت هاي هرمزگان پرداخت و عنوان کرد : هرمزگان استاني وسيع با ظرفيت هاي ناشناخته بسيار و استعدادهاي نهفته گوناگون است و سينما بهترين وسيله براي معرفي اين داشته ها به مردم جهان است .

حيدري در پايان از متوليان برگزاري سي و هفتمين جشنواره بين المللي فجر در بندرعباس تقدير و تشکر کرد و اذعان داشت : با تغيير مديريت فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان به زودي شاهد اتفاقات جديد و خجسته خواهيم بود.

در حالي سي و هفتمين دوره جشنواره فيلم فجر در بندرعباس از 12 بهمن در دو سينما ستاره شهر و ستاره جنوب کليد خورد که اين بار شاهد نمايش 10 فيلم در بخش سوداي سيمرغ در بندرعباس خواهيم بود.

اين دوره از جشنواره فيلم فجر بندرعباس در هفت روز و با قيمت بليط ده هزار توماني در دو سانس 19 و 21:30 به نمايش در خواهد آمد تا فيلم دوستان هرمزگاني همچون دو سال گذشته اين بار هم بتوانند شاهد اکران بخشي از مهمترين جام بزرگ سينمايي کشور باشند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3134
تاریخ :1397/11/14 ساعت 08:54:31
تعداد بازدید: 1722
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی