گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:2976
تاریخ :1397/02/24 ساعت 10:16:59
تعداد بازدید: 39
طرح استفاده از لباس سنتی در محافل رسمی قابلیت ملی شدن دارد
email pdf word plus minus reset color
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: طرح استفاده از لباس سنتی به عنوان لباس رسمی که در استان هرمزگان اجرایی شد قابلیت اجرای ملی دارد.

عکس اصلی خبر

حمید قبادی در آیین اختتامه سومین جشنواره مد و لباس خلیج فارس گفت: طرح استفاده از لباس سنتی بعنوان لباس رسمی که از سوی مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی و استاندار فرهیخته هرمزگان پیشنهاد شده قابلیت اجرای ملی دارد و طراحان لباس کشور می توانند دراین زمینه فعالیت بی نظیری داشته باشند.

قبادی، لباس را به عنوان یک عنصر مقاومت در دهههای مختلف ایران بیان کرد و گفت: این لباس اقوام مختلف بود که با تهاجم فرهنگی به صورت علنی مقابله کرد و عزت و سربلندی را به ارمغان آورد، استانهایی که لباس سنتی ایشان دارای ظرفیت انتقال دهندگی مفهوم عالی فرهنگ ایرانی- اسلامی است باید در شکلهای مختلف ، زمینه نهادینه سازی آن را در جامعه فراهم کنند.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور پیشگامی هرمزگان در این عرصه را به فال نیک گرفت و آن را مقدمه ای برای حرکتی برنامه ریزی شده در مسیر احیاء سنت های پوششی مردم هرمنطقه در قالب لباس  رسمی همان منطقه برشمرد.

 وی وحدت رویه فرهنگی  یک ملت را زاییده خرده فرهنگ ها دانست و افزود:این  تنوع فرهنگی اقلیم ها با قرار گرفتن کنار هم اشتراک فرهنگی و وحدت رویه فرهنگی یک ملت را پدید میآورند و هنرمندان در جشنواره مد و لباس خلیج فارس ثابت  کردند برای یک طراحی خوب فکر و اندیشه لازم است و قابلیت تولید محصولات متنوع متناسب با سلیقههای افراد مختلف وجود دارد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 2976
تاریخ :1397/02/24 ساعت 10:16:59
تعداد بازدید: 39
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی