گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3156
تاریخ :1397/12/20 ساعت 08:45:26
تعداد بازدید: 82
برنامه ريزي براي حضور گردشگران قزاقستاني در هرمزگان بايد در دستور کار قرار گيرد
email pdf word plus minus reset color
استاندار هرمزگان گفت: سرکنسول کشور قزاقستان مي تواند نقش بسزايي در معرفي ظرفيت هاي استان هرمزگان در اين کشور به ويژه ظرفيت هاي گردشگري و سرمايه گذاري ايفا کند.

عکس اصلی خبر

به گزارش ايسنا، فريدون همتي در ديدار با سرکنسول کشور قزاقستان در بندرعباس، عنوان کرد: دو کشور ايران و قزاقستان اشتراکات فرهنگي خوب و نزديکي همچون نوروز با هم دارند که باعث نزديکي دو ملت شده است.

وي با اشاره به جاذبه هاي گردشگري موجود در هرمزگان، افزود: روابط دو کشور ايران و قزاقستان با استفاده از ظرفيت هاي هرمزگان در حوزه هاي گردشگري با توجه به وجود جزاير متعدد و مناطق آزاد قشم و کيش در اين استان، بيش از پيش قابل توسعه است و بايد ظرفيت هاي گردشگري هرمزگان در کشور قزاقستان معرفي شود و گردشگري هرمزگان مي تواند زمينه ساز توسعه روابط دو کشور باشد.

استاندار هرمزگان ادامه داد: برنامه ريزي براي حضور گردشگران قزاقستاني با توجه به ظرفيت هاي خوبي که هرمزگان در اين زمينه دارد بايد در دستور کار قرار گيرد.

همتي تصريح کرد: سرکنسول کشور قزاقستان مي تواند نقش بسزايي در معرفي ظرفيت هاي استان هرمزگان در اين کشور به ويژه ظرفيت هاي گردشگري و سرمايهگذاري ايفا کند.

وي اضافه کرد: با توجه به ظرفيت هاي هرمزگان در زمينه هاي فولاد، آلومينيوم، نفت، پتروشيمي،گاز شيلات و کشاورزي، مي توان سرمايهگذاري هاي مشترکي را انجام داد و سرمايهگذاران کشور قزاقستان مي توانند در اين بخش ها سرمايه گذاري کنند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: بايد جلسه اي براي معرفي ظرفيت هاي هرمزگان با حضور فعالان بخش خصوصي، اتاق بازرگاني، اتاق تعاون و صنعت، معدن و تجارت استان با سرکنسول کشور قزاقستان در هرمزگان برگزار شود.

همتي اضافه کرد: محصولات کشاورزي استان هرمزگان همچون خرما، نارنگي، ليمو، انبه و سبزي و صيفي جات، قابليت صادرات به کشور قزاقستان را دارند. وي اظهار کرد: ظرفيت هاي بندري، حملونقل، صادرات و واردات در هرمزگان ديگر زمينه هاي همکاري مشترک براي توسعه روابط بين دو کشور هستند. استاندار هرمزگان بيان کرد: روابط بين دو کشور ايران و قزاقستان با استفاده از ظرفيت هاي هرمزگان مي تواند توسعه بيشتري پيدا کند و تحقق اين مهم نيازمند پيگيري جدي است. همتي يادآور شد: از سرمايهگذاران کشور قزاقستان دعوت مي کنيم تا در همايش بينالمللي فرصت هاي سرمايه گذاري هرمزگان حضور يابند. دولتعلي نيسان سرکنسول کشور قزاقستان در بندرعباس نيز در اين ديدار، گفت: توسعه روابط اقتصادي بين دو کشور ايران و قزاقستان با استفاده از ظرفيت هايي که استان هرمزگان در حوزه هاي گردشگري، مناطق آزاد، سرمايه گذاري، کشاورزي، ترانزيت و حمل و نقل کالا و خدمات دارد از مهمترين برنامه هاي کنسولگري کشور قزاقستان در هرمزگان است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3156
تاریخ :1397/12/20 ساعت 08:45:26
تعداد بازدید: 82
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی