گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3482
تاریخ :1399/06/26 ساعت 09:55:26
تعداد بازدید: 52
با گذشت ۴ ماه از آتش سوزی در معبد هندوها محقق می شود؛ کمک ۱۷ میلیارد ریالی استانداری و وزارت میراث فرهنگی برای فعالیت مجدد فروشندگان صنایع دستی
email pdf word plus minus reset color
چند ماهی از آتش سوزی فروشگاه صنایع دستی واقع در معبد هندوهای هرمزگان می گذرد که خبرهایی از کمک به فروشندگان این معبد برای ادامه فعالیت به گوش می رسد.

عکس اصلی خبر

به گزارش ندای هرمزگان، آتش سوزی معبد هندوها ۲۷ اردیبهشت ماه رخ داد که بر اثر آن ۳۰ غرفه موجود در محوطه از بین رفت. در این حادثه به اثر تاریخی خسارتی وارد نشد اما فروشندگان زیادی که عمدتا سرپرست خانوار بودند از این حادثه متضرر شدند .

چند روزی از این حادثه گذشت که میراث فرهنگی اعلام کرد برای جلوگیری از حوادث احتمالی در آینده هر گونه فعالیت فروشندگان صنایع دستی در این مکان ممنوع و فروشندگانی که در این حادثه متضرر شدند می بایست در مکانی دیگر فعالیت کنند .

بر اساس این تصمیم مدیرکل میراث فرهنگی اعلام کرد که با توافق صورت گرفته با شورای شهر ساختمان سابق ماهی فروشان در اختیار فروشندگان صنایع دستی قرار می گیرد اما از سرنوشت آن هنوز خبری نیست .

در پی این حادثه فروشندگان طلب همکاری در جبران خسارت کردند و در این راستا پیگیری هایی انجام دادند و برای به نتیجه رسیدن خواسته هایشان دست به دامان نمایندگان غیر هرمزگانی نیز شدند .

حال با گذشت این زمان، احمد مرادی نماینده هرمزگان در گفتگو با ایسنا از ورود وزیر میراث فرهنگی به این حادثه خبر داده است .

وی در عین حال افزود: در نشستی با حضور استاندار هرمزگان در دفتر وزیر میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مشکلات کسبه فعال صنایع‌دستی آسیب‌دیده از آتش‌سوزی معبد هندوها بندرعباس برگزار شد .

وی با تقدیر از پیگیری استاندار هرمزگان بر حل مشکلات این قشر زحمتکش و آسیب‌دیده، اظهار کرد: در این نشست نیز با توجه به صحبت‌های صورت گرفته وزیر میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قول حمایت تا مبلغ یک میلیارد تومان را داد که این موضوع می‌تواند گره‌گشای مشکلات باشد .

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس ادامه داد: همچنین استاندار هرمزگان مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان را از بودجه استانی برای جبران خسارات آسیب دیدگان و ساخت مکان جدید مجهز برای کسبه آسیب‌دیده در نظر گرفت .

وی با بیان اینکه وظیفه مسئولان خدمات‌رسانی به مردم و پیگیری مشکلاتشان است، اضافه کرد: خوشبختانه با نگاه مثبت مقام عالی دولت در هرمزگان در این زمینه نیز خواسته به‌حق کسبه آسیب‌دیده مطرح و امیدوارم هرچه زودتر شاهد عملی شدن این وعده‌ها باشیم .

مرادی در پایان گفت: کسبه آسیب‌دیده معبد هندوها نیز اکثراً از زنان سرپرست خانوار بوده و امرار و معاش زندگی‌شان از این راه بوده و به‌طور حتم باید چتر حمایت دولت بر آن‌ها بیش‌ازپیش گسترانیده شود.up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3482
تاریخ :1399/06/26 ساعت 09:55:26
تعداد بازدید: 52
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی