گروه: حوادث
شماره روزنامه:3405
تاریخ :1399/03/03 ساعت 13:32:53
تعداد بازدید: 42
نماینده استان هرمزگان در شورای عالی استان ها: بین نان و جان باید عدالت قرار گیرد، نه گلولهنماینده استان هرمزگان در شورای عالی استان ها: بین نان و جان باید عدالت قرار گیرد، نه گلوله
email pdf word plus minus reset color
نماینده استان هرمزگان در شورای عالی استان ها گفت: متاسفانه بخش بزرگی از قاچاق کشور از مبادی رسمی و در شرایط نظارت ناکافی نهادهای دولتی انجام می شود.

عکس اصلی خبر

کیانوش جهانبخش گفت: از قوه قضائیه و نیروی انتظامی انتظار داریم برخورد با فعالین در این زمینه مانند ؛سوختبران، کولبران و ته لنجی ها با شرایط دلسوزانه و ارشادی و پیشگیرانه صورت گیرد و با قاچاقچیان اصلی و بزرگ و سازمان یافته برخوردی قاطع داشته باشند.

نماینده استان هرمزگان در شورای عالی استان ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها با بیان اینکه استان هرمزگان بیشترین ساحل در کشور را دارد گفت: از دیرباز بیشتر مردم استان هرمزگان در شغل هایی با محوریت دریا از جمله بازرگانی دریایی یا صیادی مشغول به کار بوده اند. بنابراین اقتصاد مردم هرمزگان دریا پایه بوده است و از این رو توسعه استان هرمزگان هم بر اساس همین نگاه شکل گرفته است و از دیر باز توسط دولت ها با محوریت دریا ،توسعه یافته است. اما در حال حاضر نقش و سهم مردم استان در این حوزه نادیده گرفته شده است و از این موهبت خدادادی بی بهره اند.

جهانبخش ادامه داد: طبق اظهار نظر کارشناسان و نهادهای نظارتی عمده قاچاق کشور به صورت سازمان یافته از سوی برخی نهادهای دولتی و غیر دولتی رسمی صورت می گیرد و در پشت پرده بیشتر این قاچاق های سازمان یافته رانت هایی وجود دارد که از بدنه دولت ها و نهادهای مختلف حمایت می شوند و متاسفانه دود آن به چشم مردم شریف استان هرمزگان و کسانی که از راه دریا فعالیت اقتصادی می کنند و کمترین درآمد را از راه دریا برای گذران زندگی کسب می کنند، می رود.

نماینده استان هرمزگان در شورای عالی استان ها با بیان اینکه انتظار داریم قوه قضائیه تمرکز خود را بر روی دانه درشت ها و مجموعه های سازمان دهی شده که قانون را دور می زنند بگذارد گفت: همچنین نیروی انتظامی هم همت و تلاش خود را باید در این مسیر دنبال کند. ما با هرگونه تخلف کوچک و بزرگی در این حوزه مخالف هستیم اما باید به این نکته توجه کرد که دولت مکلف است قوانینی را برای گروه هایی مانند سوختبران ،کولبران، یا ملوانان و همچنین قایق داران خرده پیله ور که از این راه در استان های هرمزگان،سیستان و بلوچستان، بوشهر و خوزستان و استان های غربی گذران امور می کنند تصویب کند که تعریف اینها به عنوان یک شغل رسمی و با توجه به ویژگی های جغرافیایی منطقه مورد شناسایی قرار گیرد و به عنوان قاچاقچی به آنها نگریسته نشود.

وی افزود: متاسفانه ما می بینیم که در رابطه با قاچاقچی های بزرگ و سازمان یافته برخورد به گونه دیگری است. اما سهم افرادی که برای تامین حداقل نیاز خود در این مسیر که تعریف درست قانونی ندارد فعالیت می کنند سخت گیرانه ترین روش ها اعمال می شود و با گلوله جان آنها گرفته می شود که تبعات زیادی از جمله از بین رفتن اعتماد جامعه و بی سرپرست شدن زنان و فرزندان زیادی دارد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: حوادث
شماره روزنامه: 3405
تاریخ :1399/03/03 ساعت 13:32:53
تعداد بازدید: 42
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی