گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3142
تاریخ :1397/11/30 ساعت 08:59:13
تعداد بازدید: 68
تاکيد معاون علمي و فناوري رئيس جمهور بر راه اندازي صندوق پژوهش و فناوري در هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
مشکلات فناوران و شرکت هاي دانش بنيان پارک علم و فناوري هرمزگان با حضور معاون علمي و فناوري رياست جمهوري بررسي و دستورات لازم در اين زمينه صادر شد.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومي پارک علم و فناوري هرمزگان، دکتر سورنا ستاري در اين جلسه با تاکيد بر اينکه همه بايد براي توسعه کارآفريني و رونق کسب و کار تلاش و کمک کنند، افزود: اين وظيفه همه از جمله مسئولان و خود فناوران است تا کسب و کار رونق گيرد.

وي با بيان اينکه تامين زيرساخت ها براي توسعه فناوري و کسب و کار مهم است، گفت: کمبودهاي زيرساخت فناوري در هرمزگان بايد مرتفع و ساختمان برج فناوري هم بايد زودتر تکميل تا شرکت ها در اين برج استقرار يابند.

معاون علمي و فناوري رياست جمهوري با اشاره به درخواست فناوران برا يارائه تسهيلات و ضمانت نامه ها گفت: ما آمادگي داريم تا تسهيلات در اختيار فناوران قرار دهيم اما رقمي که ما در اين شرايط اختصاص مي دهيم نمي تواند مشکل تمامي فناوران را مرتفع کند از اين رو تاکيد مي کنيم تا صندوق پژوهش و فناوري غير دولتي در هرمزگان راه اندازي شود که در اين صورت مشکلي در ارائه تسهيلات و حتي تامين ضمانت نامه هاي فناوران و شرکت هاي دانش بنيان وجود نخواهد داشت.

به گفته ستاري علاوه بر تسهيلات مالي، تسهيلات ديگري براي شرکت هاي دانش بنيان در نظر گرفته شده است که از جمله آن مي توان معافيت سربازي، بيمه، ماليات و...اشاره کرد.

وي تاکيد کرد، تا زماني که صندوق پژوهش و فناوري غير دولتي در هرمزگان راه اندازي نشود مشکلات تامين مالي فناوران وجود خواهد داشت از اين رو ما هم کمک مي کنيم تا اين صندوق در هرمزگان راه اندازي شود.

در اين نشست همچنين دکتر علي فتي رئيس پارک علم و فناوري هرمزگان، گزارشي از روند فعاليت پارک علم و فناوري هرمزگان ارائه کرد.

وي با بيان اينکه شرکت هاي فعالي در هرمزگان فعاليت دارند، گفت: به دليل نبود فضاي استقرار و کارگاهي، شرکت هاي دانش بنيان و فناوران پارک علم و فناوري هرمزگان با هزنيه شخصي فضاي کارگاهي را براي خود در خارج شهر تامين کرده اند که ايدواريم با راه اندازي برج فناوري بتوان بخشي از امکانات را براي فناوران تامين کنيم.

در اين نشست همچنين فناوران به ارائه گزارشي از روند فعاليت خود پرداختند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3142
تاریخ :1397/11/30 ساعت 08:59:13
تعداد بازدید: 68
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی