گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3056
تاریخ :1397/07/10 ساعت 08:49:05
تعداد بازدید: 70
بسياري از نيروهاي توانمند هرمزگان فداي اختلاف نظرها شده اند
email pdf word plus minus reset color
مشاور استاندار هرمزگان گفت: افراد متخصص و توانمندي بسياري در استان وجود دارد که متاسفانه فداي اختلاف نظر و ديدگاه برخي از نمايندگان و صاحب نظران استان شده اند.

عکس اصلی خبر

علي رئوفي در گفتگو با  مهر در ابطه با مسائل اخير کشور و استان به ويژه حادثه تروريستي اهواز و حواشي انتصاب مديرکل جديد ورزش و جوانان استان، عنوان کرد با نگاهي اجمالي به نشريات، خبرگزاري هاي، مقالات و گفتگوهاي نخبگان، فعالين سياسي، اجتماعي و فرهنگي جامعه در شبکه هاي اجتماعي هرمزگان متوجه زنگ خطري خواهيم شد که متاسفانه درآينده عواقب و آثار زيانباري را متوجه همه دغدغه مندان جامعه مي کند.

وي افزود: گروهک الاحوازيه با استفاده از حربه تحريک نوجوانان و جوانان اهوازي مبني برگرفتن فرصت اشتغال استان توسط افراد غير بومي ها، آنها را مجبور به عملي غيرانساني و غير شرعي يعني آتش کشيدن درب منازل مهاجرين در خوزستان کردند.

رئوفي در همين رابطه تصريح کرد: افراط گرايي و تحريک احساسات ناسيوناليستي دست آخر منجر به شهادت جمعي از کارکنان نيروهاي نظامي و مردم شريف و هموطنان غيور ما در اهواز شد.

مشاور استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: کشاندن تصميمات مديريتي و سياسي جامعه به سطح توده مردم کار عقلايي نيست، مردم با انتخاب رئيس جمهور و رئيس جمهور با انتخاب وزرا با راي اعتماد نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي، و وزرا با انتخاب مديران کل به عنوان قائم مقام در استان ها و هيات دولت با انتخاب استاندار به عنوان نماينده عالي دولت و نظام در استان ها در استانها در واقع حل مسئله و تصميم انتخاب مديران کل در استان ها را به وزرا و نماينده عالي دولت در استان ها واگذار شده است. وي در همين رابطه تصريح کرد: در واقع استاندار هر استان هم نماينده عالي نظام و دولت است و هم غيرمستقيم نماينده مردم آن استان است، که نيازمند ياري و مساعدت براي پيشبرد اهداف کلان و خرد استان مي باشد.

رئوفي تصريح کرد: متن مصاحبه ها و سخنراني هاي نمايندگان محترم استان در مجلس شوراي اسلامي و اظهار نظر نخبگان و فعالين سياسي در سال 96حکايت از اختيار تام استاندار براي عزل و نصب مديران دارد.

مشاور استانداري هرمزگان در همين رابطه گفت: درصورت بازنشستگي مديران و يا نقل و انتقال و يا بعضا ناکارآمدي عملکردي برخي از مديران سازماني کليد تغيير به حرکت درمي آيد و گزينه هاي گوناگوني از سوي مراجع مختلف معرفي مي شوند و پس از احراز شايستگي علمي و توانمندي در عملکرد استعلام مراتب اخلاقي و سياسي و امنيتي انجام مي پذيرد و به وزارتخانه متبوع معرفي مي گردند.

وي با اشاره به برنامه وزرا براي بها دادن به نيروهاي درون سازماني، اظهار داشت: رويکرد وزرا در دولت هاي يازدهم و دوازدهم توجه به رشد و ارتقا نيروهاي درون سازماني است و از پذيرش نيروهاي خارج سازماني ممانعت مي نمايند، به عقيده انديشمندان حوزه سازمان و مديريت رشد و ارتقا دادن نيروهاي درون سازماني از هر لحاظ به نفع سازمان و وزارتخانه ذيربط است، چرا که اين گونه مديران تسلط و احاطه و آشنايي بيشتري با نقاط قوت و ضعف مجموعه تحت سرپرستي دارند و مديران موفق تري خواهند بود.

رئوفي تصريح کرد: ضروري است سازمانهاي اداري و اجرايي استان با برگزاري دوره هاي آموزشي بلند مدت و کوتاه مدت براي توانمند سازي فرزندان هرمزگان اقدام نمايند و فرصت رشد و بالندگي را از مديران آينده استان دريغ ننمايند، به طور قطع و يقين درصورت امتياز مساوي از نظر تحصيلات و توانمندي و شايستگي پذيرش مسئوليت اولويت با فارغ التحصيلان و شهروندان هرمزگاني است، ليکن اين مهم با رايزني و گفتمان منطقي سياسيون قابليت اجرا دارد و اگر به سطح جامعه کشانيده شود ممکن باعث عوارض نا مطلوبي مي گردد که قابل انتظار نيست.

مشاور استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: درحال حاضر افراد متخصص و توانمندي بسياري در استان در حوزه هاي مختلف اجرايي وجود دارد که متاسفانه فداي اختلاف نظر و ديدگاه برخي از نمايندگان و صاحب نظران استان شده اند و تا اين اختلاف ديدگاهها حل و فصل نشود وضعيت مديريتي استان ترميم نمي شود.

وي اظهار داشت: مشکل استان هرمزگان خود ما هرمزگاني ها هستيم، قصد تغيير نداريم اگر خواهان رشد و پيشرفت باشيم، نص صريح آيات نوراني قرآن کريم که خداوند مي فرمايد هيچ قومي سرنوشت خود را تغيير نمي دهد مگر اينکه خود آن قوم خواهان تغيير باشند.

رئوفي در همين رابطه گفت: بايد به خود باوري و اعتماد به نفس برسيم و در عمل و نه شعار پتانسيل و توانمندي خود را اثبات کنيم در اين صورت چه کسي مي تواند مانع رشد و توسعه و پيشرفت هرمزگان و هرمزگاني گردد.

مشاور استاندار هرمزگان اضافه کرد: هرمزگان امروز محصول حضور توانمند، مديران مهاجر و شهروندان مقيم استان است که در يک جو آرام و مسالمت آميز از تمام اقوام و مذاهب و اديان رسمي کشور درکنار يکديگر همکاري مي کنند و ضربه زدن به اين اتحاد و يکپارچگي قومي و ديني جبران ناپذير خواهد بود، اين فرصت و نقطه قوت را غنيمت بدانيم و براي نسل حاضر و آينده کشور و استان تلاش مضاعف کنيم و با تزريق نشاط و اميد در بهره وري از نيروهاي توانمند انساني، کوشاتر از گذشته و اميدوار به آينده حرکت نماييم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3056
تاریخ :1397/07/10 ساعت 08:49:05
تعداد بازدید: 70
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی