گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3440
تاریخ :1399/04/30 ساعت 10:38:47
تعداد بازدید: 273
استاندارهرمزگان: اهالی روستاهای زاچ و داربست درمکانی مناسب اسکان می‌یابند
email pdf word plus minus reset color
استاندار هرمزگان گفت: اهالی روستاهای سیل زده زاچ و داربست شرق استان در صورت همکاری درمکانی جدید و با امکانات مناسب اسکان می‌یابند.

عکس اصلی خبر

فریدون همتی درنشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان افزود: براساس نظر کارشناسی بنیاد مسکن هرمزگان، منطقه‌ای که دارای امکانات و زمین‌های بیشتری بوده و در کنار جاده آسفالت نیز قراردارد، جهت اسکان اهالی روستاهای زاچ و داربست درنظرگرفته شده است .

وی بیان داشت: به دلیل آسیب دیدگی جاده ارتباطی این روستاها، نسبت به جابه‌جایی و اسکان موقت اهالی آن‌ها در راستای رسیدگی بهتر و ایجاد امکانات رفاهی اقدام شد .

استاندار هرمزگان اظهارداشت: اما درحال حاضر اهالی این روستاها اصرار دارند که در مکان اسکان موقت فعلی، حضور دائمی داشته باشند اما نظر دستگاه‌های تخصصی اینست که این منطقه سیلاب دشت محسوب می‌شود و در آینده با خطر سیل مواجه است .

همتی اظهارامیدواری کرد: اهالی روستاهای زاچ و داربست نیز به نظر کارشناسی احترام گذاشته و باتوجه به مطالعات صورت گرفته، همکاری لازم از سوی اهالی صورت گیرد تا هرچه سریع‌تر عملیات اسکان آن‌ها در روستای جدید انجام شود.(روستای محروم زاج و داربست از نظر تقسیمات کشوری جزو شهرستان بشاگرد است اما بدلیل دوری راه و سخت گذر بودن راه دسترسی بخشی از خدماتش را از جاسک و سیریک می‌گیرد، مردم این منطقه پس از سیل اخیر در دیماه ۹۸ در منطقه‌ای به نام (بیرکلمی) که یک دشت باز است به صورت موقت در چادر اسکان داده شده‌اند.۲ روستای «زاچ و داربست» در غربی ترین نقطه بشاگرد با فاصله بیش از ۲۷۰ کیلومتر با مرکز این شهرستان قرار دارد؛ این روستاها را که م‌یتوان دورترین روستاهای بشاگرد، از بعد مسافتی نامید که با مرکز شهرستان سیریک تنها ۶۰ کیلومتر فاصله دارد (

طرح های نیمه تمام هرمزگان به بخش خصوصی واگذار می‌شوداستاندار هرمزگان همچنین در این نشست با اشاره به ظرفیت تبصره ۱۹ قانون بودجه سال ۹۹ کشور گفت: طبق این تبصره پروژه‌های نیمه تمام استان به بخش خصوصی و عمومی واگذار می‌شود .

همتی ادامه داد: براساس این تبصره می‌توان ۱۰ درصد از ظرفیت اعتبارات تملک دارایی را برای کمک و حمایت از بخش خصوصی متقاضی دریافت پروژه‌های نیمه تمام اختصاص داد .

وی بیان داشت: برای سرعت بخشی در اجرای این تبصره قانونی مقررشد، هر کدام از دستگاه‌های اجرایی پروژه‌های خود را که ظرفیت واگذاری به بخش خصوصی دارد به سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان اعلام کنند .

استاندار هرمزگان همچنین به ارائه گزارش فعالیت‌های عمرانی، اشتغالزایی و سازندگی بسیج و سپاه امام سجاد(ع) استان در روستاها اشاره کرد وگفت: بسیج و سپاه همواره و در شرایط مختلف، ظرفیت‌های خود را پای کار آورده و فعالیت‌های گسترده‌ای در استان دارند که جای قدردانی دارد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3440
تاریخ :1399/04/30 ساعت 10:38:47
تعداد بازدید: 273
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی