گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3021
تاریخ :1397/05/15 ساعت 09:23:38
تعداد بازدید: 29
معاون مشارکت اجتماعي وزارت کشور؛ حذف کامل کودکان کار و تکدي گري ممکن نيست
email pdf word plus minus reset color
معاون مشارکت اجتماعي سازمان امور اجتماعي وزارت کشور، گفت: حذف کامل کودکان کار و تکدي گري ممکن نيست.

عکس اصلی خبر

اکبري معاون مشارکت اجتماعي سازمان امور اجتماعي وزارت کشور در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبني بر اينکه شهردار تهران در نشست خبري اخير خود عنوان کرده بود که تکدي گري را در تهران در سال آينده به صفر مي رساند، آيا اين امر ممکن است، اظهارداشت: واقعيت اين است که اين موضوع بسيار مورد تأکيد همه دستگاه ها است و همه دستگاه ها در اين زمينه پاي کار آمده اند تا مشکلات و آسيب ها را کاهش دهيم.

وي افزود: با اين حال به دليل زايشي که اين قضيه دارد نمي توانيم بگوييم تکدي گري و بحث کودکان کار يک روز به اتمام مي رسد. براي چنين وعده اي نياز است همه معضلات پايه اي مرتفع شود و زيرساخت هاي لازم ايجاد گردد.

اکبري تأکيد کرد: با اين حال اينکه اراده جدي براي تحقق اين موضوع داشته باشيم پسنديده و خوب است و بايد همه دستگاه ها و به ويژه رسانه به صورت مصرانه پاي کار بيايند.

معاون مشارکت اجتماعي سازمان امور اجتماعي وزارت کشور در ادامه با اشاره به برگزاري نشست امروز، تصريح کرد: در نشست با سمن ها با موضوع آسيب هاي اجتماعي، کودکان کار و کودکان بازمانده از تحصيل چند دستاورد قابل توجه داشت. نخستين آن اينکه آمار دقيقي از کودکان بازمانده از تحصيل نداريم.

وي درباره دلايل نبود آمار دقيق، خاطرنشان کرد: آمار کودکان بازمانده از تحصيل براساس شناسايي آنها از روي کارت ملي است، اما کودکان بسياري داريم که هويت ثبت شده ندارند لذا قرار شد با همکاري دستگاه هاي ذيربط اين آمار استخراج و تا سه هفته ديگر مشخص شود.

اکبري ادامه داد: دستاورد ديگر اين جلسه راهکارهاي عملياتي بود که نمايندگان دستگاه ها و مسئولان سازمان هاي مردم نهاد ارائه داده اند. آنها تنگناها و چالش ها را مطرح کردند و ما به دنبال مشارکت حداکثري سازمان هاي مردم نهاد در بحث مداخله گري در حوزه اجتماعي هستيم.

معاون مشارکت اجتماعي سازمان امور اجتماعي وزارت کشور در خاتمه خاطرنشان کرد: وزارت کشور نقش ساماندهي را دارد و تمام تلاش ما اين است که همه سازمان ها و نهادها را پاي کار بياوريم. اين جلسات نيز با همين اهداف برگزار مي شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3021
تاریخ :1397/05/15 ساعت 09:23:38
تعداد بازدید: 29
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی