گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3016
تاریخ :1397/05/06 ساعت 10:07:19
تعداد بازدید: 46
26پروژه در صدا و سيماي مرکز خليج فارس به بهره برداري رسيد
email pdf word plus minus reset color
بندرعباس - 26 پروژه فني و توليدي در صدا و سيماي مرکز خليج فارس با حضور استاندار هرمزگان به بهره برداري رسيد.

عکس اصلی خبر

فريدون همتي استاندار هرمزگان در مراسم بهره برداري از اين طرح ها، عنوان کرد: صدا و سيماي مرکز خليج فارس اقدامات خوبي در راستاي پيشرفت در برنامه سازي و حوزه هاي فني انجام داده که نشان دهنده درايت و مديريت مناسب اين مجموعه است.

وي ادامه داد: برنامه هاي مفيد و وحدت بخشي در صدا و سيماي مرکز خليج فارس توليد و پخش مي شود و به لحاظ فني نيز اين مرکز رشد خوبي داشته است.

براي اجراي طرح هاي فني صدا و سيماي مرکز خليج فارس که با حضور استاندار هرمزگان افتتاح شدند 30 ميليارد ريال از محل اعتبارات ملي و استاني هزينه شده است و با بهره برداري از اين طرح ها، پوشش شبکه هاي تلويزيوني ديجيتال در هرمزگان به بيش از 97 درصد رسيد.

14هزار نفر از جمعيت روستايي هرمزگان با بهره برداري از اين طرح ها، زير پوشش 20 شبکه تلويزيوني و 20 شبکه راديويي ديجيتال قرار گرفتند که از اين شمار سه هزار و 500 نفر، شامل 10 روستا، پيش از اين امکان دريافت هيچ شبکه راديويي و تلويزيوني نداشتند.

همچنين امروز پيش توليد سريال «اشکهاي حرا» و تله فيلم «خالو کريم» نيز آغاز شد که اين دو کار تلويزيوني به سفارش سيماي مرکز استان هاي سازمان صدا وسيما در مرکز خليج فارس ساخته و از اين شبکه و شبکههاي سراسري پخش مي شوند.

همچنين در ادامه معاون فني صدا و سيماي مرکز خليج فارس گفت : براي اجراي 23 طرح فني 30 ميليارد ريال از محل اعتبارات ملي و استاني هزينه شده است.

احمد شيخ سيوندي افزود : با بهره برداري از اين طرحها، پوشش شبکههاي تلويزيوني ديجيتال در هرمزگان به بيش از 97 درصد رسيد.

وي گفت : 14 هزار نفر از جمعيت روستايي هرمزگان با بهره برداري از اين طرح، زير پوشش 20 شبکه تلويزيوني و 20 شبکه راديويي ديجيتال قرار گرفتند که از اين شمار سه هزار و 500 نفر، شامل ده روستا، پيش از اين امکان دريافت هيچ شبکه راديويي و تلويزيوني نداشتند.

قائم مقام و معاون سيماي مرکز خليج فارس هم گفت : سريال 13 قسمتي «اشکهاي حرا» به تهيه کنندگي علي ياور ، کارگرداني شاهد احمدلو و نويسندگي زامياد سعدونديان ساخته ميشود.

محسن رئيسي افزود : اين سريال با موضوع معرفي قابليتهاي تجاري، اقتصادي و گردشگري هرمزگان و راههاي حفظ نخبههاي علمي کشور و جلوگيري از مهاجرت آنها است.

وي گفت: تله فيلم طنز «خالو کريم» نيز به تهيه کنندگي و کارگرداني علي خائف ساخته ميشود.

قائم مقام و معاون سيماي مرکز خليج فارس گفت : اين تله فيلم فراز و فرودهاي زندگي يک هنرمند را به تصوير ميکشد.

رئيسي افزود : اين دو کار تلويزيوني به سفارش سيماي مرکز استانهاي سازمان صدا وسيما در مرکز خليج فارس ساخته و از اين شبکه و شبکههاي سراسري پخش ميشود.

در پايان اين مراسم از برگزيدگان جشنواره فني و فعالان مرکز خليج فارس تجليل شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3016
تاریخ :1397/05/06 ساعت 10:07:19
تعداد بازدید: 46
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی