گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3157
تاریخ :1397/12/21 ساعت 08:56:27
تعداد بازدید: 88
پروژه 90 هکتاري کشت کاکتوس در هرمزگان کلنگ زني شد
email pdf word plus minus reset color
پروژه کشت کاکتوس با هدف توليد علوفه، ميوه و صادرات با وسعت 90 هکتار در بخش«شميل» کلنگ زني شد.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان هرمزگان؛ مهندس جعفرزاده مجري طرح کشت کاکتوس در هرمزگان گفت:هرمزگان مستعد پرورش کاکتوس است و بعنوان پايلوت انتخاب شده است.

وي افزود: روي طرح پرورش کاکتوس حدود 10 سال کار کارشناسي انجام شده است، از مناطق مختلف کشور بازديد کرديم و آب و خاک مناطق را بررسي کرديم اما هيچ کدام به اندازه هرمزگان مستعد کشت کاکتوس نبودند.

اين کارآفرين در جمع کشاورزان و مسئولان محلي و کشوري بيان کرد: ما بايد با ايجاد يک بستر مناسب و ارائه محصولات با کيفيت و برندسازي بازارهاي جهاني را تصاحب کنيم.

جعفرزاده تصريح کرد: ما در بيش از 70 کشور در نمايشگاه هاي مختلف شرکت کرديم و خوشبختانه در بيش از 26 کشور بازارهاي مصرف را شناسايي کرده ايم  از جمله روسيه، کشورهاي حوزه
خليج فارس و قزاقستان.

وي ادامه داد: ما تجربيات چندين ساله خود را به رايگان با هم وطنان خود به اشتراک گذاشته ايم و آمادگي داريم با مشارکت مردم به اهداف بزرگتر و بالاتري دست پيدا کنيم و فعاليت خودمان را در هرمزگان افزايش دهيم.

مجري طرح کشت کاکتوس اظهار کرد: اميدواريم حداکثر تا 3 سال آينده به توليد تجاري محصول دست يابيم واولين محموله ها را براي ارائه در بازارهاي جهاني  عرضه کنيم.

وي درپايان گفت: اشتغال پايدار و ارزآوري اولين مشوق و هدف ما در اجراي اينگونه طرح ها
مي باشد.

طاهره فيروزه اي دستيار وزير جهاد کشاورزي در امور حقوق شهروندي نيز در آيين کلنگ زني مزرعه کاکتوس شميل با مشارکت شرکت فدک گل ليان گفت: ايجاد شغل در روستا مهاجرت به شهر ها را کاهش مي دهد، توسعه اقتصادي با کارآفريني گره خورده است و اين دو جدا از يکديگر نمي باشند.

وي در رابطه با کارآفريني در حوزه کشاورزي بيان کرد: افراد کارآفرين ريسک پذير، صبور و دلسوز هستند زيرا با وجود فرصت هاي ديگري که براي کسب سود نصيبشان مي شود به فکر ايجاد شغل و توسعه مناطق و روستاهاي کمتر توسعه يافته هستند.

اين مقام مسوول در ادامه افزود: اصلاح الگوي کشت خود کمک زيادي به توسعه روستا و خروج از بحران تک محصولي مي گردد، همچنين در صورت وجود بازار جهاني دردسترس و مناسب براي کشور نيز ارزآوري خواهد کرد.

فيروزه اي در پايان گفت: بلوغ اجتماعي يکي از خصوصيات کارآفرينان مي باشد.

دکتر ترابي معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي هرمزگان نيز بيان کرد: اصلاح الگوي کشت يکي از اصلي ترين اهداف سازمان جهاد کشاورزي در هرمزگان مي باشد، زيرا با وجود بحران آبي که با آن روبه رو هستيم استفاده از کشت هاي اقتصادي با نياز آبي بسيار با اهميت است.

وي افزود: ما به دنبال فرصت هاي سرمايه گزاري با ميزان بازدهي مطلوب و همچنين قابل ارائه در بازارهاي جهاني هستيم که خوشبختانه بخش خصوصي به واسطه پويايي که دارد اين مهم را برآورده مي سازد ما نيز در مقابل وظيفه داريم حمايت هاي لازم را انجام دهيم.

ترابي بيان کرد: يکي ديگر از اهداف ما توسعه متوازن در استان در بخش کشاورزي و ايجاد اشتغال است که با ايجاد و راه اندازي اين قبيل طرح ها محقق خواهد شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3157
تاریخ :1397/12/21 ساعت 08:56:27
تعداد بازدید: 88
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی