گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3023
تاریخ :1397/05/17 ساعت 09:30:15
تعداد بازدید: 98
پتروصنعت گامرون بزرگترين توليدکننده هگزامين در خاورميانه ميشود
email pdf word plus minus reset color
مدير مجتمع پتروصنعت گامرون با اشاره به اجراي طرح توسعه اين مجتمع گفت :تحريم براي ما معني ندارد همانگونه که در زمان جنگ نياز به ستاد جنگ بود اقتصاد هم به اتاق فکر نياز دارد

عکس اصلی خبر

زينب نورالديني - نداي هرمزگان

به گزارش نداي هرمزگان، سيد يحيي واحدي در جمع خبرنگاران گفت: پتروصنعت گامرون توانسته است در سه عنوان مهم نماينده استان هرمزگان و برند ملي کشور باشد و احتمال مي رود تا يک هفته ديگر طرح توسعه ي اين مجتمع با حضور معاون رئيس جمهور کلنگ زني شود.

وي در تشريح آغاز فعاليت اين کارخانه گفت: از سال 85 مطالعات و برنامهريزيهاي خود را آغاز کرديم، سال 91 به بهرهبرداري رسيد که بنا به مشکلات جهاني چندين بار توقف توليد داشتيم و نهايتاً توانستيم با کمک کارشناسان بومي استان هرمزگان و جوانان براي اولين بار در کشور به دانش فني احياي کاتاليز نقره دست پيدا کنيم.

واحدي گامرون را تنها صنعت پيشرفته هرمزگان قلمداد کرد و توليد با خلوص بالاي نقره را يکي از مهمترين دستاوردها برشمرد.

واحدي توان توليدي اين مجتمع را 56 هزارتن فرمالين، 5 هزارتن هگزامين  و 5.6 تن احياي کاتاليز نقره بيان کرد

نايب رئيس شرکت پترو صنعت هرمزگان اذعان کرد:پترو صنعت گامرون موفق شده که بعنوان امن ترين صنعت صندوق وارد فرابورس شود و با توجه به دارا بودن سهامداران و هيئت مديره قوي تلاشمان بر اين است که در سطح اقتصادي خودمان را حفظ کنيم.

وي با اشاره به مشکل منابع انرژي در کشور علي الخصوص در هرمزگان گفت : قطعي آب و برق ما را هم متأثر و دچار خسارت کرده است.يک حلقه چاه که مجوزهاي کف شکني آن را گرفتهايم و متأسفانه مجبوريم آب را از طريق تانکر خريداري کنيم.

واحدي ادامه داد: برق ما از شبکه شهري است که به مشکل توليد برميخوريم که شکر خدا در غياب برق شهر، توان استفاده از يک ژنراتور را داريم و برق بدون وقفهاي از يو پي اس ميگيريم تا از مشکلات احتمالي جلوگيري شود.

وي با اشاره به ظرفيت هاي اين مجتمع گفت: از نظر تکنولوژي در کشور تک هستيم و ظرفيت ژنراتور موجود دوبرابر و نيم ميزان مصرف است و در مواقع قطعي برق براي صرفه جويي در مصرف برق شهري چند کارخانه همجوار خود را نيز پوشش داده ايم.

مدير مجتمع پتروصنعت گامرون با بيان اينکه اميدوارم بتوانيم با جواز طرح توسعهاي که کسب شد، در هفته آينده با حضور معاون رئيسجمهور کلنگ زني کنيم، افزود: اين طرح کشور و اين مجتمع را به بزرگترين توليدکننده هگزامين در خاورميانه تبديل ميکند؛ تلاش ما بر اين است تا 36 ماه به بهرهبرداري برسد و از 360 هزار تن فرمالين در اين بهرهبرداري، 68 هزار تن هگزامين و 44 هزارتن پارافرمالدئيد توليد کنيم.

وي با بيان اينکه موفق شديم در گامرون براي حدود 100 نفر کارآفريني کنيم، افزود: 60 درصد کارکنان ما بومي هرمزگان و 40 درصد بومي ساکن هرمزگان هستند و اميدوارم در طرح توسعه خود بتوانيم براي 150 نفر بهطور مستقيم و براي 360 نفر بهصورت غيرمستقيم اشتغالزايي کنيم.

مدير مجتمع پتروصنعت گامرون با اشاره به اينکه اگر در حال حاضر توليدکنندگان کشور را جمع کنيد از لحاظ منطقي هيچ توليدکنندهاي نميتواند سود خود را پيشبيني کند، افزود: تمامي شرکتهاي بزرگ در بورس جهان سود واقعيشان با پيشبينيهايشان نميخورد، توليد در اينت مملکت يک عشق و چشمپوشي نسبت به مسائل عاقلانه ميخواهد.

وي با اشاره به اينکه اين شرکت قريب به 400 ميليارد تومان سرمايهگذاري کرده است، تصريح کرد: شرکتي که بتواند بزرگترين توليدکننده خاورميانه شود وبتواندمسير روبهجلو را پيش ببرد نياز به حمايت دولت دارد.

خاطر نشان کرد: کارگروه تسهيل و رفع موانع بدون زور استاندار کارايي ندارد و بايستي در ستاد فرماندهي ستاد مقاومتي به کارگروه تسهيل و رفع موانع توليد قدرت اجرايي و مصوبه بدهد .

واحدي با اشاره به اينکه پترو صنعت گامرون در هر نمونه اي از جمله ايمني،پدافند غيرعامل،کنترل کيفيت ،آزمايشگاه ،آموزش و... در هر بخش واحد نمونه کشوري و استان را از آن خود کرده است خاطر نشان کرد:و ملاک حمايتها خصوصي و دولتي بودن آن نباشد بلکه براي حفظ اشتغال موجود که مورد تاکيد مقام معظم رهبري هم هست تلاش کرد.

واحدي با بيان اينکه قريب به دو هزار فرم درخواست استخدام داريم، افزود: حدود 200 فرم از اين فرمها افراد با مدرک ليسانس و فوق ليسانس درخواست کار خدماتي کردهاند و حدود 800 فرم داريم که ديپلمه هستند و درخواست پشتميزنشيني و تصديگري امور گمرکي را دارند و با اين فرهنگ مشکل اشتغال بهسختي حل ميشود و خيلي به وزير کار مربوط نيست بلکه ابتدا بايد فرهنگ اشتغال ايجاد شود

وي در خصوص بازار هدف محصولاتش به نداي هرمزگان گفت : به 11 کشور دنيا محصولاتمان را صادر کرده ايم و بخش اعظم صادرات ما به هندوستان است ، فرمالين ما فروش داخلي دارد و هگزامين ما صادراتي است

شايان ذکر است : فرمالين مهمترين ماده گندزدا و ضدعفونيکننده است در دامپروري ها و بيماريهاي گوارشي خاص دامها، براي شست و شوي ، دامداريها، در صنايع رنگسازي در ام دي اف، صنايع نساجي، دارويي، هگزامين ماده خاصي است که به صنايع استراليا صادرات داريم، هگزامين ماده خاصي است که در صنايع بتن و ضد خوردگي دکلهاي برق استفاده دارند.

فرمالين و هگزامين در 50 صنعت دنيا کاربرد دارد وفرمالين پايه همه ي چسبهاي دنيا ، گندزداي قوي است

از جمله کاربرد اين محصولات در رنگسازي،نساجي،دامداري ،دارويي ،ضد ترک خوردگي دکل هاي برق ،شست و شو و بيماريهاي گوارشي و محصولات ام دي اف مي باشد.up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3023
تاریخ :1397/05/17 ساعت 09:30:15
تعداد بازدید: 98
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی