گروه: ورزشی
شماره روزنامه:3418
تاریخ :1399/03/26 ساعت 09:40:31
تعداد بازدید: 276
صالح محمد پور رییس هیات تنیس روی میز استان هرمزگان : بانوان هیات با بالاترین مدارک داوری و مربیگری مشغول به فعالیت هستند
email pdf word plus minus reset color
هیات میزبان اردو ی تیم های ملی تنیس روی میز نوجوانان و جوانان کشور در قشم بود

عکس اصلی خبر

شهناز خوش – ندای هرمزگان

صالح محمدپور گربندی رییس هیات تنیس روی میز استان هرمزگان ؛  متولد 1353 روستای گربند از توابع بندر عباس ؛ مهندس عمران ؛ کارشناس شهرداری ؛ مشاور و مدیر دفتر شورای اسلامی شهر قشم  می باشد . او یکی از مدیران جوان ؛ توانمند ؛ فعال و کارآزموده ورزش هرمزگان است که قهرمانی این رشته زیبا و پر تحرک در رده های سنی مختلف ؛ مربی  بین المللی ‌سطح یک فدراسیون جهانی؛ داور بین المللی و مدرس درجه یک فدراسیون تنیس روی میز و پست های دیگر مدیریتی فدراسیون تنیس روی میز جمهوری ایران را در کارنامه ورزشی اش دارد و همین امر سبب شده تا از این رهگذر تجارب بسیار گران بهایی را کسب و جهت پیشرفت این رشته در استان از آن ها بهره گیرد ؛ از این رو با این مدیر با اخلاق و برنامه ریز گفت و گویی را انجام دادیم که از نظر خوانندگان ارجمند می گذرد.

   لطفا خودتان را به طور کامل  معرفی کنید؟

صالح محمدپور گربندی، متولد 1353 روستای گربند از توابع بندرعباس، مهندس عمران و رییس هیات تنیس روی میز استان هرمزگان  ، کارشناس شهرداری و مشاور و مدیر دفتر شورای اسلامی شهر قشم هستم  . 

 در باره سوابق ورزشی  خود توضیح دهید ؟  

حدود سی و سه سال سابقه حضور در این رشته ورزشی را با عنوان های مختلف دارم که اهم فعالیت هایم عبارتند از : 

  بازیکن منتخب استان در رده های سنی نوجوانان ،جوانان ، امید و بزرگسالان ؛ مربی بین المللی ‌سطح یک فدراسیون جهانی و مربی تیم های منتخب استان در رده های مختلف سنی ؛ داور بین المللی و مدرس درجه یک فدراسیون تنیس روی میز ؛ مسوول اجرایی فدراسیون در منطقه 8 کشور ؛ عضو کمیته همگانی و استعدادیابی فدراسیون ؛ مسوول کمیته داوران و دبیر هیات تنیس روی میز استان .

 از چه سالی در راس هیات تنیس روی میز استان هرمزگان قرار گرفتید ؟                         

 آذرماه سال گذشته با حضور رییس فدراسیون ؛ پس از برگزاری مجمع انتخاباتی با رای حد اکثری اعضائ مجمع ، مسوولیت هیات تنیس روی میز هرمزگان به بنده واگذار گردید .

زمانی که سکان این هیات را به دست گرفتید،

 وضعیت باشگاه ها و هیات تنیس روی میز  هرمزگان چگونه بود ؟

خوشبختانه با زحمات همه روسا و کادر اجرایی در هیات های قبلی که جا دارد از این عزیزان و پیشکسوتان تشکر و قدردانی  نمایم . ضمن این که از آقایان : مهرداد علی قار داشی ریاست فدراسیون تنیس روی میز  که بنده و بسیاری از قهرمانان به مدت پنج سال افتخار شاگردی او را در بندر عباس داشتم ؛راقمی، خزائلی ، جابری ، مهندس محمد نعمتی ، آرامی که الفبای بازی تنیس روی میز را در دوران نو جوانی به من آموخت ، محمود نظری که بیشترین زحمات تنیس روی میز استان در بیست و پنج سال اخیر را این مدیر توانا به دوش کشیده، حیدری زاده ، حمید قاسمی ، سعیدی و همه زحمتکشان و ‌پیشکسوتانی که اسم شان ازقلم افتاده تشکر و قدردانی کنم و با عنایت به این که اینجانب در چند دوره « ریاست آقای آرامی، نظری و سعیدی » مسوولیت دبیری  هیات را عهده دار بوده ام ؛ عرض کنم که تنیس روی میز در هرمزگان از اواخر دهه شصت کار تشکیلاتی و هیات داری را بدون دارا بودن زیر ساخت های نسبی آغاز کرد ، اما خوشبختانه با تلاش جمعی به خوبی در استان شناخته شده و از نظر توسعه همگانی و قهرمانی آمارهای خوبی را از خود به جا گذاشته، از یاد نبریم که هیات تنیس روی میز هرمزگان در اوایل دهه هشتاد به همت آقای مهندس محمد نعمتی رییس وقت هیات دارای سالن اختصاصی شد که این سالن در دوره ریاست آقای محمود نظری بازسازی ‌؛ تجهیز شده و پیش از آن در یک سالن کوچک متعلق به یکی از سازمان های دولتی فعالیت می کردند.

 سیاست گذاری هیات در باره پیشرفت این رشته پر تحرک و زیبا  چیست ؟                      

سیاست های هیات بر پایه چهار محور زیر برنامه ریزی شده :

 الف) افزایش جمعیت پینگ پنگ بازان

ب) دانش افزایی مربیان

ج) استعدادیابی

د) توسعه باشگاه های خصوصی

ضمنا در ابتدای مسوولیتم کلیه امور اجرایی در مرکز استان به طور عملی به هیات شهرستان بندرعباس واگذار گردید تا هیات استان به نقش حمایتی  نظارتی و برنامه ریزی کلان خود بیشتر از قبل تمرکز نماید.

 فعالیت بانوان در این رشته چگونه است، لطفا توضیح دهید ؟                               

ضمن تشکر از زحمات تمامی عزیزانی که در سال ‌های قبل مسوولیت نایب رییسی بانوان را برعهده داشتند ،  با حضور سرکار خانم سهرابی به عنوان نایب رییس جدید بانوان شاهد انسجام و حضور پر رنگ  دیگر بانوان در برنامه ریزی و اجرای برنامه های  مربوط به بانوان هستیم . بانوان ما با بالاترین مدارک داوری و مربیگری به فعالیت مشغول می باشند ، خوشبختانه در این بخش هم با تجربه ها و هم جوانان فعالیت می کنند و ماحصل حضور حداکثری بانوان متخصص در این ورزش این هست که در حال حاضر چند دختر هرمزگانی در بین ورزشکاران (پسر و دختر ) شانس بیشتری برای ملی پوش شدن وکسب مدال دارند . سعی شده در تعامل با مراکز تمرینی ، حتما بخش بانوان  نیز راه اندازی گردد و بانوان حضور مستمر در مسابقات کشوری داشته باشند، در حال حاضر دختران ما در کشور رنکینگ بالاتری نسبت به آقایان دارند.

 در باره موفقیت های کسب شده ، مسابقات استانی و کشوری رده های سنی مختلف (خانم ها و آقایان) در  سال  98 توضیحاتی را بیان کنید ؟                 

برای کسب مدال در سطح کشور در تنیس روی میز نیاز به تدارک ؛ امکانات ؛ اعتبار ویژه و برنامه ریزی خاص می باشد. متاسفانه در چند سال اخیر علی رغم داشتن پتانسیل ‌های خوب در این رشته در بین نو جوانان دختر و پسر درسطح کشور نتوانستیم به مدال دست پیدا کنیم.

 از مسابقات لیگ بگویید ، آیا در این مسابقات حضور دارید ؟                      

مسابقات لیگ استانی در رده های پایه با حضور 17 تیم از سراسر استان به صورت متمرکز در شهرستان بندرخمیر و در رده بزرگسالان  با شرکت 14 تیم در شهرستان های مختلف استان برگزار گردید .

در سال‌های قبل با توجه به حمایت‌ شرکت‌های خصوصی و دولتی مانند خلیج پژم ، تاید واتر ، بنادر و دریانوردی ‌و باشگاه نخل ، تیم هایی از استان در رده های سنی مختلف دختران و ‌پسران در لیگ برتر ‌و دسته یک کشور حضور داشتند ولی در سال قبل به علت مشکلات اقتصادی کشور ‌و تحریم‌ های ظالمانه آمریکا و مشکلات بنگاه های خصوصی ودولتی ، با همت هیات های شهرستان خمیر و قشم و حمایت های هیات استان تنها موفق به شرکت در لیگ منطقه ای شدیم ، که امیدواریم با توجه به هزینه های پایین تیمداری در تنیس روی میز نسبت به دیگر ورزش ها شاهد حمایت دوباره و حضور تیم های مختلف از استان در لیگ های مختلف کشور در سال جاری باشیم .

 برگزاری مسابقات به طور مستمر چه نقشی می تواند در پیشرفت ورزشکاران داشته باشد   ؟

یکی از عوامل اصلی و رمز پیشرفت و موفقیت در ورزش تنیس روی میز علاوه بر تمرینات حرفه‌ای ، شرکت بازیکنان درمسابقات مختلف جهت کسب تجربه می باشد و برگزاری مسابقات منظم طبق تقویم ورزشی از پیش اعلام شده می تواند در برنامه ریزی تمرینی مربیان و انگیزه و آمادگی بیشتر ورزشکاران موثر باشد. ضمنا میزبانی اردو ی تیم های ملی تنیس روی میز نو جوانان و جوانان کشور در قشم بود که این مهم می تواند در موفقیت تنیسور ها اثر گذار باشد.

  آیا از سوی مراکز اقتصادی حمایت شده اید ؟  ضمنا بفرمایید، چرا این مراکز با ورزش استان بیگانه اند ؟                        

توجه و کمک مراکز اقتصادی به دو عامل زیر بستگی دارد :

الف) شرایط کلی کشور

ب ) علاقه مندی و دلسوزی مدیران

از استاندار خواهش می کنم  به عنوان بالاترین مقام اجرایی در سطح استان با ورود به این عرصه و طی تعامل ، هر یک از مراکز اقتصادی را به حمایت از یک ورزش در استان ترغیب نمایند.

پیشنهاد می کنم این امر در قالب شورای عالی ورزش استان ساماندهی شود و این تشکیلات جنبه تبلیغی نداشته و زودگذر نباشد .

 در سال گذشته از نظر برگزاری کلاس های آموزشی چه برنامه هایی را برگزار کردید ؟                  

در سال گذشته ما دو کلاس درجه سه داوری و مربیگری در شهرستان بستک و یک کلاس مربیگری درجه سه و کلاس ارتقائ داوری درجه یک هم در شهرستان رودان برگزار کردیم .

  آیا این رشته ورزشی جذاب و پر تحرک در همه شهرستان های تابعه استان فعال است ؟        

  در سال گذشته  شهرستان های : بندر عباس ؛ بندر خمیر ؛ قشم ؛ رودان ؛ میناب و بستک ،شهرستان بسیار فعال ما بودند به خصوص شهرستان بندر خمیر که با در اختیار گرفتن یک سالن استاندارد، اقدام به بازسازی و ‌تجهیز سالن نموده و توانستند یک مربی مجرب از  ملی پوشان  سابق کشور که کارنامه موفقی در پرورش بازیکنان رده پایه داشتند را جهت آموزش ورزشکاران برتر خود در رده پایه با هزینه بالا به خدمت بگیرند.  در حال حاضر تعداد 6 شهرستان بسیار فعال و 3 شهرستان نیمه فعال داریم و تعداد 12  باشگاه فعال در بخش خصوصی و دولتی به فعالیت در سطح استان  مشغول می باشند.

 ورزش استان در سال 98 چگونه بود ، شما به عنوان یکی از حلقه های زنجیره اداره کل ورزش و جوانان چه امتیازی  را از 1 تا 20  به عملکرد مدیر کل و همکاران شان  می دهید ؟                              

در رابطه با اداره کل ورزش و جوانان نیز این عزیزان نهایت تلاش خود را بکار می بندند و نمره شان بیست است . ما یکی دو ماه بعد از قبول مسوولیت با بحران کرونا مواجه شدیم و تا این تاریخ خیلی نتوانستیم  از نزدیک با اداره کل و شخص مدیر کل کار کنیم ، اما به عنوان یکی از افراد خانواده تنیس روی میز کشور ، شاهد بودم که آقای امیاری در زمان مسوولیت شان در اداره کل ورزش وجوانان  استان سیستان و بلوجستان با حمایت شان از هیات تنیس روی میز ، یکی از بزرگترین مسابقات کشوری تنیس روی میز را برگزار نمودند .

 آیا اطاق فکر تشکیل داده اید ،  به نظر شما همفکری تا چه میزان  می تواند در پیشرفت ورزش راه گشا باشد ؟

به نظر من هیچ رییس هیاتی  به تنهایی نمی تواند در تمام زمینه ها و برای تمام کمیته ها ی زیر مجموعه برنامه ریزی کند و ما هم از این قاعده مستثنا نیستیم و با مشاوره از رهنمودهای پیشکسوتان و افراد خبره کارها  را برنامه ریزی کرده و به پیش می بریم .

 در باره احداث خانه تنیس روی میز استان چه اقداماتی را انجام داده اید ؟                                                          

خوشبختانه ما دارای سالن اختصاصی هستیم و لازم است با کمک اداره کل و جذب منابع ، امکاناتی مانند خوابگاه اختصاصی حداقل بیست نفره و دیگر تسهیلات در مجاورت این سالن راه اندازی گردد.

 سخن پایانی  ؟

از زحمات مدیرکل ورزش و جوانان استان ، ریاست فدراسیون ، معاونین اداره کل ؛ ریاست ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها ،همکارانم در هیات ؛ آقای نظری که بدون هیچ چشمداشتی دربیرون از گود با ما همکاری می کند از شهردار ، ریاست و اعضاِی شورای شهر قشم که در برگزاری اردوی تیم های ملی نوجوانان و جوانان کشور با هیات استان همکاری داشتند؛ تشکر می کنم و از استاندار معزز ؛ فرمانداران ؛ شهرداران ؛ بنگاه های اقتصادی ؛ شرکت ها ؛ نهادهای دولتی و خصوصی صادقانه تقاضا دارم در این شرایط حساس کشور، ورزش استان به ویژه ورزش پر طرفدار تنیس روی میز که می تواند نشاط و شادابی درجامعه به وجود بیاورد ؛ما را تنها نگذارند و از روزنامه وزین ندای هرمزگان که با انعکاس فعالیت های هیات ها و ورزشکاران در همه حال بازوی توانمندی برای ورزش استان بوده و هستند؛ تشکر و قدردانی می کنم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: ورزشی
شماره روزنامه: 3418
تاریخ :1399/03/26 ساعت 09:40:31
تعداد بازدید: 276
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی