گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3477
تاریخ :1399/06/20 ساعت 10:12:02
تعداد بازدید: 201
تشکیل شورای مرکزی دیده‌بان شفافیت در هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
نخستین نشست شورای مرکزی دفتر نمایندگی دیده بان شفافیت وعدالت‌با حضور مدیر و اعضای شورای مرکزی این نهاد در بندرعباس برگزار شد.

عکس اصلی خبر

به گزارش فارس، مدیردفتر نمایندگی دیده بان شفافیت و عدالت در هرمزگان گفت: حضرت آقا در سال 1380 فرمان 8 ماده‌ای ابلاغ کردند که بر اساس آن سران قوا و مسئولان امر بایستی‌برابر اصل 100 قانون اساسی در جهت‌اجرایی‌شدن‌ این‌فرمان‌ حرکت می‌کردندکه متاسفانه تسامح و تساهل باعث شد که مقام معظم رهبری چندین بار در این خصوص تذکر دهند که در همین راستا تعدادی از دلسوزان نظام و انقلاب‌ از طیف های مختلف سیاسی توافق کردند که نهادی برای مبارزه با فساد و رانت‌خواری، آموزش‌مطالبه‌گری، احقاق‌حقوق و مطالبات مردم و اجرای فرمان 8 ماده‌ای حضرت آقا و شفافیت بویژه در کار مدیران و ((اصل از کجا آورده‌ای؟)) را با مجوز وزارت کشور تشکیل دهند .

پرویز سالاری افزود: نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت یک نهاد غیر انتفاعی، غیر سیاسی و غیر دولتی است که در 24 استان کشور با 15 کارگروه  و زیرمجموعه فعالیت‌دارد .

وی ادامه داد: در حال حاضر کسانی هستند که به سبب رفتار نادرست برخی مسئولان نسبت به انقلاب، جمهوری اسلامی‌ و اسلام بدبین شده‌اند که باید تلاش کنیم تا با مبارزه با فساد و شفافیت سازی این اعتماد رفته را برگردانیم .

سالاری خاطر نشان کرد: دشمن سعی دارد با استفاده از «ندانم کاری‌های» تعدادی از مدیران نفوذی و جاهل، مردم را از نظام دور کند و بین مردم و نظام‌اسلامی گسست ایجاد کند که ما باید سعی کنیم با هوشیاری و برنامه‌ریزی جلوی این گسست را بگیریم و دشمن را ناکام بگذاریم؛ همانگونه که تا کنون ناکام مانده است .

مدیر دفتر نمایندگی دیده بان شفافیت و عدالت در هرمزگان گفت: این نهاد کارهای زیادی انجام داده است از جمله تلاش برای بازگرداندن و ابطال واگذاری آلومینیوم المهدی در استان که با تلاش‌ها و افشاگری‌های دکتر توکلی و با اطلاعات مناسبی که از استان در اختیار ایشان قرار کرفت صورت گرفت و با شکایت از بعضی‌ از سازمان‌ها و مدیران

 سبب‌ عزل‌‌ تعدادی‌ از مدیران متخلف‌ و بازگشت سرمایه به بیت‌المال‌شد. همچنین پیگیری‌های این نهاد مردمی در گمرکات استان سبب عزل مدیر غیر حرفه‌ای در آن شد .

پرویز سالاری بیان داشت: پایش وضعیت شفافیت و فساد در استان، آموزش عمومی و تخصصی در امر شفافیت و مبارزه با فساد، برگزاری کارگاه‌های آموزشی در این زمینه، ارجحیت‌ داشتن‌ پیشگیری‌ بر درمان درفساد، تولید و کسب‌ دانش‌ مبارزه‌ با فساد‌، الگوسازی، آینده‌پژوهی، فسادستیزی‌بدون‌ رودر‌بایستی، پرهیز و احتراز از سیاسی‌شدن «دیده‌بان» و... از جمله وظایف و اهداف دفتر نمایندگی دیده‌بان شفافیت و عدالت در استان است .

 یاد آور می شود در این نشست اعضای شورای مرکزی به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند و در پایان نیز احکام هرکدام از اعضا توسط مدیر دفتر نمایندگی استان اعطا شد .up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3477
تاریخ :1399/06/20 ساعت 10:12:02
تعداد بازدید: 201
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی