گروه: ورزشی
شماره روزنامه:3410
تاریخ :1399/03/12 ساعت 10:01:21
تعداد بازدید: 422
نسیم خادم اولین بانوی دعوت شده به چهار مرحله اردوی تیم ملی هفت سنگ می باشد
email pdf word plus minus reset color
بانوان شایسته استان هرمزگان مقام قهرمانی تیمی جشنواره حرکت و برکت را از آن خود کردند

عکس اصلی خبر

شهناز خوش نداي هرمزگان

جعفر متقي متولد 1358بندرعباس ؛ دانشجوي ترم آخر کارشناسي ارشد مديريت ورزش و رييس هيات ورزش روستايي و بازي هاي بومي محلي استان هرمزگان است . وي يکي از مديران مستعد ؛ برنامه ريز و با تجربه ورزش استان هرمزگان مي باشد که تجربيات زيادي را با خود يدک مي کشد و سهم قابل توجهي از مديريت ورزش هرمزگان را در کارنامه ورزشي اش به ثبت رسانده که در اين راستا از او به عنوان مديري لايق مي توان نام برد . اين مدير توانمند سال ها به عنوان رييس اداره ورزش و جوانان شهرستان ميناب دومين شهرستان استان انجام وظيفه کرده سپس سکان رياست اداره ورزش و جوانان شهرستان بندر لنگه را به دست گرفت و تا اين لحظه نيز در اين مسند حضور دارد از اين رو گپ و گفتي را با او انجام ‍‍‍‍داديم که از نظر خوانندگان عزيز مي گذرد .  

لطفا خودتان را به طور کامل معرفي کنيد ؟

من جعفر متقي متولد  1358 بندرعباس  ؛ دانشجوي ترم اخر کارشناسي ارشد مديريت ورزش و رييس هيات ورزش روستايي و بازي هاي بومي محلي استان هرمزگان هستم .

در باره  سوابق ورزشي خود توضيح دهيد ؟

بنده در نوجواني علاقه وافري به فوتبال و فوتسال داشتم و در اين رشته ها فعاليت مي کردم که  پس از مدتي به عضويت تيم هاي فوتبال و فوتسال در شهرستان ميناب در آمدم ضمن اين که داراري مدرک داوري و مربيگري فوتبال هستم و مدت چند سال به عنوان رييس اداره ورزش و جوانان شهرستان ميناب انجام وظيفه کردم و در حال حاضر نيز رييس اداره ورزش و جوانان شهرستان بندر لنگه مي باشم.

از چه سالي بر مسند رياست هيات ورزش هاي روستايي و بازي هاي بومي محلي استان هرمزگان تکيه زديد؟                         

سال 1396 در مجمع انتخاباتي رياست هيات ورزش روستايي و بازي هاي بومي محلي استان هرمزگان با راي اعضاي مجمع  به عنوان رييس اين هيات انتخاب شدم .

زماني که سکان اين هيات را به دست گرفتيد ، وضعيت چگونه بود ؟

جا دارد از همه روساي قبلي هيات  که به نوبه خود براي پيشرفت ورزش روستايي زحمت کشيدند تقدير و نشکر کنم ؛ الحمدالله همه چيز براي توسعه ورزش روستايي مهيا بود .

ورزش هاي روستايي و بازي هاي بومي محلي  شامل چه رشته هايي ست ؟

ورزش بومي و محلي شامل کليه بازي هاي محلي هر منطقه يا استان مي شود که در بعضي از رشته ها مانند هفت سنگ به صورت ليگ درکشور برگزار مي شود ؛ در حال حاضر طبق تحقيقي که آقاي برخوردار زاده مسوول کميته بازي هاي بومي و محلي در استان هرمزگان انجام دادند بيش از سيصد بازي محلي وجود دارد ؛ بعضي از رشته ها  در جشنوار ها بومي و محلي به صورت نمادين برگزار مي شود سپس رشته هايي مثل درا ؛ رمازا ؛ رحمانيا ؛ توپا هوا ؛ يقول دو قول ؛ هفت سنگ ؛ دالپلان ؛ گانيه و چوب کشي برگزار مي گردد و کشتي هاي محلي مثل شال ؛ الختر به صورت بازي هاي سازمان يافته در مسابقات رسمي انجام مي شود.

سياست گذاري هيات در باره پيشرفت ورزشي روستايي و بازي هاي بومي محلي چيست ؟                    با توجه به اين که در سال گذشته  سه نفر از مربيان و داوران در دورهاي تربيت مدرسي شرکت کردند تصميم داريم   از وجود اين عزيزان در سطح شهرستان ها ؛ روستاها و آموزش بازي هاي محلي استفاده کنيم و از خداوند متعال تقاضا داريم که اين ويروس هر چه سريع تر از بين برود تا بتوانيم با حمايت هاي دکتر امياري مدير کل ورزش و جوانان هرمزگان که ديد مثبتي به برنامه هاي اين هيات دارند برگزاري جشنوارهاي بومي و محلي را در اکثر شهرستان هاي استان در دستور کار قرار دهيم  ضمن اين که برگزاري دورهاي آموزشي و کلاس هاي مربيگري و داوري يکي ديگر از سياست هاي هيات در سال جاري به شمار مي رود .

فعاليت بانوان هيات چگونه است ، آيا  توانسته اند مقامي را کسب کنند ؟

خوشبختانه قسمت بانوان يکي از بخش هاي فعال هيات مي باشد که سرکار خانم نسيم خادم اولين بانوي دعوت شده به چهار مرحله اردوي تيم ملي هفت سنگ مي باشد که براي اولين بار در تاريخ اين هيات رقم خورد و در مسابقات ليگ هفت سنگ نيز مقام چهارمي تيمي بانوان هرمزگان را کسب کردند ضمن اين که سال گذشته در مسابقات منطقه اي جام خوشه چين هم مقام چهارم تيمي فوتسال دختران را به خود اختصاص دادند  همچنين مقام نايب قهرمان مسابقات چوب کشي شدند و در جشنواره حرکت و برکت که در شهرستان کاشان برگزار شد بانوان شايسته  استان هرمزگان توانستند مقام قهرماني تيمي اين جشنواره را در بين 24 استان از آن خود نمايند و امسال هم برنامه هاي خاصي براي  بانوان در رشته هاي  قهرماني ورزش روستايي ؛ دومين دوره مسابقات جام خوشه  چين و مسابقات انتخابي استان را نيز در پيش داريم .

در باره موفقيت هاي کسب شده  مسابقات استاني ، کشوري و برون مرزي  در  سال هاي گذشته و سال  98 توضيحاتي را بيان کنيد ؟                          

در سال گذشته در اولين دوره المپياد  استعدادهاي  برتر مقام دوم  کشور ؛ در رشته فوتوالي  مقام قهرماني تيمي ؛ در مسابقات منطقه اي جام خليج فارس در جزيره هرمز  مقام اول ؛ دوم و چهارم مسابقات شتر سواري قهرماني کشور در ورزنه اصفهان - يک مقام نايب قهرماني در رشته چوب کشي - مقام چهارمي فوتسال بانوان،مقام نايب قهرماني  واليبال سه نفره در مسابقات  منطقه اي در چهارمحال و بختياري - مقام قهرماني  تيمي جشنواره  حرکت و برکت در شهرستان کاشان  استان  اصفهان اين مقام  هاي کسب شده  کشوري در استان هم از اوايل سال گذشته با برگزاري  مسابقا ت و جشنوار هاي نوروزي اغاز شد و جشنوار هاي خيلي خوبي در اکثر شهرستان هاي استان با حمايت قاطع  مدير کل و همکاري روساي ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها  و همکاران در  هيات استان و شهرستان برگزار کرديم .

 مسابقات  انتخابي جوانان در رشته هاي  دو و ميداني – واليبال – فوتسال – بازي هاي بومي و محلي مختص جامعه بزرگ روستايي در هر دو قسمت بانوان و آقايان برگزار شد ؛ همچنين در سال گذشته با حمايت مقام عالي وزارت دکتر سلطاني فر و دکتر امياري مديرکل 95 خانه ورزش روستايي در استان هرمزگان تجهيز و راه اندارزي شد ضمنا برگزاري مسابقات و دوره هاي  آموزشي و در بحث آموزش براي اولين بار کلاس داوري و مربيگري درجه 3 بومي و محلي در استان برگزار شد ؛ برگزاري اردوي تيم ملي فوتوالي در استان بخشي از زحمات  همکاران خوبم در هيات استان و روساي زحمتکش شهرستان هاي استان است .

برگزاري مسابقات به طور مستمر چه نقشي را مي تواند در پيشرفت ورزشکاران  هيات ايفا کند ؟                 برگزاري مسابقات مي تواند يک حس رقابت در ورزشکاران  زنده نگه داره  و به پيشرفت ورزشکار کمک شاياني کند ضمن اين که هر هييت بايد براي ورزشکاران  تحت پوشش خود در طول سال برنامه ريزي و برگزاري مسابقات و اعزام  به  تورنمنت هاي کشور ي براي محک ورزشکاران را در دستور کار خود قرار دهد .

  آيا تا کنون هيات از سوي مراکز اقتصادي حمايت شده است ،  به نظر شما چرا اين مراکز بي تفاوت از کنار ورزش استان مي گذرند ؟                         

خير ؛ از سوي هيچ بنگاه  اقتصادي نه تنها به اين هيات بلکه از هيچ هيات ديگري حمايت  نشده چون بنگاه هاي اقتصادي جاهايي سرمايه گذاري  مي کنند که  بازگشت سرمايه داشته باشد به همين دليل رغبتي به حمايت از هيات هاي ورزشي  ندارند .

ورزش استان  در سال 98 چگونه بود ، شما به عنوان يکي از حلقه هاي زنجيره اداره کل ورزش و جوانان چه امتيازي  را از 1 تا 20   به عملکرد مدير کل و مجموعه آن مي دهيد ؟                             

با توجه به فعاليت هايي که سال گذشته  انجام شد  عناوين قهرماني که کسب شد و احداث خانه هاي روستايي فکر مي کنم هيات نمره قبولي بگيره ؛ ضمنا با توجه به  تحريم و مشکلات اقتصادي ؛ افتتاح پروژه هاي عمراني ؛ مقام هايي که ورزشکاران و  هيات هاي ورزشي کسب کردند من به  ورزش استان ؛ عملکرد مدير کل و همکاران شان نمره 20 را مي دهم ضمنا آرامشي را که در حال حاضر در ورزش استان مي بينيم ماحصل تلاش هاي شبانه روزي مدير کل است .

ورزش هاي روستايي و بازي هاي بومي محلي در کدام يک از شهرستان ها تابعه استان فعال است؟                             

ورزش هاي روستايي و بازي هاي بومي محلي در همه شهرستان ها ي استان به غير از ابوموسي فعال و داراي ورزشکاران سازمان يافته هستيم.

 امکانات موجود جوابگوي نياز هاي ورزشکاران هيات  مي باشد ؟                                          

خدمت شما عرض کنم با توجه به افزايش ورزشکاران خصوصا در سطح روستاها هر چقد براي اين عزيزان امکانات فراهم کنيم باز هم جوابگوي نيازهاي ورزشکاران نيست چون اعتقاد داريم که ورزشکاران عزيز ما شايسته بهترين ها هستند و هميشه بايد براي تهيه امکانات براي اين عزيزان تلاش کرد .

درباره ميزباني هاي هيات در سال گذشته توضيح دهيد ؟

در سال گذشته يک مورد ميزباني  مسابقات  ساحلي جام خليج فارس  در جزيره زيباي هرمز برگزار شد که با قهرماني  تيم هرمزگان به پايان رسيد .

آيا اطاق فکر تشکيل داده ايد ، اين اطاق مي تواند در پيشرفت ورزش نقشي داشته باشد ؟                        بله ، قطعا تشکيل اتاق فکر مي تواند کمک شاياني به هر هيات يا تشکيلاتي داشته باشد و اين که اين همفکري  بايد با پشتوانه واردجنبه عملياتي شود .

سخن پاياني ؟                                             

جا دارد از زحمات و حمايت هاي همه جانبه دکتر امياري مديرکل ورزش وجوانان استان هرمزگان و معاونين شان و همه همکاران خوبم در هيات و روساي پر تلاش ادارات ورزش و جوانان در سراسر استان تقدير و تشکر کنم و اگر موفقيتي داشتيم ماحصل زحمات اين عزيزان بوده ضمن اين که  از مسوولين و گروه ورزشي
 روزنامه نداي هرمزگان که در انعکاس فعاليت هاي هيات هاي ورزشي زحماتي را متحمل مي شوند هم به نوبه خود تشکر مي کنم .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: ورزشی
شماره روزنامه: 3410
تاریخ :1399/03/12 ساعت 10:01:21
تعداد بازدید: 422
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی