گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3137
تاریخ :1397/11/17 ساعت 10:15:04
تعداد بازدید: 2971
کتاب «نوش خندهاي تمثيل» در هرمزگان رونمايي شد
email pdf word plus minus reset color
به مناسبت گراميداشت چهل سالگي انقلاب و دهه مبارک فجر، کتاب «نوش خندهاي تمثيل» با موضوع ضرب المثل هاي بومي از توليدات و انتشارات حوزه هنري هرمزگان با حضور جمعي از مسوولان فرهنگي استان رونمايي شد.

عکس اصلی خبر

به گزارش ايرنا، رييس حوزه هنري هرمزگان روز دوشنبه در آيين رونمايي از اين کتاب گفت: يکي از رسالت هاي حوزه هنري، زنده نگه داشتن فرهنگ و تمدن ايراني اسلامي و حفظ و پاسداشت فرهنگ بومي استان است. انوشيروان پيش دار افزود: با وجود مشکلاتي که در زمينه امکانات و فضاي فرهنگي مطلوب با آن دست به گريبان هستيم اما همواره تلاش شده تا هنرمندان حوزه هنري هرمزگان در زمينه توليد آثار هنري متعهد و نمايش جلوه هاي فرهنگي استان پيشگام باشند.

وي ضمن گلايه از برخي دستگاه هاي فرهنگي هرمزگان و قدرداني از اداره کل امور کتابخانه ها و کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان اظهارداشت: در آينده اي نزديک، با امضاي تفاهم نامه اي، شاهد همکاري هاي نزديک حوزه هنري استان با امور کتابخانه ها و کانون پرورش فکري کودکان خواهيم بود.معاون فرهنگي حوزه هنري هرمزگان نيز در اين آيين گفت: کتاب نوشخندهاي تمثيل شامل
 47 ضرب المثل بومي اين استان است که در مدت 2 سال به همت واحد هنرهاي تجسمي حوزه هنري چاپ و منتشر شده است.ايمان خواجويي افزود: اين کتاب توسط هنرمنداني چون مطهره پلاسي زاده، عارفه دهقاني سرگزي، بابک اسماعيلي، پگاه اميري، فاطمه رستم زاده، هانيه سليماني احمدي، مهري لشکري، نسترن محسني، ميترا نوريان و نسرين عرب سيار به تصوير کشيده شده و مقدمه آن نيز به قلم استاد علي رضايي محقق و پژوهشگر هرمزگاني نوشته شده است. وي ياد آورشد: کتاب نوش خندهاي تمثيل روايت 10 هنرمند تصويرساز از ضرب المثل هاي بومي مردم هرمزگان است که در بين هر کدام از اين ضرب المثل ها، حکايت و داستاني پندآموز نيز نهفته است.مديرکل اداره کتابخانه هاي عمومي هرمزگان نيز در اين آيين با جذاب خواندن اين اتفاق مهم و ارزشمند فرهنگي گفت: محتواي کتاب نوش خندهاي تمثيل براي همه گروه هاي سني مناسب است که اين اداره کل آمادگي خريد 70 جلد از اين کتاب را دارد.حجت الاسلام محمد ذاکري بيان داشت: اداره کتابخانه هاي عمومي هرمزگان با حمايت و خريد کتاب «نوش خندهاي تمثيل»، آن را در اختيار کتابخانه هاي استان قرار مي دهد.

مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان نيز با قدرداني از تصويرگران اين کتاب بيان داشت: باعث خوشحالي است که بخش عمده اي از تصويرگران اين کتاب از زنان هنرمند استان هستند.

ناهيد سليماني تاکيد کرد: با تعامل فرهنگي که بين حوزه هنري و کانون پرورش فکري وجود دارد، آثار ارزشمند و فاخري را مي توان در حوزه کودکان و نوجوانان توليد کرد.در اين آيين همچنين از 10 تصويرگر کتاب نوش خندهاي تمثيل با اهداي لوح سپاس، قدرداني شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3137
تاریخ :1397/11/17 ساعت 10:15:04
تعداد بازدید: 2971
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی