گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3020
تاریخ :1397/05/14 ساعت 09:53:30
تعداد بازدید: 78
3 انتخاب با تغير نگاه اساسي
email pdf word plus minus reset color
هفته گذشته حکم سه تن از چهره هاي فرهنگي – رسانه اي استان از سوي استاندار هرمزگان و وزارت ارشاد، براي مناصب مختلف زده شد که هر کدام از پست هاي ياد شده، به نوعي در ارتباط مستقيم يا غير مستقيم با فعاليت هاي فرهنگي است. انتخاب چهرهاي فرهنگي براي انجام خدمت به مردم، تغيير رويکرد استانداري را با انتخاب فرهيختگان فرهنگي بايد به فال نيک گرفت، بخصوص در حوزه مهم روابط عمومي استانداري که پس از چندين سال فشل بودن اين حوزه ، مديري را با فهم و درک رسانه ايي ، در راس آن قرار گرفته است.

عکس اصلی خبر

غلامحسين عطايي

Ataei.d@yahoo.co.uk

روابط عمومي استانداري يکي از نقاط بسيار مهمي است که نبض سياستگذاري و اجراي برنامه هاي دولت محسوب مي شود. از همين رو در هر استان روابط عمومي استانداري از جايگاه مهمي برخوردار است و چنانچه فرد مسئوليت پذيري در راس آن قرار گرفته باشد که با سياست هاي دولت هم خواني داشته باشد، مديريت عالي استان را که نماينده و مجري اهداف دولت است از آسيب پذيربودن و چالش هاي احنمالي مصون مي دارد. نگاهي به گذشته روابط عمومي استانداري هرمزگان نشان مي دهد که  استانداران وقت به اين مهم توجه ننموده و افراد غير مرتبط با اهداف دولت در مسند روابط عمومي گذاشتند، از همين رو چالش ها حتي تا حريم شخصي استاندار نيز کشيده شد ومتاسفانه تاريخ رسانه هاي چند سال گذشته هرمزگان نيز گويايي رو درويي روابط عمومي استانداري با برخي خبرنگاران که از ديد آنها خودي بحساب نمي آوردند، حکايتها دارد.  اين اتفاق که درنوع خود بي سابقه بود،  بي توجهي کامل استانداري به جايگاه و کارکرد حوزه روابط عمومي اش در جهت حفظ منافع دولت ومردم نشان مي داد.

از بُعد ارتباط رسانه اي نيز روابط عمومي استانداري حائز اهميت است. بکارگيري مکانيزمي که بتواند تمام رسانه ها نيزحتي مخالفان دولت را تحت پوشش خود قرار دهد، در جامعه مدعي دموکراسي يک  اصل پذيرفته شده است و ارتباط سالم با رسانه ها نيز بعد ديگر فرايند روابط عمومي استانداري با رسانه هاي استان است که در شرايط سخت و گراني بسيار بالاي کاغذ، و دستمزدها و ديگر عوامل هزينه ساز، وظايف اطلاع رساني خود را انجام مي دهند و بويژه قابل تحمل نيست که در چنين شرايطي از سوي جايگاه نماينده دولت، تحت اسم روابط عمومي آن نگاه دوگانه اي ديده شود.

در حاليکه در ديگر استانها، استانداران به مدد رسانه هاي مکتوب آمده اند و با دستور قاطع خود به مديران کل در استانهاي تحت امر، آنها را در زمينه توانمند سازي و حمايت از رسانه هاي مکتوب تشويق نموده اند، در هرمزگان نيز تا اين زمان  با آشفته بازاري که روابط عمومي استانداري داشت و گاهي خود نيز در جايگاه مدعي عليه مطبوعات  قرار مي گرفت، مديران کلي هستند که جند سال است، هزينه چاپ آگهي خود را نپرداخته اند و شکايت به روابط عمومي استاندار براي حل مشکل تا کنون راه بجايي نبرده است، ذکراين مسايل اندک از کوه مشکلات رسانه ها،  از اين جهت حائز اهميت است که مسول محترم روابط عمومي جديد استانداري در جريان مصائب روزنامه ها و هفته نامه ها قرار گيرد . انتظار است، با روي کار آمدن دکتر کمالي در راس روابط عمومي استانداري،با شناخت و تحربياتي که در اين زمينه دارند، مناسبات فيمابين روزنامه ها با روابط عمومي استانداري را به سمت بهبودي حرکت داده، از اين پس به اسم و جايگاه روابط عمومي استانداري، خبرنگاران را از استانداري بيرون نياندازند .

up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3020
تاریخ :1397/05/14 ساعت 09:53:30
تعداد بازدید: 78
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی