گروه: حوادث
شماره روزنامه:2983
تاریخ :1397/03/01 ساعت 11:58:26
تعداد بازدید: 104
کشف یک هزار و 480 میلیارد ریال کلاهبرداری آنلاین در هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف یک هزار و 480 میلیارد ریال کلاهبرداری آنلاین خبر داد و گفت : در این رابطه اعضای یک باند اینترنتی 4 نفره شناسایی و دستگیر شدند.

عکس اصلی خبر

به گزارش ایسنا، سردار عزیز اله ملکی با اعلام این خبر گفت: در پی رصد لحظهای شبکههای اجتماعی توسط كارشناسان پلیس فتا، مشخص شد در فضای مجازی و پیامرسانهای خارجی، افرادی اقدام به راهاندازی سایتهای شرطبندی و پولشویی بهصورت گسترده کردهاند كه رسیدگی به این موضوع، بهصورت ویژه در دستور كار این پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان افزود: با انجام اقدامات فنی و تخصصی، ابتدا 2 نفر در این رابطه شناسایی كه با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات، متهمان در مخفیگاهشان در بندرعباس دستگیر و به همراه ادله جرم، به پلیس فتا انتقال داده شدند؛ همچنین طی تحقیقات بیشتر، 2 متهم اصلی دیگر نیز در یکی از استانهای کشور شناسایی و دستگیر شدند.

وی ادامه داد: متهمان در بازجوییهای انجامشده و در مواجهه با مستندات و مدارک موجود، معترف شدند برای كسب درآمد، با همكاری یکدیگر اقدام به راهاندازی سایتهایی برای شرطبندی و همچنین درگاههای پرداخت آنلاین جعلی در سایتهای فیشینگ کردهاند.

این مقام انتظامی بیان کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان، تعداد زیادی کارتبانکی و همچنین تجهیزات جعل، شامل مُهر، اوراق و مدارك هویتی افراد مختلف كشف شد.

  سردار ملکی تصریح کرد: در بررسی تراكنش حسابهای متهمان، مشخص شد مبلغ یک هزار و 480 میلیارد ریال گردش حساب داشتهاند كه مبلغ 12 میلیارد ریال در حساب آنان مسدود شده و رسیدگی به پرونده اعضای این باند، همچنان ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان اظهار کرد: پلیس با عاملان اینگونه اعمال مجرمانه به هر شکل ممکن با قاطعیت برخورد میکند و شهروندان نیز باید هوشیاری لازم را داشته باشند و توجه کنند که فضای مجازی بهخصوص شبکههای اجتماعی خارجی، بههیچعنوان محیط امنی بهمنظور انجام اینگونه فعالیت ها و مبادله پول نیست.

وی در پایان از عموم مردم استان خواست درصورتیکه مواجه با موارد مشكوك در فضای مجازی از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww .CyberPolice .ir و بخش فوریتهای سایبری و گزارشهای مردمی اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن، نسبت به شناسایی و دستگیری مجرمان اقدام شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: حوادث
شماره روزنامه: 2983
تاریخ :1397/03/01 ساعت 11:58:26
تعداد بازدید: 104
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی