گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3160
تاریخ :1397/12/25 ساعت 12:24:17
تعداد بازدید: 1403
در مقابل مردم مسئوليم
email pdf word plus minus reset color
نماينده مردم هرمزگان در مجلس گفت: اقاي استاندار در برابر مردم مسئوليم و نه پوپوليسيم و نه از قهرمان بازي خوشمان مي ايد اما بايد همه براي حقوق مردم تلاش کنيم و حقشان را بگيريم.

عکس اصلی خبر

به گزارش  مهر، احمد مرادي در نشست شوراي برنامه ريزي و توسعه هرمزگان اظهار داشت: تحقق درامدهاي استاني و اشتغال در روستاها دو موضوع مهمي است که نقش مهمي در توسعه استان خواهد داشت.

وي افزود: طي سه سال تقريباً بيش از يک هزار سفر روستايي داشتم در روستاهاي بزرگ و کوچک در سراسر استان ظرفيتهاي خوب را ديدهام و اخرين سفر در شهر تيرور بود که ظرفيت خوبي در شهرستان ميناب دارد طبق گزارشي که معتمدين دادند حکايت از اين دارد که همه جاي هرمزگان ظرفيت اقتصادي بالا وجود دارد.

عضو مجمع نمايندگان هرمزگان گفت: اگر بر اين فرصتها تمرکز کنيم براي مهاجرت معکوس بسيار خوب است و بخشي از روستاها ظرفيتهاي خوبي در حوزه شيلاتي دارند که غير قابل انکارند و در بعضي جاها در حوزه معدن و دامداري و کشاورزي همچون بخش احمدي اگر فقط تمرکز روي معادن بکنيم بخشي از معضلات بيکاري برطرف ميشود.

مرادي تاکيد کرد: در چند جلسه قبل صحبت درخصوص خانمي شد که در بخش فارغان اشتغال زايي نموده و در فضايي کمتر از شش متر مربع گلخانهاي ايجاد کرده و يک ميليون تومان ماهانه درامد دارد و ايشان تقاضاي توسعه اين طرح را دارد افراد براي ايجاد چنين طرحهايي انقدر در پيچ و خم اداري بايد بروند و بيايند تا بتوانند مجوز بگيرند و بخشي هم بانکها هستند که مردم را تحت فشار ميگذارند.

مرادي گفت: اين روزها فشار اقتصادي زيادي بر مردم وجود دارد با کار جهادي و تلاش مديران ميتوانيم فشار را بر مردم کاهش دهيم و يک بخشي هم دست دولت است و استاندار به عنوان نماينده دولت در استان است که مشکلات استان را ميتوان بررسي کرد.

وي تاکيد کرد: نمايندگان ميتوانند اظهار نظر در ابعاد داخلي و خارجي داشته باشند و امروز بايد بتوانيم براساس مشکلاتي که مطرح ميکنيم دولت هم کار کند؛ جناب اقاي استاندار، در بودجه سال 98 هيچ شفافيتي وجود ندارد و اين عدم شفافيت يک معضل جدي براي مردم است و موضوعي که لاينحل باقي مانده در خصوص مازاد درامدهاي مازاد است و بنده تاکنون قانع نشدم در جمع حقوقدانان هم صحبت کردم انها هم قانع نشدند، در برنامه پنج ساله دوم بندي قايل شدند براي مازاد درآمد استانها که هرمزگان چون فعاليتهاي اقتصادي خوبي دارد سهمش بايد به استان برگردد اما ميبينيم استان هرمزگان، خوزستان و بوشهر مازاد درامدي که دارند و ساير منابع هم زياد است اما چيزي برنگشته از استاندار درخواست داريم که به عنوان نماينده عالي دولت در هرمزگان به دنبال گرفتن سهم مردم هرمزگان باشيم اگر نشد بايد از قانون استفاده کنيم.

وي گفت: اقاي استاندار در برابر مردم مسئوليم و نه پوپوليسيم و نه از قهرمان بازي خوشمان مي ايد اما بايد همه براي حقوق مردم تلاش کنيم و حقشان را بگيريم.

مرادي افزود: براي سهم درامدهاي مازاد وزير اقتصاد هم قبول دارد که اين حق قانوني است و بايد به استان برگردد بايد مشکل را دنبال کنيم و اقاي نوبخت اين کار را دنبال کند اما انجام نميدهد و از تيررس نمايندگان خارج است و بايد استاندار اين موضوع را پيگيري کند


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3160
تاریخ :1397/12/25 ساعت 12:24:17
تعداد بازدید: 1403
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی