گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3064
تاریخ :1397/07/22 ساعت 09:03:16
تعداد بازدید: 137
فرمانده مرزباني هرمزگان: ارتقاي معيشت مرزنشينان در کانون توجه مرزباني است
email pdf word plus minus reset color
فرمانده مرزباني هرمزگان گفت: ارتقاي معيشت و کاهش مشکلات مرزنشينان در دستور کار مرزباني بعنوان نماينده حاکميت است.

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

سرهنگ«علي اصغر خرم روي» اظهار داشت: با توجه به طولاني بودن مرزهاي آبي و خاکي کشور و تخصصي بودن وظايف و همچنين شعار مهارت محوري در مرزباني، نظارت  بر مرزها و به ويژه تردد در اين مناطق به مرزباني واگذار شده است.

وي در ادامه حدود اختيارات مرزباني جمهوري اسلامي ايران را اعمال حاکميت، تامين نظم و امنيت و کنترل و مراقبتهاي انتظامي در محدوده منطقه مرزي برابر ضوابط دانست و افزود: همچنين ديدهباني مستقيم و مقابله با تجاوز محدود نظامي، ايجاد پرده پوشش، ممانعت از عمليات دشمن و تاخير در آن تا رسيدن نيروهاي نظامي خودي و همکاري با آنان در راستاي دفاع از مرزهاي جمهوري اسلامي ايران در مواقع لزوم نيز بخش ديگري از وظايف مرزباني است.

فرمانده مرزباني هرمزگان ادامه داد: جمع آوري و انعکاس اخبار و مشاهدات مرزي و رويدادهاي امنيتي، نظامي، سياسي، اقتصادي، اجتماعي منطقه مرزي به فرماندهان و مسئولان ذيربط، بررسي طرح تقويت مرزباني، طرح ريزي، برنامهريزي، هدايت و هماهنگي فعاليتهاي مربوط به مرزباني در چهارچوب قوانين و مقررات، در جهت حفظ حقوق و تماميت ارضي و حاکميت کشور و حفظ حقوق اتباع مرزنشين جمهوري اسلامي ايران و اجراي کامل قوانين و مقررات مرتبط با امور مرزي زميني و دريايي و قراردادها و مقاوله نامههاي مرزي و ساير تعهدات و معاهدات بين المللي مرتبط با مرزها و مناطق دريايي جمهوري اسلامي ايران از وظايف مرزباني است.

وي يکي از مهمترين وظايف مرزباني هرمزگان را، نظارت بر فعاليت و تردد اعم شناورهاي تفريحي، مسافرتي، صيادي و تجاري در مرز آبهاي تحت حاکميت و بازرسي آنها در چهارچوب قوانين و مقررات داخلي و بين المللي و انجام فعاليتها و اقدامات لازم در ارتباط با کشور همسايه در چهارچوب قراردادها و مقاوله نامههاي مرزي در خصوص مسايل و مشکلات يا اموري که روابط بين دو کشور اقتضاء نمايد دانست و بيان داشت: همچنين جلوگيري از استملاک اتباع و مهاجران خارجي و داخلي در حريم مرزي و همچنين تحويل اتباع کشور همجوار که به عللي اقامت آنان در ايران غير مجاز تلقي شده باشد به مامورين مرزي طرف مقابل و همچنين تحويل گرفتن اتباع ايراني که به مناسبتي اقامت آنها در کشور مقابل ممنوع بوده و از آن کشور اخراج ميشوند، برابر مقررات و مصوبات شوراي مرز در دايره اختيارات مرزباني است.

خرم روي تاکيد کرد: توقيف مجرمان يا متهمان فراري کشور همسايه و همچنين شناورها و ساير ادوات و ابزارآلات همراه ايشان در منطقه مرزي دريايي جمهوري اسلامي ايران و استرداد آنها طبق قراردادها و مقاوله نامههاي مرزي بين دو دولت در شرح وظايف مرزباني است.

فرمانده مرزباني هرمزگان تقويت و اداره مراکز امنيت دريانوردي در سواحل کشور با همکاري ساير سازمانها و مبارزه با انواع مختلف قاچاق از جمله قاچاق اسلحه، مواد مخدر، مهمات، انسان و کالا در منطقه مرزي و دستگيري متهمان و تحويل آنها به مراجع صلاحيتدار را با همکاري ساير سازمانهاي ذي ربط و در چهارچوب قوانين ومقررات از اختيارات و وظايف مرزباني دانست.

وي در ادامه از انجام فعاليتهاي مهندسي و عمراني و احداث تاسيسات مورد نياز و ساير اقدامات فيزيکي، الکترونيکي و اپتيکي براي کنترل مرزها در مناطق مرزي زميني و دريايي به استثناء مبادي ورودي و خروجي رسمي کشور را از وظايف مرزباني دانست و گفت: اين يگان ماموريت دارد در خصوص عمليات امداد و نجات در مناطق مرزي برابر طرحها و دستوالعملهاي ابلاغي همکاري کند.

اين مقام نظامي در ادامه با اشاره به طولاني بودن مرز آبي با احتساب جزاير بالغ بر 2هزارو 500 کيلومتر، بيان داشت: فعاليت در دريا به ويژه عملياتي که مرزباني در دريا انجام ميدهد چه از لحاظ هزينه و چه مهارت، چندين برابر عمليات بر روي خشکي است.

خرم روي مرزداري و حرست از مرزها را مطابق روايات ديني از جايگاه ويژهاي برخوردار دانست و افزود: بنده و همکارانم در مرزداري هرمزگان به خدمت در اين يگان افتخار مي کنيم.

فرمانده مرزباني هرمزگان در ادامه بيان داشت: با توجه به درآميختگي ماموريتهاي ما در مناطق مرزي به ويژه روستاهاي واقع در اين مناطق، تعاملاتي را با ساکنان اين روستاها به خصوص با شوراهاي اسلامي و ائمه وجماعات  مساجد منطقه داريم و با بررسي مشکلات، آسيبها، تهديدات و فرصتهاي موجود همواره براي کاهش مشکلات مردم ساحلنشين استان گام برداشتهايم.up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3064
تاریخ :1397/07/22 ساعت 09:03:16
تعداد بازدید: 137
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی