گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3076
تاریخ :1397/08/12 ساعت 09:03:32
تعداد بازدید: 26
کانون بازنشستگان آجا کشور پيگير همسان سازي حقوق بازنشستگان است
email pdf word plus minus reset color
ناخدا يکم بازنشسته عليرضا قائدي رييس کانون بازنشسگان آجا استان هرمزگان است که از زمان عهده دار شدن اين مسئوليت، رسيدگي به وضعيت بازنشستگان را در دستور کار قرار داده است. رسيدگي به بيماري ، تهيه دارو ، وضعيت معيشتي سبب شده تحول خوبي در کانون به وجود بيايد. از اين رو گفتگويي با وي براي بررسي وضعيت موجود کانون انجام داده ايم که از نگاه شما خوانندگان مي گذرد.

عکس اصلی خبر

شهنازخوش - نداي هرمزگان

از چه سالي سکان کانون بازنشستگان آجا هرمزگان را بدست گرفتيد؟

در سال 1390 که انتخابات هئيت مديره در استان هرمزگان شهرستان  بندرعباس برگزار گرديد من و تعدادي از عزيزان به عنوان اعضاي هئيت مديره و بازرس انتخاب شديم که اين عزيزان مرا را به عنوان رئيس هئيت مديره انتخاب کردند و اينجانب نيز شروع به کار کردم و از طرف کانون بازنشستگان آجا مرکز نيز در تاريخ 16/12/90 افتخار اين مسووليت که خدمت به بازنشستگان ارتش جمهوري اسلامي ايران «استان هرمزگان» مي باشد به عهده اينجانب گذاشته شد.

تا کنون چه خدماتي براي بازنشستگان انجام داده ايد؟

در ابتدا تصميم به بهبود کيفيت سيستم اداري از حالت سنتي به حالت سيستمي گرفتم سپس طي از بازنشستگان پيشکوست تجليل به عمل آوردم و در ملاقات هاي هفتگي از حال بازنشستگان بيمار و ناتوان باخبر
مي شدم که اين مورد تاکنون ادامه دارد . جهت بهبود سيستم حمل و نقل هوائي اين عزيزان ، ملاقات هايي با فرمانده پايگاه نهم شکاري بندر عباس جهت پرواز پشتيباني از بندرعباس به تهران و بالعکس داشتم که نتيجه آن هر دو هفته يکبار به تعداد 5 نفر مي باشد. از ساير فعاليت ها مي توان مرمت و تعمير ساختمان کانون آجا بندرعباس ، خريد ملزومات هتلي از حالت فرسوده به حالت مدرن و هتلي در جهت بهبود حال مسافران اشاره کرد . با پيگيري هاي بسيار با ساير روساي کانون ها  در خصوص حق فوق العاده ايثارگري بازنشستگان هشت سال دفاع مقدس در تير ماه سال 92 در مجلس تصويب و در بهمن ماه سال92 اجرائي گرديد. وجود سامانه بازنشستگان مرکز  گام موثري در ارتباط اين کانون با بازنشستگان عزيز و ساير کانون هاي مرکز استان هاي ايران گرديد . از طريق سامانه رزرو آنلاين ، عزيزان بازنشسته ها توانستند مسافرت هاي سياحتي، زيارتي و تفريحي و گردشگري خود را با کيفيت بسيار عالي انجام دهند . همچنين در راستاي تفريحات و مسابقات ورزشي و سرگرمي هاي گروهي استاني ، گل گشت هاي خانوادگي در نظر گرفته شد لذا جا دارد از اداره بازنشستگي جهت همکاري با کانون براي اجراي شايسته و بهبود روند ملزومات اين تفريحات تشکر ويژه بنمايم. لازم است اشاره اي به پرواز هاي عتبات عاليات ، کربلا و مکه از طريق کانون و اداره با پرداخت وام اقساطي 10 ماهه توسط کانون بازنشستگان آجا و اتوبوس جهت بازنشستگان به مشهد مقدس و قم  داشته باشم و برگزاري ضيافت هاي تجليلي ، فرهنگي و مناسبتي از جمله اقدامات اساسي اين کانون است و هم چنان ادامه دارد . پروژه عظيم مهمانسراي قشم ، پس از بازسازي و تعميرات اساسي در بهمن ماه سال 93 با تلاش و کوشش کانون استان و حمايت هاي بي دريغ کانون مرکز جهت رفاه حال بازنشستگان عزيز افتتاح گرديد ، که تا کنون پذيرايي عده کثيري از هم رزمان عزيز مي باشد . لازم به ذکر است ، از ابتداي
سال 97 با همکاري اداره بازنشستگي و کانون طي ديدار و سرکشي از بازنشستگان شهرستان هاي بندرعباس ، ميناب ، قشم ، حاجي آباد ، جاسک و رودان به تعداد 140 نفر انجام شد و هم چنين خدماتي نظير پرداخت وام جعاله به 23 نفر ، وام حمايتي به 314 نفر و پرداخت وام جعاله بانک انصار به 4 نفر و جعاله بانک سپه به 2 نفر و در کارگروه  جهت مشکلات درماني و معيشتي به 3 نفر به ارزش 000/000/450 ريال، وام حمايتي بلاعوض ساليانه از 000/000/3 ريال تا 000/000/7 ريال به حقوق ماهيانه به تناسب ماه هاي سال و به حقوق 26 نفر اضافه شده و هم چنين وام مسکن کپر نشين ها به ارزش 000/000/550 ريال به دو نفر پرداخت گرديده است .

اين کانون هم چنان با برگزاري جلسات ، مذاکرات و هماهنگي هاي پي در پي با ديگر روساي ادارات استان و فروشگاه اتکا ، در راستاي هرچه بهتر شدن رفاه حال بازنشستگان تلاش مي کند لذا جا دارد از جناب سرهنگ جوذري مدير کل محترم سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح استان هرمزگان بابت همکاري تشکر ويژه اي داشته باشم.

برنامه هاي آتي کانون بازنشستگان تا پايان سال چيست؟

در ادامه ديدارها و سرکشي  و ملاقات هاي هفتگي با  مسائل جديد رو به رو شده و همواره در حال حل نمودن مشکلات و بررسي اين مسائل هستيم. رايزني  با روساي ساير ادارات از جمله شهرداري ، استانداري ، فرمانداري ، دانشگاه و حج و زيارت در جهت بهبود کيفيت خدمات رساني ادامه دارد . با توجه به فصول دل انگيز پائيزي و زمستاني ، دور جديد کمپينگ و اردو ها و ضيافت ها آغاز خواهد شد . تا پايان سال اميد است با تلاش هاي کانون مبحث 5% جانبازي به آن دسته از عزيزاني که تا کنون موفق به دريافت جانبازي نشده اند انجام شود.

کانون بازنشستگان ارتش براي تقويت اوضاع معيشتي بازنشستگان چه تمهيداتي انديشيده است؟

آن دسته از عزيزان بازنشسته که از فن و حرفه اي و يا تخصصي برخوردار هستند به کانون مراجعه و سعي مي کنيم با شرکت هاي مختلف ارتباط برقرار کرده تا اين عزيزان بتوانند از کاري آبرومند برخوردار گردند .

طبق قانون خدمات مديريت کشوري برنامه همسان سازي حقوق بازنشستگان تا چه حد پيشرفت داشته است؟

قانون مديريت خدمات کشوري در سال 86 تصويب و در سال 87 آزمايشي اجرا گرديد . در حال حاضر بعد از گذشت 11 سال هنوز اين قانون از حالت آزمايشي به دائمي تبديل نشده است . البته پيگيري هاي بسياري از طريق کانون استان ها انجام گرديده و نقاط ضعف و قوت آن شناسائي شده و هم چنين طي ديداري با نمايندگان مردم هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي آقايان هاشمي تختي ، احمد مرادي و تماس تلفني با آقاي آشوري ، حجت السلام ذوالقدر و آقاي شريفي نمايندگان ميناب ، رودان ، بشاگرد ، جاسک و بندر لنگه صورت پذيرفته و هم چنين اينجانب در برنامه زنده سيماي مرکز خليج فارس برنامه خوب سرپناه مستقيما از رئيس جمهور و نمايندگان مجلس درخواست کردم که به طور حتم فرماندهان نيرو هاي مسلح پيگير هستند مخصوصا امير سرتيپ دکتر محبي راد رياست کانون بازنشستگان آجا، که انشاالله سريعا مشکل قانون مديريت خدمات کشوري از ارمايشي به دائمي در مجلس شوراي اسلامي تصويب گردد.

جهت رفاه حال بازنشستگان چه برنامه هائي داريد؟

براي پر کردن اوقات فراغت بازنشستگان با هماهنگي روساي کانون هاي چهارگانه پيگيري هاي بسيار زيادي نموده ايم و طي ديدارهائي با شهردار بندرعباس ، اعضاي شوراي شهر بندرعباس در جهت اوقات فراغت بازنشستگان نيروهاي مسلح اعم از آجا ،  ناجا ،  سپاه و وزارت دفاع مکاني براي اين عزيزان در نظر گرفته شد که بوستاني است رو بروي سازمان تامين اجتمائي نيرو هاي مسلح و در جلسه اي که با حضور اعضاي شورا و شهردار منطقه يک برگزار گرديد صورتجلسه اي تهيه و اين بوستان به نام  بوستان پيشکسوتان دفاع مقدس تائيد گرديد و اعضاء آن را تاييد کردند و پيش بيني گرديد در محل وسائل  تفريحي ، نشاط آور و ورزشي نصب گردد . همچنين با توکل به خداوند پيگير دو بوستان ديگر در شرق شهرستان بندر عباس کنار دريا در غرب ساحلي شهرستان بندرعباس نيز هستيم .

آيا مسابقات ورزشي منطقه اي کشور در تقويم ورزشي آجا گنجانيده شده است؟ دومين دوره اين مسابقات امسال برگزار مي گردد؟

مسابقات ورزشي منطقه اي کشوري در تقويم ورزشي آجا گنجانيده شده و دومين دوره آن امسال آذر ماه به مناسبت 7 آذر، روز نيروي دريائي راهبردي ارتش جمهوري اسلامي ايران در استان هرمزگان شهرستان  بندرعباس برگزار مي گردد. همانند سال قبل المپياد ورزشي شامل (شنا، تنيس روي ميز و دارت، شطرنج و تيراندازي در دو رشته کلت و تفنگ بادي) از پنج استان کشور بوشهر، فارس، سيستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان داراي دو تيم مي باشد و تيم هاي بندرعباس شروع به آماده سازي خود نموده اند، که با توان و قدرت کامل همانند سال گذشته در اين مسابقات بدرخشند ولي ملاک کانون اين است که در فصل پائيز و زمستان که هرمزگان از نظر آب و هوائي مساعد مي باشد مسابقات برگزار شود تا حال بازنشستگان با اين ورزش ها متحول شود و مانند سال گذشته سعي بر آن است از رسانه ها و خبرگزاري هاي محلي و روزنامه ها براي اطلاع رساني و پوشش خبري استفاده گردد.

تعامل کانون با فرماندهان مستقر در استان و دستگاه هاي اجرائي هرمزگان در چه حدي است؟

اين کانون تعامل بسيار خوبي با ارشد نظامي استان هرمزگان و فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان دريايي  جنوب و فرمانده منطقه يکم امامت نداجا و فرمانده پدافند قرارگاه خاتم الانبياء جنوب شرق(خليج فارس) و فرمانده پايگاه نهم شکاري بندر عباس شهيد سر لشگر خلبان عبدالکريمي ، فرمانده منطقه يکم نيروي دريائي سپاه ، فرمانده سپاه امام سجاد(ع)  ، همين طور نيروي انتظامي استان ، استانداري ، فرمانداري ، امام جمعه بندرعباس و ساير ارگان هاي مستقر در استان داشته است و نتيجه آن ارائه خدمات بهتر در جهت رفاه حال بازنشستگان عزيز مي باشد.

سخن آخر

اينجانب در پرسش هاي قبلي شما عرض کردم که من خادم بازنشستگان عزيز هستم و تمام وقتم را براي هرچه بهتر شدن رفاه حال پيشکسوتان صرف مي کنم. از تمام توان خود بهره مي گيرم تا بتوانم رضايت آنان را برآورده کنم و خداوند را در همه حال شاکر هستم که اين فرصت را در اختيار اينجانب گذاشت تا خدمتي براي انسان هاي بزرگ انجام دهم. از تمامي کساني که مرا در اين امر کمک و مساعدت نمودند سپاسگزارم و حتم دارم که اجر آن ها با خداوند منان مي باشد ضمن اين که از مسوولين روزنامه وزين نداي هرمزگان که هميشه از نظر اطلاع رساني کانون بازنشستگان ارتش جمهوري اسلامي ايران «استان هرمزگان » و رزمندگان 8 سال دفاع مقدس را ياري نموده  کمال تشکر را دارم.up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3076
تاریخ :1397/08/12 ساعت 09:03:32
تعداد بازدید: 26
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی