گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3003
تاریخ :1397/04/11 ساعت 09:50:43
تعداد بازدید: 86
آغاز طرح تشدید پایش بازرسی بازار با حضور معاون وزیر در استان هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
طرح تشدید پایش بازرسی بازار با حضور دکتر نوابی، معاون وزیر و رئیس هیات مدیره سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان در استان هرمزگان آغاز شد.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، دکتر سید محمود نوابی در نشست با بازرسان سازمان به اهمیت بازرسی و اقدامات اخیر این اداره پرداخت و اظهار داشت: نقطه اول در تشدید پایش بازار، سامانه 124 است که مردم با گزارشات خود می توانند نقش شایانی در آن داشته باشند.

معاون وزیر به اهمیت و نیاز سامانه فروش برای رصد و مانیتورینگ فروش فروشگاهها پرداخت و گفت: صندوق فروش در فروشگاهها و صنوف هدف ما نیست بلکه سامانه فروش هدف اصلی ماست تا از این طریق به راحتی بتوانیم فروشگاهها و مراکز فروش را بصورت مانیتورینگ رصد نماییم.

وی در ادامه افزود: رصد بازار در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان با کمک و همیاری بازرسان و مردم در حد عالی پشت سر گذاشته شد و امیدواریم اکنون نیز با حمایت و درایت مردم تجدید حیات را دوباره به بازار بازگردانیم.

دکتر نوابی تصریح کرد: امروز، شرایط بسیار حساس است و نیاز است مردم همکاری بیشتری با سازمان صنعت، معدن و تجارت علی الخصوص در گزارش به سامانه 124 داشته باشند . معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان افزود: نصب ایتکت یکی از الزامات واحدهای صنفی است که در صورت عدم رعایت برخورد جدی خواهد شد. وی اظهار داشت: برای فرهنگ سازی درخواست فاکتور از واحدهای صنفی و مراکز فروش، تنها مردم به عنوان مطالبه گر می توانند این فرهنگ را نهادینه نمایند.

دکتر نوابی بیان داشت: یکی از دستورات اکید ریاست جمهوری، پلمپ و نصب بنر تخلف برای واحدی صنفی متخلف است که این امر به شدت در این طرح تشدید پیگیری و اجرا خواهد شد.

در ادامه این جلسه خلیل قاسمی، به اولویت های بازرسی پرداخت و اظهار داشت: اولویت بازرسی در این برهه زمانی، کالای اساسی مردم است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان تصریح کرد: قریب به 100 بازرس در استان هرمزگان فعالیت می نمایند که با توجه به فعالیت بیش از 40 هزار واحد صنفی نیاز است که مردم نیز همگام با بازرسان سازمان با ما در این امر مهم همیار باشند.

وی افزود: بازرسان سازمان در دو شیفت کاری از ساعت 8 صبح لغایت 22 ، بازار را بصورت 100 درصد پایش می نمایند که در صورت مشاهده هرگونه گرانفروشی، تخلف، احتکار و... برخورد جدی خواهند نمود.

قاسمی با اشاره به تفکیک گرانی و گرانفروشی در بازار بیان داشت: افراد متخلف بیش از 3 بار در اولویت بازرسی قرار دارند و با گرانفروشی به شدت برخورد خواهد شد.

وی تعداد بازرسی های انجام شده در سه ماهه نخست سال را شش هزار و 100 مورد عنوان کرد و افزود: از این بین، دو هزار و 827 مورد به تشکیل پرونده منجر شد که ارزش ریالی پرونده های متشکله بیش از 126 میلیارد ریال است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهار داشت: 800 مورد گشت مشترک با تعزیرات حکومتی و سایر ارگانها توسط بازرسان سازمان در سه ماهه نخست سال حاصل شد که منجر به پلمپ 4 واحد صنفی و نصب پارچه تخلف برای 10 واحد صنفی شد. وی ضمن اهمیت سامانه 124 سازمان بیان داشت: در سه ماهه نخست سال یکهزار و 350مورد گزارش مردمی در این سامانه به ثبت رسیده است.

قاسمی در پایان افزود: همشهریان گرامی می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف با سامانه 124 سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان که بصورت شبانه روزی فعالیت می کند، تماس حاصل نمایند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3003
تاریخ :1397/04/11 ساعت 09:50:43
تعداد بازدید: 86
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی