گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3003
تاریخ :1397/04/11 ساعت 09:54:08
تعداد بازدید: 41
شوخ طبع باشید
email pdf word plus minus reset color
چقدر این قاعده مهم است! در این نبرد زندگی – که واقعاٌ هم نبرد است – باید تعادل را برقرارکنیم. گاهی کاری که انجام می دهیم و آن چه را جدی می گیریم، فرسنگ ها با کاری که درست است فاصله دارد و این خنده دار است.

عکس اصلی خبر

مثلاٌدر امور جزئی غرق شده و در امور بی اهمیت گم می شویم طوری که هرگز متوجه شتاب برقآسای زندگی نمی شویم.

 با بی خیال شدن نسبت به اموری که مهم نیستند،می توانیم خود را دوباره به مسیر صحیح برگردانیم و بهترین روش برای این کار، شوخ طبعی است؛یعنی خندیدن به خودمان و به موقعیتی که در آن هستیم نه به دیگران .دیگران هم مثل ما گم شده اند و لازم نیست به آن ها بخندیم.

در امور زیر غرق می شویم:مثلاٌ نگران می شویم که همسایه ها در مورد ما چه فکری می کنند، دغدغه ی چیزهایی را داریم که مال ما نیستند یا کارهایی که انجام نداده ایم. مثلاٌ می گوییم:
«وای خدای من! دو هفته است که اتومبیلم را نشسته ام و کثیف شده است.

همسایه ی بغلی اتومبیلش را دیروز شست.الآن حتمأ آن ها فکر می کنند ما خیلی آدم های شلخته و نامرتبی هستیم». این حرف در نوع خود خیلی خنده دار است. زندگی فرصتی است برای زندگی کردن.لذت بردن از نور خورشید و انجام کارهای بزرگ، نه این که به خاطر مثلاٌ چند تا تخم مرغ که از دستمان روی کف سوپر مارکتی افتاد. اعصابمان خرد شود.

خندیدن به خودتان و موقعیت هایی که در آن ها هستید یک تأثیر مثبت مضاعف دارد اول این که تنش و فشار را تخلیه می کند و به برقراری تعادل کمک می کند و دوم این که منافع جسمانی و ذهنی واقعی دارد.خنده باعث ترشح اندروفین می شود این ماده احساس و نگرش بهتری به زندگی شما می دهد.

منظورم این نیست که همیشه جوک و لطیفه بگوییم یا چیستان های بامزه مطرح کنیم.بلکه یعنی در هر اتفاقی که در مسیر زندگی برایمان پیش می آید
 رگه هایی از طنز را ببینیم.

همیشه در هر چیزی مقداری شوخ طبعی و طنز وجود دارد.چند وقت  پیش تصادف خیلی شدیدی کردم و مدتی بی هوش بودم. پس از مدتی که به هوش آمدم دیدم در اتاقکی داخل بیمارستانی هستم و بدنم شدیدأ درد  می کند. وقتی به هوش آمدم شروع کردم به فحش دادن .ناگهان پرستار وارد شد و دیدم یک راهبه کمی دورتر از  تخت من روی صندلی نشسته است.

من که خیلی شرمنده شده بودم، شروع به معذرت خواهی کردم. او نگاهی جدی به من انداخت، چشمکی زد و به آرامی گفت:« اشکالی نداره.من خودم بدتر از این ها را هم گفته ام».

اگر به هر یک از ابعاد رفتار انسان ها توجه کنید، مضحک بودن آن را خواهید دید. یاد بگیرید
جنبه ی خنده دار هر چیز را پیدا کنید.

 این بهترین  تکنیک برای تخلیه ی فوری استرس است و اضطراب و شک را از بین  می برد. امتحانش مجانی است.

در هر اتفاقی که در مسیر زندگی برای تان پیشمی آید. رگه هایی از طنز را ببینید.                                                

مرکز مشاوره آرامش فرماندهی انتظامی استان هرمزگان آماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه های خانوادگی، روانشناختی، ازدواج، تربیتی به عموم شهروندان عزیز به صورت رایگان می باشد.

نشانی: بندرعباس، خیابان مطهری، بلوار ناصر، خیابان وحدت، ضلع شمالی مصلی قدس، مرکز مشاوره آرامش

تلفن: 07621821642- 33340624

تهیه وتنظیم// مرکز مشاوره فا.استان هرمزگان


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3003
تاریخ :1397/04/11 ساعت 09:54:08
تعداد بازدید: 41
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی